Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves gyerkőcötökkel mennyire...

1 éves gyerkőcötökkel mennyire engedi, hogy "tanulj" vele?

Figyelt kérdés

Meghallgatja a mondókákat? Nézegeti a mesekönyvet? Hagyja hogy tanítsd neki az állatokat/testrészeket, stb?


Az én fiam le nem ül egy percre, és egyszerűen nem érdekli sem a könyv sem a mondóka (csak nagy ritkán hallgat végig). Normális ez az örökmozgóság ebben a korban?


2010. ápr. 13. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Ő azzal, hogy állandóan tevékenykedik, "dolgozik", sokkal többet tanul, mintha leülne melléd és hallgatna. A gyerekek utánzással tanulnak és nem azzal, hogy mi tanítjuk őket. Nagyon jó a megfigyelőképességük és mindent leutánoznak, amit csak látnak. ha mondókázol, ne várd, hogy egy helyben üljön, hisz ő úgy is hallja.. Engedd, hogy pakoljon, csinálja, ami neki tetszik (persze, határokon belül).
2010. ápr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
igen,pont ahogy az első mondja,megjegyzem ha tudna beszélni szinte mindent visszamondana,mert mindent hall és megért.lehet egyszer csak el kezd majd érdeklődni is,az én 15 hónapos csemetén pl sose csinálja amit kérek tőle,sose mondja a nevüket,a hangjukat nem mutat sehová pedig tudja.viszont amit nem kérek tőle csak napi szintem mondom neki,azt csinálja magától,pl megköszöni ha adok neki valamit azt módja köt,olyan édes,vagy ha kérni akar azt mondja két,és nincs olyan a konyhába és a lakásba amit ne hozna oda nekem ha kérem,de az állatok hangját nem utánozza,na bumm.szóval vannak babák akik máshogy okosak és ügyesek ahogy ezt a szülők várják.te azért csak mond a mondókákat és énekel,figyel ő és tanul.
2010. ápr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a lányom ugyanígy van, nagyon ritkán van hogy érdekli a könyvecske amit mutogatok.
2010. ápr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!