Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le fokozatos...

Hogyan szoktassam le fokozatosan a babám a szopiról?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:

mennyi idős?


én épp most tartok a szopi legvégén, már csak este szopizik, akkor is keveset.


ami biztos: lassan, fokozatosan, szeretettel.

2011. júl. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
9 hós, egy éves korára szeretném leszoktatni. De még is hogyan? Mit mivel váltsak ki? Hogy érjem el azt h csak reggel és este szopizzon és átaludja az éjszakát?
2011. júl. 26. 16:39
 3/4 anonim ***** válasza:

én 10 hósan kezdtem csökkenteni a szopik számát.

nem tudom, hogy "kell", csak azt tudom leírni, amit mi csináltunk:

általában 6x szopizott nappal, 1x éjjel

6-9hó között egyre több étkezésnél adtam mellé mást (először ebédre, majd ebédre nem, helyette 10óraira, uzsonnára, majd vacsira is)

10 hósan az ebéd szopit kiváltottam húsos főzelékkel

11 hósan a déli szopit visszahoztam, a 10órai és az uzsonna szopit váltottam ki gyümölccsel, gabonapéppel, Sinlackal (azért csináltam így, hogy csak 1-1 szopi maradjon ki, ne egymás melletti 2, tehát így 5-6 óra telt el két szopi közt. így a mellem hozzászokott, nem gyulladt be.)

tehát reggel, délben, este szopizott+éjjel 1x

11,5 hósan hagytuk el az déli szopit is, tehát reggel, este szopizott+éjjel

12 hósan magától hagyta el az éjjeli szopit. eleinte hajnalban ébredt csak, akkor megszoptattam, aztán reggel már nem, akkor kenyeret reggelizett. tehát az esti szopi maradt+ vagy hajnalban vagy reggel.

aztán már 2 hete nem ébred se éjjel, se hajnalban, így már csak esténként szopik.

most 12,5 hós


az esti szopit már próbáltam fürdés előtt, hogy lássam, mennyire könynen alszik el ha az esti rítusból kikeerül, nem volt gondja vele.

most érzem, hogy kezd egyre kevesebb tejem lenni estére. amikor már nem érzem, hogy feszül, akkor el is hagyom.

remélem, tudtam segíteni.

2011. júl. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon is sokat segítettél!!! Köszi
2011. júl. 28. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!