Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Menjek vele az ortopédiára? SOS

Menjek vele az ortopédiára? SOS

Figyelt kérdés
1 éves fiam még csak vezetve tud menni, de a jobb lábát teljesen kifordítja, furcsán jár. Meg kellene nézetnem ortopédussal? Kell beutaló?
2011. szept. 26. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:

szia

beszélj a gyermekorvotokkal ő biztos tudja mit kell tenni és ő adja a beutalót is!

Mi voltunk ortopédián és kellett beutaló(Heim P.kh.-ba),de maszekba nem kell,voltunk olyan helyen is.

Én ha már mindennapossá válik az aggódás mindenképp elvinném, mert ezen agyalnék mindig.A vizsgálaton meg megmondják mi a helyzet.

2011. szept. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 15 hósan kezdett menni.

ilyenkor csámpásabbak még.

Viszont nem jo ha vezetgeted,nem igazán találja meg h hogyan kella testsulyt a talpára helyezni,és ezért is lehet csámpásabb.

hagyd hogy saját maga sétáljon ahol tud,sokkal többet használ mint a vezetgetés.

2011. szept. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Az a baj, ha maga lépeget ágy mellett, vagy a járássegítővel, akkor is teljesen kifordítja a jobb lábfejét.
2011. szept. 26. 09:41
 4/8 anonim ***** válasza:
az én fiam ugyanígy ment.más miatt voltunk ortopédián,megkérdeztem,azt mondták,a járástanulás kezdeti fázisában normális,hogy kifelé vagy befelé fordítják a lábukat.most 21 hónapos a fiam,teljesen normálisan tartja a lábát.de ha aggaszt,inkább kérdezd meg az orvosotokat.
2011. szept. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
tehát olyan pinvinesen forditja ki vagy a bokája dől kifelé?csa csak a lábfeje akkor majd belejön...
2011. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is a jobb lába volt csámpás kifelé,elmúlt neki,19 hós és gyönyörűen jár.Ortopédus 2 év kor alatt ilyennel nem is foglalkozik a gyereknél,mert én is elakartam vinni,ezt nekünk a doki néni mondta.De ha aggódsz akkor az 1 éves státuszon kérdezz rá akár dokitól,akár védőnőtől!
2011. szept. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Végül arra jutottam, hogy kérek időpontot. Kaptam is október közepére. A gyerekorvosunk egy kalappal nem ér, nem is hordom hozzá a gyereket, inkább elviszem a szomszédos településre.

Nem csak a lábfejét, az egész lábát kifordítja. Mikor telefonáltam elmondtam mi a gond, nem mondták, hogy felesleges lenne bevinni. 1 éves tanácsadáson rá se néztek a gyerekre, csak a papírt töltötték ki.

2011. szept. 27. 10:20
 8/8 anonim ***** válasza:
14.38 vok.Hát ilyen háziorvosi háttérel vidd is el.Megnyugszol te is!!!
2011. szept. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!