Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítene valaki abban, hogy 1...

Segítene valaki abban, hogy 1 éves kisfiúnak pontosan hogyan kell a kukacán felhúzni a bőrt? Fokozatosan, vagy egyszerre, fürdés közben vagy után?

Figyelt kérdés
Próbáltam, de annyira picike a lyuk, hogy semmi sem történik :(
2011. jún. 25. 20:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%

Nem szabad bántani, piszkálni mert megsérül (finoman húzgálva is megsérül!) ami heggel gyógyul és így lesz valódi letapadás a normális, élettani, magától oldódó letapadásból.

Hagyd békén!

2011. jún. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ezt orvos mondta neked?
2011. jún. 25. 20:41
 3/18 anonim ***** válasza:
40%
Igen, rengeteg gyerekorvos is ezt tanácsolja (a naprakész tudásúak) sok védőnő is, és sokhelyen olvashatsz is erről. A fiam 3 éves volt mikor feljött neki a letapadás, de feljött mindenféle fájdalmas tépkedés nélkül, trauma nélkül. Akik meg huzigálják mehetnek a sebészhez nem is egyszer, a gyerek meg egy hétig nem pisil. De tedd ahogy jónak látod (bár előtte olvass a témában hamár van neted).
2011. jún. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

NEkem is azt mondta az orvos, h nem piszkáljam, semmi húzogatás.


Amúgy orvosfüggő ki mit hogyan csinál pl.: barátnőm a kisfiának már születése óta kell húznia-az ő orvosuk azt mondta...

2011. jún. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk a gyerekorvos kapásból felhúzta neki mikor a 6 hónapos státuszon voltunk, és azt mondta, hogy "Tornáztatni kell, mert egy kicsit szűk". Én fürdés után szoktam.
2011. jún. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Na,ez a téma engem is érdekel!De mi van akkor ha a természetes letapadás olyan mértékű,hogy már szinte pisilni is alig tud a pici?
2011. jún. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%

Ha a vizelést gátolja (ez az első napokban kiderül) vagy begyullad, vagy gond van vele akkor orvoshoz kell fordulni.

DE ha nincs gond, nem kell bántani, magától fel fog jönni, ez természetes élettani dolog, nem szabad bántani mert a gyerekedet szivatod meg nem is akárhogy.

2011. jún. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az egyik hozzászólásban írtátok,hogy természetesen jött fel a letapadás 3 évesen.Hogy vetted észre?Vagy néha azért próbálkozni kell?
2011. jún. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
2 évesen megnéztem (egyszer, és lehellet finoman!) Akkor már csak egyik oldala volt letapadva. Hogy az mikor jött fel nem tudom, nem is fontos. Aztán kábé fél év múlva is. Ugyanúgy le volt tapadva az egyik fele. És ez nem baj! Mielőtt oviba ment megint megnéztem. Sehol nem volt a letapadás. A gyerekorvos ha hozzá mert volna nyúlni addig lett volna a gyerekorvosunk. Szerencsére ő is halad a korral, sose sürgetett.
2011. jún. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"bár előtte olvass a témában hamár van neted)." 78%-os válaszoló a stílusod kissé agresszív, nem gondoltam, hogy így felzaklat a téma.


Várok további értelmes válaszokat, mert kiváncsi vagyok tapasztalatokra, kinek mit tanácsolt a dokija. Nekünk még születéskor azt mondta. hogy egy éves koráig ne bántsuk, 2 hét múlva megyünk egy éves státusz vizsgálatra, majd elmondja úgyis, amit jónak lát. Viszont sokfélét hallok anyukáktól, és OLVASOK A NETEN is.

2011. jún. 25. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!