Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok 11 hónapos kisfiamnak...

Adhatok 11 hónapos kisfiamnak narancsot, kivit, ananászt?

Figyelt kérdés
Unja már az almát és a banánt, az üvegeset meg nem eszi meg.
2011. márc. 9. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
A kivit meg az ananászt nem tudom, de a narancsra és egyéb citrusfélékre azt mondják, hogy 1 éves kor előtt nem ajánlott. Amikor a kislányom beteg volt, én facsartam Neki a narancsot, hogy minél több c-vitaminhoz jusson, nem lett tőle baja.
2011. márc. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Narancsot megpróbálhatod, először a levét add. Meg ha a gyümit adod, akkor a fehér hártyát szedd le róla, csak a húsát add (ha nem turmixolod, bár nekünk turmixolva a fehér hártyától kesernyés lett a gyümi).


Kivivel az a baj, hogy aprómagvas. De ha kibányászod belőle a magokat, anélkül mehet, de azt is kóstolt meg, vagy vegyél puhábbat, mert az jó édes, ellentétben a kemény társaival, ami iszonyú savanyú tud lenni.


Ananász. Hmm, ez érdekes dolog, mert 8 hónapos bébiételben is van ananászos...

Az én fiam 17 hónapos, de nem eszi meg az ananászt, akár milyen édesnek érzem én, ő fintorog.


Kapható most körte is, vagy fagyasztott meggy, szilva, őszibarack. Nálunk nyerő volt a meggy, banán gyümiturmix.

2011. márc. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szeritem narancsot meg ananászt adhatsz neki, a kivivel az apró magvak miatt kéne kicsit még várni, bár nekem a védőnő azt mondta hogy ha kivágom a magokat azt is adhatom
2011. márc. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Narancsnak szedd le a hártyáját, és vágd kisebb darabokra a gerezdeket. Ugyanígy mehet mandarin is, az akár hártyástól is. Kivit magja nélkül még inkább, és tényleg vegyél puhábbat, vagy hagy még 3-4 napig érni megvásárlás után. Ananász is jó, szereti kisfiam is, csak óvatosan kell vele bánni, mert hajlamos kicsípni az ember száját-nyelvét. Szóval azt inkább valamilyen más gyümivel keverve add neki.
2011. márc. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat!!! :)
2011. márc. 9. 13:41
 6/6 anonim ***** válasza:
46%
11 HOS A NAGY FIAM, AVOCADOT IMADJA, KORTET UVEGRESZELON LERESZELVE, KIWIT KI BGVAZVA HOSSZU HASABRA VAGVA KEZBEN ADVA CSUSZKAL IGAZ KIS KEZEBE, DE ANNAL NAGYOBB OROMMEL ESZI A DRAGA... :) CLEMENTINES-T ADTAM NEKI NEM TUDTAM H NEM LEHET- FALTA...:) SZOLOT HEJ NELKUL ZABALJA... ENNYI DIOHEJBAN TOVABBI SZEP NAPOT!
2011. márc. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!