Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg el kell vinni ortopédi...

Tényleg el kell vinni ortopédiára, ha elkezd járni?

Figyelt kérdés
Egy lentebbi kommentben olvastam, én erről még nem hallottam, azért kérdem.
2010. ápr. 13. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell,csak ha úgy látod,hogy valami nem jó.Pl. csámpás vagy ilyesmi.
2010. ápr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi 4 hósan voltunk, megállapította a doki, h semmi baja nincs a gyereknek, de azt mondta, hozzuk vissza önálló járásnál.

Ha nektek ilyet nem mondtak, akkor felesleges.

Ha meg van valami baj a járásával, úgyis megmutatod a háziorvosnak, esetleg ő ad beutalót orthopédiára.

2010. ápr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk(zugló) a csípőszűréses papírra rá írták, kontroll önálló járáskór. Kérdeztem, és azt mondta a doki, hogy minden babát megnéz akkor is. Az a baba akinek gond volt a csípőjével pláne menjen, de az egészséges babát is nézi, mert ki tudja mi változik az alatt a 10-12hónap alatt.
2010. ápr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk pl. pici korban is csak azokat a babákat küldik el ortopédiára, akiknél az orvos (nem kezdő!!!, már nekem is ő volt a gyerekorvosom és én 39 vagyok) valamilyen eltérést lát a havi kontrollok alatt. Így aztán a járás elsajátítása után se kell mindegyiket elvinni, csak akinek valami eltérés látható vagy pici korában volt és szóltak, hogy majd vissza kell vele menni.
2010. ápr. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk kötelező volt 2, 3 hónaposan, aztán járáskorban is. Szerintem érdemes elvinni, ha elkezd járni önállóan, hogy megmondja a doki, pl kell-e neki benti cipő vagy sem.
2010. ápr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mi voltunk szűrésen és volt egy kis kötöttség egyik oldalon, amit talán azóta kinőtt, de mégsem mondták, hogy járáskor menjünk vissza.

Az én dokinénim is elég tapasztalt, mint kb. a Tiétek utolsó (nem Szász Kati néni?), remélem ő kiszúrja, ha baj van.

2010. ápr. 13. 11:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, én Kiskőrösről írok :)) De egy jó szemű, tapasztalt gyerekorvos látja, ha gond van. Biztos nem árt, ha elviszed, de ha nem szóltak, akkor nem hinném, hogy bármi baj is lenne... Az orvos a gyereket látva meg tudja mondani, ha baj van :)) Egyébként, amíg nem volt uh, akkor is észrevették, ha gond van....
2010. ápr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!