Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy magyarázzam meg anyósomna...

Hogy magyarázzam meg anyósomnak hogy én a saját elveim szerint szeretném nevelni a babámat?

Figyelt kérdés

egy igazi hárpia anyos.sajnos még velük élünk,fiatalok vagyunk és ő szerinte nem vagyok anya és mindenbe beleszól.eddig is meghallgattam amit mond de nem úgy csináltam sok mindent és sosem volt semmi baja a babónak.gyönyörű egészséges baba.szeritem az hogy fiatal vagyok még nem ok arra hogy ne én döntsek hogy mi hogy legyen.ő régimódi dolgokhoz ragaszkodok én meg a mostani szokásokhoz.köszi a válaszokat

jó babázást mindenkinek


2008. szept. 27. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Biztosan nem bírnám ki, de a párod felől kellene közeledni,mert a párod anyja..szépen mondja meg neki, hogy az ő felesége képes egy babát nevelni..ez pedig eleve nem jó ha együttlaktok, mert valamilyen szinten rá vagy utalva, és ezt ílymódon ki is próbálja használni.


Sajnos ez ilyen..én szerencsére külön lakom, aki átlép a küszöbömön az itt nem utasít az tuti..nem tudnátok valahogy külön meni??

Így nagyon sok gond lehet még

2008. szept. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egyik megoldás - ahogy te is írtad -, hogy meghallgatod, majd nem úgy csinálod.

Ha ez nem segít, esetleg megpróbálhatod neki elmagyarázni, hogy ő is a saját belátása szerint nevelte a gyerekét, gyerekeit, ne akarja tőled elvenni a saját babád nevelésének lehetőségét.

Esetleg hivatkozhatsz a védőnőre, vagy a gyerekorvosra. Arra, hogy ők kérték, hogy valamit így és így csinálj.


A párod nem tud hatni az anyósodra? Egyébként az anyósod hány éves volt, amikor gyereket szült?


Végül egy utolsó lehetőség, hogy így vagy úgy, de megpróbáltok elköltözni.


Egyébként nem valószínű, hogy rosszat akar, egyszerűen csak meg van róla győződve, hogy úgy kell csinálni. Nekünk még nem született meg a babánk (még van néhány napunk), de az anyósom már néha most is leszól, de azért, ha ragaszkodom a véleményemhez, akkor nem erősködik tovább.

2008. szept. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én erőszakos vagyok, és előbb utóbb odáig fajulnék, hogy nem engedném a gyerekhez.

Először finoman, ahogy írták előttem, meghallgatni, bólogatni és saját belátás szerint cselekedni. Majd elmondani, hogy te így gondolod, és nincs baja tőle a gyereknek, akkor miért csinálnád másképp. Aztán elmondani, hogy a doki, védőnő így mondta, és minden kismama így csinálja. Sokminden változik a rég óta, már 2 év alatt is. Kersztlányomnál másképp volt minden 2 éve, mint most a lányommal. Ami régen jó volt, lehet már azóta rájöttek, hogy nem is olyan jó (lásd csípőpelenka...)

Ha meg nem nyugodna, megmondanám neki, hogy még egy vélemény, és nem kell többet megfognia a babát, ha nem tudja ezt elfogadni...

És igen, a férjed igazán melléd állhatna, mert így idegbeteg leszel pár év mulva, mint anyám is, aki a mai napit anyósával él együtt, és csodálom, hogy még nem szökött meg.

Amúgy mennyi idős vagy, hogy "fiatal" vagy?

2008. szept. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

19 vagyok.

a babamegvonást már próbálam az nem jött be mert totál puskaporos volt a levegő és nem érte meg.elköltözéssel ugy vagyok hogy egyenlőre szivesebben költeném a pénz a babára az albérlet helyett.azon van a vita hogy én a nagymamára hallgatnék aki 4 gyereket felnevelt vele szemben aki csak 1-et.

2008. szept. 27. 22:13
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1 szabály! Senkivel NEM SZABAD EGYÜTT LAKNI! Ezt ne úgy fogd fel, hogy azt a pénzt a babádra költöd inkább, hanem úgy, hogy a babád egészséges fejlődéséhez, a ti nyugalmatok érdekében, azért hogy kiegyensúlyozott család legyetek és hogy megmaradjon egy egészséges viszony az anyósod és közted, ezért kell külön menni. A párod is melléd kéne hogy álljon. Hidd el minél tovább laktok ott, annál nagyobbak leszenk a problémák, és előbb-utóbb a kapcsolatotokat is tönkre teszi ez az idegőrlő állapot.


2. Nyugodtan megmondhatod hogy azért mer fiatal vagy, még nem vagy hülye és mindenkinek kutya kötelessége tiszteletben tartani a nevelési elveidet, mert a kisbaba a TI GYERMEKETEK!!! És ha anyósod megfeszül ez akkor is tény marad örökre. Nincs joga téged elítélni és kioktatni. Egyébként pedig ez lelkileg sem tesz neked jót, mert az összes önbizalmadat a földbe döngöli.


Legyél erélyes, ha kell közöld a pároddal, hogy elköltözöl a babával ha nem talál sűrgős megoldást a problémáidra. Nem beszélve arról, hogy az anyósok mindíg felhánytorgatnak mindent, tisztelet a kivételnek, ha van olyan. Az én anyósom nem lépheti át a küszöbömet és a gyerekemet is kétszer látta de azt is csak azért mert akkor éppen jó napom volt.


Sok sikert és kitartást kívánok neked. 5 hónapos kislány anyukája

2008. szept. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy költözzetek külön. Egy gyerek normális közege az, hogy a szüleivel él, külön! Persze megint más, ha valaki ikerházban lakik, egyik oldalon a nagyszülők, másik oldalon a kis család. De szerintem nálatok nem ez a helyzet, hanem az, hogy ti odaköltöztetek az anyóshoz. Menjetek külön szerintem is, kell a magánélet, mert különben csúnya dolgok történnek. Én is fiatalon szültem, és egyedül is maradtam a babámmal, de mégis külön mentem anyukámtól, mert bár imádom, de ez már senki számára nem volt így jó, összezárva. Kevés pénzből ugyan, de megvagyunk.
2008. szept. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!