Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha nem nyitja a száját...

Baj ha nem nyitja a száját mikor jön a kanál? 6 hós a lányom 2 hete kóstolgatjuk a gyümit, de ahogy jön a kanál nem nyitja a száját, éretlen még az evésre?

Figyelt kérdés
Ha kinyitja és belecsempészem neki akkor van hogy tolja ki a nyelvével, de ha úgy sikerül neki beadnom hogy lenyomom a nyelvét kicsit akkor egyből nyammogja.Mikor már a szájában van a nyelvén a kaja, akkor nyammogja, meg nyeli,akkor a száját miért nem nyitja?
2010. ápr. 14. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
:) mert még ezt is mint sok mást meg kell tanulnia.Gyakorlás teszi a mestert!
2010. ápr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Én az elején megmutattam neki,hogy hogy kell...:)

Lehet hogy most ez hülyén hangzik,de nálunk bevált.

Mikor nem akarta kinyitni a száját,akkor mondtam,hogy akkor anyu megeszi,ő meg figyelte,és én meg jóóó nagyra kinyitottam a szám,és megettem a kanál tartalmát...Majd megmutattam hogy üres lett a kanál. Majd ő is kinyitotta a következő falatnál,és én meg jól megdicsértem mindíg,mikor ügyesen eszik.

De amúgy még a mi napig is mindíg megdicsérem,ha jó nagyra kinyitja a kis száját,vagy csak látom,hogy már nincs kedve enni,és akkor máris szívesebben evett tovább...

Vagy még az jött be,ha mondjuk a fele kajánál nem nyitotta már a száját,hogy ő már nem éhes,akkor van egy ilyen citromfacsaró tálunk,amit kineveztünk a babánk kincses bödönének,és abba beleteszem neki az egyik kis apró játékát amit szeret,és akkor azzal elvolt,míg én "belenyomtam"a maradék kaját,mert ha ott volt a bödönje,már nyitotta is a száját sorban mikor jött a kanál...

(most 8.5 hónapos)

2010. ápr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Kipróbálom ezt a dolgot! Egyébként van egy nagyobb tesója aki előszeretettel fogyasztja el a megbontott bébiételeket (amiket a kicsi ugye nem eszik még meg ) és akkor a kicsi nagyon nézi hogy a nagyobb hogy nyitja a száját.
2010. ápr. 14. 14:14
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem csak meg kell tanulnia. A kisfiam is így kezdte, én sem értettem. De ma már (1 hónap elteltével) szépen eszik. Nem nyitja nagyra a száját, de már legalább kinyitja. Mondjuk a fiam szopizásnál sem nyitotta soha nagyra a száját h. bekapja a cicim.
2010. ápr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

na ez érdekes, a lányom se nyitja nagyra szopizáskor tiszta szerencse h nem első baba igy nem fáj annyira ha nem jól van cicin.

A fiam 5 hósan már tátogott az ételért.

2010. ápr. 14. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!