Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól vittétek...

Hány hónapos kortól vittétek el a babátokat hosszabb (kb.100km-es) útra?

Figyelt kérdés

Az apai nagyszülők olyan 100 km-re laknak.Szeptemberre várom a babát,igazából én úgy gondolom,hogy idén már nem indulnék el vele(sőt legszívesebben tavaszig,majd olyan félévesen ),de biztos sértődés lesz belőle.De egy pici babának kialakult napirendje van,ha megbolygatom majd hetekbe tart visszaállítani,nem?

A másik,amit nem tudom hogy közöljek velük,hogy amíg a kutyák bejáratosak a házba,az ágyba,a kutyaszőrös plédre nem viszem el a gyermeket.Ezen is biztos sértődés lesz.


2016. júl. 6. 11:20
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
2 hónaposan, London-Budapest távolság.
2016. júl. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Pont egy kicsinek nincs még napirendje, és elalszik bárhol, 100km nem nagy távolság, 6 hetesen már mentünk, általában végigaludták az utat. A kutyákat miattad nem várhatod el, hogy kizárják a házból. Vigyél mózeskosarat, saját plédet, semmi baja nem lesz a babádnak.
2016. júl. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a nagyszülők kb. 70 km-re laknak, kb. 8 hetes volt a gyermek mikor először mentünk, utána pedig kb. kétheti rendszerességgel. Az első hosszabb utat 8 hónapos korában tettük, az kb. 270-280 km volt.


A gyereknek ilyesmi nem zavar be a napirendjébe, tapasztalatom szerint az első kanyarban bealszik. Úgy kell indulni, hogy evés, tisztábarakás után, és akkor még következő etetés előtt odaértek.


A kutyákat én is kitiltatnám.

2016. júl. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

1 honaposan anyuekhoz vonaton (100km) vegig aludt a kendoben.:) aztan 4 honaposan Esztergom es Visegrad vonat es kocsi (Bp-rol), szinten minden oke volt. Most 5 honaposan lesz Balaton,aztan ugy alakult, hogy osszel meg az elso ket repcsiutja is meglesz.:)


Nekunk cicank van, ha takaritanak a benti allat utan, az sztem rendben van. Napirend nalunk evesben volt, azt nem kellett az utazas miatt megbolygatni, amugy meg barhol elalszik ma is.


Szerintem ne tervezd el elore, majd belejottok, a gyerek es a ti igenyeitek szerint lesz uj eletetek.

2016. júl. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

az elsővel 6 a másodikkal 4 hetesen mentünk,szintén nagyszülőkhöz,250km-re,100km nem táv...idén november közepén szülök,szerintem karácsonyozni már tuti megyünk..

a kutya meg,szerintem nekik is egyértelmű,hogy nem a kutyaszőrös plédre teszitek a gyereket,mikor odateszed lecserélitek,az meg,hogy bejáratos a házba szerintem nem gond...nekünk legalábbis benti kutyánk van ,születésüktől kezdve,soha sehonnan nem volt kitiltva,ágyra nem mehetett fel,ennyi..jelentem a gyerekeink élnek...kicsit ráparáztál erre a terhesség dologra.

2016. júl. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
ja és a napirend nem a helytől függ, a gyereknek tökmindegy,hogy mucsaröcsögén vagy vagy BP-n...alvásidőben kell menni,és mindent ugyanúgy csinálni,mint otthon..szerintem ez egyelőre még csak a kezdeti bizonytalanság nálad,hidd el,ha megszületik,eltelik pár hét,csak röhögni fogsz magadon,nem áll meg az élet,mert születik egy kisbabád:) sok boldogságot hozzá amúgy
2016. júl. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem vittem még ennyire messzire, 9 hónapos. De most sokkal nehezebb lenne, mint amikor még kisebb volt. Annyira mindegy volt neki hol alszik el.. karácsonykor volt 3 hónapos, olyan könnyű volt menni vele a családhoz, út közben is aludt úgyhogy ha nem 15 km-re hanem 115-re megyünk se lett volna gond, szüleimnél is és anyósoméknál is simán leraktam aludni, 2-2 órát aludt mindkét helyen de korábban franciaágyon is aludt, igaz körbepárnáztam azért de most viccnek is rossz lenne ott altatni. Bezzeg most.. hol altatom, hogy altatom, vigyek kaját, tápszert is meg főzzek is neki és vigyem el azt is, meg milyen már másnál maszatolni (igaz más szőnyegét összebukizni se volt könnyebb), babakocsiban félig ülve alszik (és isteni szerencse, hogy alszik), szóval most nehezebb már, út közben nem alszik el de nem is "kell" neki, nyilván nem alvásidőben utaztatom.

A kutyaszőrös plédet megértem, de tudsz vinni sajátot és arra fektetni a babát. De egyszerűen mondd meg, hogy baba és kutya neked nem fér bele, hogy egy helységben tartózkodnak és vagy megsértődnek, vagy nem. Nyilván ha nem akarod vinni akkor úgyse fogod, de napirend miatt ne fájjon a fejed, mert nem azonnal lesz. És nem minden baba egyforma, az enyém nem viseli olyan rosszul a felborult napirendet. Legfeljebb 1-2 plusz ébredés az első éjjel ami vagy ezért van vagy nem aztán vissza is áll minden. Az első hónapokban ez még nem volt gond egyáltalán, úgy nagyjából fél éves kortól.

2016. júl. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Augusztus elején született, október közepén utaztunk vonattal 240 km-t a nagyszülőkhöz és onnantól majd minden hónapban utaztunk hol egyik nagyszülőhöz (240 km), hol a másikhoz (150 km). Soha, még egy hangja se volt, amíg kicsi volt, végig aludta, kb csak enni kelt fel, ahogy nyílt a kis értelme, szépen eljátszott.

Soha nem utaztunk még úgy, hogy mi miattunk lenne hangos a vonat/busz, soha nincs egy hangos szava sem.

Most 2 éves.

2016. júl. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem első gyermek nekem,a páromnak igen. Lehet kicsit túlparázós anyuka vagyok,nem tagadom. A kutyákkal akkor se vagyok kibékülve,konkrétan az ágyban fekszenek,dugig vagyok kutyaszőrrel mikor hazajövök.A szőnyeg,a pléd,az ágynemű....Nekem ezt nem veszi be a gyomrom,de talán maguktól is rájönnek majd,hogy legalább abba a szobába nem engedik majd be a kutyákat,ahol a kicsivel lennénk.
2016. júl. 6. 12:02
 10/14 anonim ***** válasza:

2 hónaposan vittük a babát a 250 km-re lévő nagyszülőkhöz.

Ilyenkor még a legkönnyebb utazni velük amúgy, mert átalusszák az utat (direkt olyankor mentünk mindig amikor amúgy is aludt volna).

A napirendet meg ez nem borítja fel, az utazás időpontját illetően csak a gyerek napirendéhez kell igazodni, ha úgy indultok el nem lesz gond.

100 km nem távolság.

2016. júl. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!