Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes oltastol mikorra...

8 hetes oltastol mikorra varhato, hogy a baba belazosodik?

Figyelt kérdés
Nagyon feltem a pici fiam es delelott 11 orakor kapta meg az elso 2 oltasat. Azota 20 percenkent merem a lazat. Eddig meg 37 fok alatt van 36.2, 36.5 kozott mozog. Mennyi idovel az oltas utan lazasodott be a babatok? Ahhh en ebbe beleorulok, annyira feltem.
2010. ápr. 13. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A fiam úgy emlékszem reggel kilenckor kapta meg az oltást és este 6 körül már lázas volt, de pár perc alatt lett lázas, ő elég hírtelen lázasodott eddig minden oltása után, de a kúp után olyan hírtelen le is ment neki. Másnap már semmi baja nem volt egy kis izom fájdalmon kívül.
2010. ápr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Na! Azért nehogy kétségbe ess! Ha elkezd felmenni a hője, azt a kezeddel is érzed vagy a száddal, ha adsz neki egy puszit. Kár állandóan méregetni... HHa be is lázasodik, az se tragédia, csak annyit jelent, hogy dolgozik az immunrendszere. Az se úgy lesz, hogy nem veszed észre :)) Egyébként ma délután, este esetleg holnap emelkedhet meg a hője, amit egy kúppal gyorsan le fogsz tudni vinni. 38 fok fölött eleve nem is kell csillapítani a hőt (popsiban mérve 38,5), csak fölötte. Egyébként sem minden baba lesz lázas az oltás után.
2010. ápr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kb. estére. Elég ha 19 körül megméred neki, mondjuk fürcsi előtt, mikor ugyis pucéran van. Ha hőemelkedése van akkor sok ivás, és elmúlik. Ha 38,5 fölött van (levonva), akkor egy fél kúp. Ne aggódj, legtöbb baba nem lázasodik be a szuri után.
2010. ápr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi is ma kaptuk negyed 11 körül. Eddig nem vettem észre rajta semmilyen tünetet. Nem emelkedik a hője, nem nyűgös, a szuri helyén sincs semmi elváltozás.

Remélem nem is fog lázasodni. Én nem mérem 20 percenként. 11 körül értünk haza, akkor megnéztem mennyi, aztán 3 óra múlva. Közbe meg puszilgatom a kis fejecskéjét, ott úgyis megérzem, ha valami nem oké!

2010. ápr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen lanyok a hasznos valaszokat! Most jelenleg alszik a kis draga ugyhogy nem is zavarom. Remelem hamarosan felkel akkor megnezem mennyire meleg a fejecskeje. Sajnos tul aggodo tipus vagyok. :( Jezusom, en nem is neztem az oltas helyet mert le van ragasztva. Remelem nincs nallunk sem elvaltozas. Na majd megnezem.
2010. ápr. 13. 15:33
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyugi! Az oltás helye picit meg fog dagadni, de ez természetes! Nem kell vele semmit csinálni! Nemem
2010. ápr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, a kislányom belekontárkodott :)) Szóval erre a doki direkt felhívta a figyelmemet :))
2010. ápr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, jo, hogy irtal, igy nem ijedek meg. Nekem nem mondott semmit a doki. :( Csak azt emlitette, hogy lazas lehet esetleg nyugosebb es fajhat neki az oltas helye vagyis inkabb az izma ahova kapta az oltast. Koszi megegyszer!
2010. ápr. 13. 15:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azt sem mondta a doki, hogy borogasd a helyét a szurinak?? Pedig azt kellene, mert akkor nagyon fog fájni neki holnap, mert bedagad nagyon. És ha borogatod neki estig, a láza sem megy nagyon magasra, mert a hideg kendő hűtést ad.
2010. ápr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Elso! Nagyon szepen koszonom!!! Nem mondta! :( Kulfoldon elek, itt nem olyan alaposak mint otthon az en tapasztalataim szerint. Borogatni fogom mindenkeppen!
2010. ápr. 13. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!