Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 evesednel hogyan megy a...

1 evesednel hogyan megy a fogmosas? 6 honapos kora ota mossuk, de az utobbi idöben nem engedi?

Figyelt kérdés
van valami praktikatok ra?van 2 fogkefe egyik nala masik nalam, en is elötte mosom a fogam...probaltam gezzel, de akkor meg harap?
2011. aug. 24. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Kitartás. Az én lányomnak is voltak hullámvölgyei, amikoris egyet gondolt, és nem engedte mosni a fogát. De tarts ki, mindenképpen mosd meg a fogát minden este, fürdés közben, előbb-utóbb rájön, hogy nem ér el a daccal semmit, és így is meg lesz mosva a foga, és hagyni fogja. Az én lányomnak kb. 2 hét volt, mire beadta a derekát, de muszály volt, és megérte, mert ma már ott tartunk 21 hónaposan, hogy minden fürdésnél adja a kezembe a fogkeféjét, és a fogkrémjét, hogy tegyek rá krémet, és magától mossa. Persze én is alaposan átmosom neki, és ő ezt szépen, egy mukk nélkül hagyja. De azért nézz utána, próbáld ki, nehogy kemény legyen a gyerek keféjének sörtéje, mert ha kemény és fáj neki, akkor a büdös életben nem fog szépen megállni a fogmosáshoz. Én rányomtam az ínyemre a fogkeféjét, az elsőt, és bizony kemény volt. A mostani már jó puha. Ja, és vegyél neki tejfogra való fogkrémet, 1 év fölött már lehet használni. Icipicit kell belőle a fogkefére tenni, de imádják az ízét. És tényleg, ne add fel, mosd a fogát, mert nagyon könnyen el tudnak romolni a tejfogacskák. Kitartás.
2011. aug. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem 1,5éves a fiam. Azóta kínlódunk nagyon, mióta hátul is van foga. Elöl gyorsan megsúrolom neki, de hátra nem akarja beengedni. Ez már jópár hónapja így van. Eleinte elöl se akarta engedni, de vettünk Nenedent fogkrémet (ez az, amit nem kell kiköpni), és az íze miatt már előre nyitja a száját. Nem tudom hátul mikortól fogja rendesen megengedni. Így is megmossuk, csak közben végig nyávog, hisztizik.

Amúgy egyet értek az első válasszal!


(Megjegyzem, mi azóta használunk rendes fogkefét, mióta alul és felül is kibújt a foga, mert képtelenség benyúlni a szájába kézzel akkorát harap!)

2011. aug. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is voltak ilyen időszakok. Ilyenkor ha nem nyitja a száját akkor megcsikizem a fogkefével míg nem röhögi el magát, akkor gyorsan bedugom a szájába, onnan én vagyok a nyerő. A sógorom befogja a fia orrát, hogy az kinyissa a száját, nekünk ez nem vált be mert az ajkait szétnyitja de a fogsorát szorítja, így is kap levegőt.

Olyat is szoktam, ogy megkérem, hogy mutassa a fogait, nagyon dícsérem mikor nagyot nyit. Meg mondom neki, hogy még meg kell mosni kívül, belül, fölül, alul. Ilyeneket. Valamelyik többnyire bejön.

Ne add fel, kitartóan továbbra is mosd neki rendszeresen, különben ő nyeri ezt a csatát és akkor többet lehet, hogy nem enged a fogai közelébe.

2011. aug. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak simán a kezébe adom a fogkefét egy pici (fincsi :p) fogkrémmel és rágcsálja kedvére. Aztán ha visszaadja hogy végzett, akkor egy picikét még átdörzsölöm neki gyorsan, de ez csak pár mp, többet nem tűr. Szoktam közben én is mondani, hogy ÁÁÁÁÁ és nevetünk nagyokat, így könnyebb rávenni! :) Azután kap pici vizet pohárból és öblöget (persze megissza) de a köpés részét irtóra élvezi! (Én is csinálom vele.) Nálunk ez a mókázás minden "muszáj" dolognál bejött már az első gyermeknél is, így a másodikat is így tanítgatjuk!

Remélem tudtam segíteni! Sok sikert! ;-)

2011. aug. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mikortol kezditek a fogát mosni? Most lesz 8 hónapos a lányom, van két fogacskája lent. Használtok valamilyen fogpasztát vagy csak vízzel mossátok a fogát ilyen idosen?
2011. aug. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
en ahogy kibujt a foga azota mosom, amig csak lent volt engedte is, de most kesz cirkusz...persze en meg tiszta para vagyok, hogy kirohad.Ma veszek ujjrahuzhato fogkefet, hatha azzal megy.
2011. aug. 31. 14:56
 7/9 A kérdező kommentje:
az lemaradt, hogy az elejetöl fogkremmel mossuk
2011. aug. 31. 15:00
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ujjra húzhatóban is megtud harapni!!!

Mi azzal mostuk az elején, de ahogy kibújt alul is meg felül is, már simán harapott vele, és rendesen fáj! Szerintem ez most neked fölösleges pénzkidobás lenne.

2011. aug. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, nem vettem vegül, megneztem az is puha gumi...marad a fogkefe
2011. szept. 1. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!