Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Holnap a férjemmel megyünk...

Holnap a férjemmel megyünk esküvőre es átviszem a 2 éves kislányomat az anyukámhoz! De viszont az öcsém mar egy hete a kórházban van es szalmonellas, holnap mar otthon lesz! Ugye nem kaphatja el tőle a betegséget a gyerek? Vagy az fertőző?

Figyelt kérdés
2016. júl. 8. 14:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
A szalmonella alapvetően egy nagyon fertőző vírus, de nem tudjuk, hogy a tesód fertőző lesz-e még.
2016. júl. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2016. júl. 8. 14:44
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
Gondolom a kórházból csak akkor engedik ki, ha nem fertőz...
2016. júl. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
A szalmonella nem terjed cseppfertőzéssel,csak széklettel ürülnek a kórokozók.Ha figyelnek a higiéniára akkor nem lesz gond.
2016. júl. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Meg kell kérdeni,hogy lett e negatív széklet tenyésztés,ha igen akkor már nem fertőző,egyéb esetben én nem vinném át,még akkor sem ha nagyon ügyelnek a higiéniára.
2016. júl. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Mi lenne, ha a mama menne át hozzátok. Ott tuti nincs tesódféle szalmonella.
2016. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%
Emberről-emberre nehezen terjed. A széklettel, fertőző étellel terjed, szerintem se engednék haza ha még fertőző lenne. Ha megfelelő a higiénia nem kapja el.
2016. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Én is inkább áthívnám a mamát. Az hogy kiengedték a kórházból csak annyit jelent, hogy ő jobban van, de ettől még közösségbe nem mehetne.
2016. júl. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
A szalmonella nem vírus, hanem baktérium. Nem csak akkor engedik ki, ha mar fertőz. Sőt, ha hordozóvá válik valaki, akkor évek multán is fertőzhet. Nem csinálnak általában utólag szeklettenyesztest. Azt egyszer megcsinálják es slussz passz. Ha jobban vagy, mehetsz isten hírével. Az igaz, hogy fekal-oral úton terjed, ezért nagyon kell a higiéniára figyelni. Tenyleg nem olyan egyszerű elkapni, ha odafigyeltek de en nem vinnem at, jobb a békesség. Járvány ügyön tanultam, egyebkent pedig szalmonellás is voltam....
2016. júl. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem is inkább anyukád menjen át hozzátok. Fő a biztonság.

Ráadásul ha édesanyád közben érintkezett az öcséddel, akkor anyukád is lehet hordozó.

Magatokkal vinni nem tudjátok? Gyerekmentes esküvő lesz? Ha mások is visznek gyereket, akkor én lehet, hogy vinném magunkkal, és korábban hazajönnénk.

2016. júl. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!