Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mangót, kivit, banánt, avokádó...

Mangót, kivit, banánt, avokádót ehetnek kisbabák, de narancsot nem? Miért?

Figyelt kérdés
Ja, és van aki szerint még a fentiek sem eheti egy 7 hós, nekem meg a kivit és banánt a védőnő ajánlotta...
2010. ápr. 14. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Megoszlanak a vélemények,ebben is csak az anyuka dönthet.A banán széklet fogó,a narancs lazító,de savas,a kivit a mangó és avokádó nem szokott az egy év alatti babáknak ízleni,ezenkívül allergiát keltő anyagokat tartalmaznak,érdemes későbbre hagyni,de mint mondtam ajánlhatja neked bárki, Te döntöd el mit adsz neki.
2010. ápr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor most kezdhetek aggódni?! Kiben bízhatok, ha a védőnőben nem?! Azt mondta, hogy nyugodtan adjak kivit, csak a magja nélkül. És sajnos imádja a babám banánnal. De magában is megette fintorgás nélkül, pedig savanyú volt.

Ezek szerint elvileg narancsot is ehet, csak azt kell tudni, hogy savas?

2010. ápr. 14. 13:52
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

A baba dönti el,hogy mit eszik meg!!:-))

Pár évtizede,az volt a divat,hogy minél előbb megismertetni a liszttel és a gyümölcsökkel.Az orvos azt mondta,hogy ha kicsapja az eper,akkor kapjon minden nap egy hétig.6 hetesen mér adták az alma mellé a háztartási kekszet.Nagyon kevés volt az érzékeny gyerek.

Most az a divat,hogy óvd mindentől,hagy legyen allergiás!!Lehetőleg 1 éves koráig ne is lásson mást, csak tejet. Te döntöd el,hogy mivel próbálkozol.

2010. ápr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt én értem, hogy én döntöm el, mivel próbálkozom. De azért saját magam ellensége nem akarok lenni. Tehát olyannal, ami allergiát okoz és nem való ilyen korban, nem szívesen próbálkoznék, annyi minden mást ehet.

CSak ugye jó lenne tudni, hogy mit nem lehet...

2010. ápr. 14. 14:23
 5/7 anonim ***** válasza:
27%

Nagyon nem értettél meg!!Ez egy új divat,hogy mindenre azt mondják, hogy allergizál.Valószínűleg a tápszergyárakat kell támogatni, vagy részesedést kapnak. 20 évvel ezelőtt 7-8 hónapos gyerek már azt ette,amit a család(most nem pacalra gondolok)Szerinted Spanyolország és környékén mi az első gyümölcs,amit a gyerek kap??

Mert szerintem a narancs.Magyarországon meg allergzál. Hogy is van ez??Te mit ettél??Kérdezd már meg a szüleidet!!Mert szerintem fél éves kórtól mindig dugtak a gyerekek szájába abból,amit ettek, ő meg eldöntötte, hogy ízlik-e neki.

2010. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jah, mostmár értem mire gondolsz. Köszönöm!

Az azért biztos, hogy régen nem mindent csináltak jól. Pl. én kihánytam a tápot és nem volt elég erős (ma már ilyen sincs állítólag) anyu teje, így gyanítom bolti tejet kaptam már csecsemő koromban... Nem tudom van-e összefüggés, de tejallergiám ugyan nincs, viszont ahogy megiszok egy korty tejet, megy a hasam :).

2010. ápr. 15. 10:52
 7/7 anonim ***** válasza:

A felnőtteknek nincs tejbontó enzimük,tehát mindenki így reagál rá.Úgy kell hozzászokni,mint ahogy a babákat szoktatjuk.Első nap fél deci,második nap 1 deci és a hét végére megihatsz egy literrel is.És nem fogsz szaladgálni.Biztos vagy benne,hogy régen csinálták rosszul??Hogy 8-12 hónapos gyerek már mindent evett?

Azt kérdezd meg a szüleidtől,hogy 8 hónaposan mint ettél??Mert szerintem mindent.

2010. ápr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!