Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell elöször levágni a...

Mikor kell elöször levágni a babák haját? Ki hogy csinálta?

Figyelt kérdés
erösebb lesz később valóban, ha lenyírom?

2016. júl. 3. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem lesz erősebb.

Akkor vágod, amikor akarod.

2016. júl. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

NEM. A hajszál elhalt keratinsejtekből áll. Az élő rész a hajhagyma, ami a bőrben van.

Jellemzően akkor vágatják le, amikor amúgy is elkezd sűrűsödni a haj és az egybeesést (a korábbi, hosszabb szálak egy hosszba kerülnek az új, még rövidebb szálakkal), illetve optikailag sűrűbb hajat ennek tudják be.

Valamint azért is tűnhet erősebbnek a haj/szőr vágás után, mert az idővel elvékonyodó hajvégeket levágják, így a vége kevésbé lesz "szöszös", ez is optikailag erősebbnek mutatja a hajat.

NAGYON hosszú haj esetén az valóban igaz lehet, hogy a hajhagymák a vágás után kisebb erőhatásnak vannak kitéve, így könnyebben megmaradnak a hajszálak. De ez nem 2-3 cm-en múlik, hanem akkor igaz, ha fenék alá érő hajat vállig érőre vagy rövidebbre vágnak.

2016. júl. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor kell eloszor levagni mikor mar olyan hosszu h zavarja,a szemebe log v nagyon melegiti. 1 eves babamnak mi meg nem vagtuk mert meg csak 3-4 cm hosszu es eleg ritkas.
2016. júl. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amikor jónak látod.


A fiam nagy hajjal született, mindenki mondta, hogy majd kihullik, de nem történt meg. Így amikor jött a forró július-augusztus, és naponta kentem, poroztam, stb, a tarkóját, halántékát, de állandóan piros volt, akkor a fodrász barátnőm levágta neki 4 hónaposan.


A lányom szinte kopasz volt születésekor, nehezen nőtt meg, így az ő hajához majdnem másfél évesen nyúltunk először hozzá.


Mindkettőnek erős, szép haja van, szerintem ez inkább genetika, mint a hajvágás eredménye.

2016. júl. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3 éves lányomnak még soha nem vágtuk le.
2016. júl. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Most vágtam a lányomnak előlről, mert már a szemébe lógott.... 10 hónapos
2016. júl. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

13 hónapos a fiam, mi 4x vágtuk eddig(és már megint kéne :)), 4,5 hónaposan először.

1 évesen géppel 1,5 centisre nyírtuk. Inkább az látszott, hogy már nem 'baba haja' van, hanem erősebb szálú lett,de nem a vágástól.

2016. júl. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kb. 4 hónaposan mi is levágtuk a fiunk haját géppel, azóta mégegyszer. Nem volt nagy és dús sem, de "foltosan" nőtt. Így most már talán egységesebb...
2016. júl. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

9 hónaposan vágtuk le lányom haját, de csak elöl, valamiért ott gyorsabban nő és már kezdett volna a szemébe lógni.

Vágtunk hát neki fru-frut, olyan lett mint Spock kapitány 😁

2016. júl. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Úgy egyéves kora körül vágtam neki, tavaly nyáron- Már sűrű volt, melegített. Én kisollóval vágtam, megfogtam a tincseket, és úgy... de mondjuk már gyakoroltam előtte felnőttön is, nem lett gáz :D
2016. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!