Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy magyarázzam el anyósnak,...

Hogy magyarázzam el anyósnak, hogy egy 10 hónapos babának nem lehet tehéntejet adni?

Figyelt kérdés
Hiába mondom neki, hogy nem lehet, ő csak azt állítja, hogy régen nem volt tápszer és tehéntejet kaptak már a pici babák is.
2011. aug. 24. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

semmit sem tehetsz ilyenek az anyósok

ne vidd a közelébe más nincs !!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. aug. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Úgy van, ahogyan Anyósod állítja. Én is kaptam pici babának anyatej helyett tehéntejet. 10 éves lettem mire rájöttek, hogy tejfehérje allergiám van. Addig folyamatosan hánytam, migrénes fejfájásom volt. Olvastass el vele erről cikkeket, ha annyira érdekli...
2011. aug. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Mondd el neki, hogy ma már más idők járnak, és manapság már nem ajánlják a tehéntejet ilyen pici babának, az allergia veszélye miatt. Ha nem értené meg a szép szó után sem, akkor én bizony bekeményítenék, és azt mondanám: az én gyerekem, és ha én azt mondom nem kap még tehéntejet, akkor nem kap, és pont! Ne hagyd elnyomni magad, mert akkor még képes lesz, és ad neki tejet. Járt már így ismerősöm. Szegény gyerek meg mai napig issza alevét, mert laktózérzékeny lett. Ne hagyd magad.
2011. aug. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Minden anyós ilyen? Mondd el neki, hogy régen nem volt tápszer, most van. Az én anyósom 2 hónapos kisfiamnak húslevest akart adni... Meggyőzni nem tudtam, már úgy voltam vele, hogy egyik fülemen be, másikon ki, úgyis én etetem... :D
2011. aug. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

"Megmagyarázni" nem kell. (Gondolom megpróbáltad)

Nem hagyhatod vele egyedül, csak majd ha már nagyobb lesz, és ehet mindent.


Sajnos ez nehéz. Az én anyósom nagyon jó fej, és maximálisan igyekszik mindent "betartani", a lányom nem ehet szóját, de mégis becsusszant a napokban egy sajtos tallér, ami szójalisztet tartalmazott. Egy órás hasgörcs és üvöltés lett az eredménye másnap. :o/ Pedig ő igyekszik!

2011. aug. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%

"régen nem volt tápszer, most van"


Tévedsz mert volt 100 éve is már!

2011. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

""régen nem volt tápszer, most van""

"Tévedsz mert volt 100 éve is már!"


Akkor fogalmazzunk úgy, hogy régen drága/nehezen hozzáférhető volt, most meg már nem gond beszerezni.

2011. aug. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Lehet hogy volt 100 éve is, ennek ellenére nem egy ismerősöm nem jutott hozzá kb. 30 éve, mert nem volt rá pénz, nem volt "divat" mit tudom én, és tehéntejet kaptak...mint férjem és 2 testvére is.

Anyósnak ne mondj semmit, csak ne fogadd meg a tanácsát. Anyukámmal azt nem tudom megértetni, hogy nem kell egy 6 hónapos csülökpörkölt, mert ő meg állandóan ezzel jön, de nem rossz indulatból, csak hát anno más volt a felfogás és ragaszkodik hozzá.

2011. aug. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Én külföldön lakom,itt 6 hónapos kortól ajánlott a tejtermék és 8 hónapos kortól a tej bevezetése,nem folyamatos tehéntej itatásra kell gondolni,hanem a gyermek napi 50-100 milit fogyasszon!

Már több milliárdnyian felnőttek a földön,ki ezt-ki azt adott a babájának X hónaposan.Mióta a média az életünk részévé vált,azóta megy ez a hiszti,ki mit ad,miért ad a gyerekének.Mindenki adja neki azt,amit jónak lát.

2011. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsónak teljesen igaza van. Sógórnőm kislánya 4 nappal fiatalabb a fiamnál, ők Amerikában élnek, most 7 hónaposak a kicsik.

Az ő lánya tápszeres, én fiam szopis. Ott nem javasolják tápis babáknak sem a hozzátáplálást 5-6 hó előtt. Viszont a kicsi 6 hónaposan úgy ette a zöldborsót héjastól turmixolva, ahogy a száján befért, ott már hozzátáplálás megkezdésével javasolják a tejtermékek bevezetését. A mangó és a banán az elős gyümölcsök között van, úgy ahogy az édesbab is a zöldségek között. Ahány ország annyi féle.


Ennek ellenére nem magyarázz semmit anyónak, enyém is ilyen volt, kiakadt, mint az órarugó mikor még 1,5 évesen is babatejet kapott a lányom, most meg azon akadt ki, hogy 6 hónaposan még csak szopott a fiam. Én a sok reklamálás, beszólás után megmondtam neki, hogy enyém gyerek, azt csinálok vele amit akarok, azt etetek vele amit jónak látok, nem pedig azt ami divet volt 30 évvel ezelőtt, ő már felnevelt kettőt most rajtunk a sor.

2011. aug. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!