Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig elég egy 500...

Mennyi ideig elég egy 500 grammos Milupa HA pép?

Figyelt kérdés

8 hónapos a babám, és csak este kap, mert nyugtalanul alszik, és a gyerekorvosom arra gyanakodott hogy kevesebb a tejem. Fürcsizés előtt kap egy adagot aztán lefekvés előtt szopizik még ( Doki mondta hogy így csináljam)

Most kapott ilyet először, a doktornő azt mondta hogy akkor ezentúl mindig írassam receptre. ( hozzá ugye havonta megyünk) Így gondoltam, kb 1 hónapra elég ez a pép, majd csak akkor kell iratni.

De nagyon gyorsan fogy, már majdnem fele ( pár napja kapja)

45 grammot kell neki adni, így akárhogy is számolom 11 adagra jön ki egy doboz.

Most tényleg 11 naponta menjek íratni? Más ezt hogy csinálja?



2016. júl. 3. 22:00
 1/5 ettej ***** válasza:
Ez nálunk is mindig probléma, soha nem ír fel eleget a tanácsadáson. Nagyszülők, szomszédék szoktak elmenni rendelési időben pluszt iratni, hogy nekem ne keljen a babával beteg gyerekek közé mennem. Ha nem ér rá senki, veszek egy-egy dobozzal teljes áron a patikában. Nem értem miért nem írnak fel eleget sokadik kérésre sem.
2016. júl. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

jaj, már olyan nagyon hülyének éreztem magam... hogy én adom neki rosszul, vagy miért fogy ilyen nagyon gyorsan..

szerintem is kitolás hogy kisgyerekkel/babával 10 naponta menjen az ember orvoshoz.

nálunk általában időpontnál is 1 órát várakozni kell, nem szeretném ezt beteg gyerekek között.

Sajnos egy rokon, mama sincs a környéken, aki addig vigyázna a babára, vagy menne íratni neki ... apuka meg estig dolgozik.. nemtudom hogy oldjam meg.

2016. júl. 3. 22:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Odaszolsz telefonon h xy vagyok ezt akarok iratni es beugrasz az rp-ert mondjuk rendelesi ido vegen. Bekopogsz es kiadjak a receptet.

Mas otleltem nincs!:)

2016. júl. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elsőre nálunk tápszert se írt fel soha 1-nél többet, csak legközelebb. Ha el se fogadja vagy gondot okoz akkor hiába van 5 recept. Menj majd vissza és kérd meg, hogy írjon fel többet.

Én Sinemilt adok a babámnak és meg szokta kérdezni az asszisztens, hogy hányat írjon fel. Tápszerrel ugyanez, ez nyilván titeket nem érint.

2016. júl. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bella169 ***** válasza:

Elsőre mindig 1 dobozzal írnak fel, mert ha nem fogadja el a gyerek nem kell annyit kidobni.

Tápszernél ugyan így.

Most látod, hogy kb 10-11 napra elég, így bemész és megmondod, hogy szeretnél 3-4-5 akárhány dobozzal, hogy kitartson a következő tanácsadásig.

Nekem pl tápszeres pótlást kap a lányom. A dokinak mikor mondom, hogy kellene recept akkor megkérdezi mennyit írjon. Szoktam mondani hgy rtson ki a következő alkalomig, meg hogy kb mennyit eszik meg egy nap. Mindig felír 5-6 dobozzal, ami még több is mint a fogyasztása, de nem baj félreteszem, mert csak 1 éves korig tudja kiír, így lesz még tartalék ha betölti az 1et azutánra is.

2016. júl. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!