Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szamomra hihetetlen, hogy egy...

Szamomra hihetetlen, hogy egy 1 eves gyerek kimondja azt, hogy "tükör". Csak az en lanyom ilyen elmaradott?

Figyelt kérdés
14 honapos, sokmindent "megnevez", felig-meddig, de tobbszotaguaknal meg nem tartottunk.
2010. ápr. 15. 08:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem értem tisztán, kinek az egy évese mondja ki, hogy tükör?


Nekem is 14 hónapos a lányom, de egyáltalán nem beszél.

Mi még az egy szótagúaknál sem nagyon tartunk...

Max. az au-au (vau-vau), és a bümm-bümm (autókra, porszívóra, vasalóra), ja, és az ap (apa)


Mondjuk én nem aggódom, én magam is későn kezdtem el beszélni, de akkor már "profi" módon szinte egyből.

2010. ápr. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
AZ én kislányom első szava a kokodil - krokodil volt alig múlt 1 éves és utána a helikopter, anyát és apát addig még nem mondott. Másfél éves korára folyékonyan beszélt.
2010. ápr. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Sokmindent mondhat 1 1 éves, akár több szótagból álló szavakat is... főleg, ha az anyuka bele is akarja hallani... Néhány hónapja épp itt az oldalon dicsekedett valaki, hogy az ő gyereke 6! hónaposan szavakat! mondott!!! A te kislányod tökéletesen megfelel a korának, ne akarj többet elvárni, mint ami egy ekkora gyerektől elvárható. Az enyém is 1-2 szótagos "szavakat" használt 1 évesen, de szinte csak 2-3 szava volt, ami hasonlított a valódi szóhoz... most 19,5 hónapos és kb. 50 szóból álló szókincse van, 2 szóból álló "mondatokat" használ...
2010. ápr. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

A lányod nem elmaradot!

Nem egyformák a gyerekek.Nekem Nálam az egyik gyerkőc 1 évesen, beszélt,szaladgált, a másik 14 hónaposan még mászott és csak bababnyelven beszélt.Igaz amikor elkezdett beszélni le se lehetett állítani :)

Ha megért mindent ne aggódj

2010. ápr. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
AZ én kislányom első szava a kokodil - krokodil volt alig múlt 1 éves és utána a helikopter, anyát és apát addig még nem mondott. Másfél éves korára folyékonyan beszélt.
2010. ápr. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Dehogy elmaradott! De egyébként nem biztos, hogy az 1 éves gyerek kimondta azt, hogy tükör. Nem azt mondom, hogy hazudik az anyukája, de az én fiam is gyakran használ fura szótagösszetételeket, sokszor értelmesek is. Például éppen tegnap mondott valamit, ami teljesen úgy hangzott, hogy kormány. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy a kisfiam már tudja használni a kormány szót, ez csak egy véletlen szótagösszetétel volt. Szerintem ez a tükrös sztori is ilyen lehetett. Egyébként ne izgulj, mi is még csak ott tartunk, hogy az autót, a buszt, a hoppát és az apát mondja, pedig már 1,5 éves.
2010. ápr. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez nekem is hihetetlen, főleg, hogy még 'r' betű is van benne, azt tuti nem tudja kimondani, 1000 %. Azt inkább el tudom képzelni, hogy anyuka kiérti a szóból a tükröt, de hgoy a gyerek szépen tisztán mondja, az nem.

Pl. amikor sokan büszkén mondják, hgoy gyönyörűen ül a gyerek 3 hósan (csak azt felejtik el megemlíteni, hgyo az ölükben, ha felültetik, és ugye meg van támasztva minden oldalról, úgy marad :S)


Az én kislányom 1,5 éves és mond szavakat, általában 2szótagúakat, de mostanában úgy beszél, hogy az első szótagot megismétli (pl. kedvenc meséje a 101 kiskutya és Pongót Popónak hívja, Perditát pedig Peeepe-nek :D)


És szeritnem egyáltalán nincs elmaradva semmivel, mert a környezetünkben lévő hasonló korú babáknál ugyanez a helyzet.


1,5 éves kislány anyukája

2010. ápr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerintem belehallja az anyuka, lehet hogy csak ilyesmit mond hogy tutoo vagy hasonló.


Én fiam 25 hónapos csak egy hónapja beszél csak, de mostanra 35 szava van ( ez a semmihez képest nagy előrelépés) de csak én értem mit jelent a bibidá meg a fi, meg a toto :))

Szóval simán lehet hogy a tükör is csak anyunak tükör:)

2010. ápr. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, uganazt irtuk egyszerre az előttem irokkal:)
2010. ápr. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia!Én emlékszem miről kérdezel....:)


A lányom még csak 4 hós,de a tesómra nagyon emlékszem!

13-14 hós lehett mikor kimondta azt első szónak h tetrisz!meg utána még 4-5 hihetetlenül bonyolult szót...aztán "elfelejtett beszélni" és újra 24 hósan kezdte Apa Anya...meg az igazi gyerekbeszédet!viszont 2 hét alatt folyékonyan beszélt!Ez is furi,de így volt!

2010. ápr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!