Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyéves babának van már...

Egyéves babának van már rételme mesét olvasni?

Figyelt kérdés
2016. júl. 8. 20:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Igen. Ugyan magát a mesét nem érti, de a hangulatot igen, meg hogy akkor vele foglalkozol, emellett a nyelv ritmusát, hangzását is szokja, ezért könnyebben és szebben fog beszélni.
2016. júl. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha beiktatod az elaltatás folyamatába, akkor maga a suttogó döngés megnyugvást hoz a számára, de inkább "fejmesét" mondj, azt a nagyobb gyerekek is jobban kedvelik, mint az olvasottat (személyesebb, intimebb).
2016. júl. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Nincs. Inkább olyan mesét mondj neki, amiben ő a főszereplő, pl. a napi eseményeket meséled el "fantasztikus" elemekkel körítve.
2016. júl. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
mindenfele keppen. en 7-8 hosan kezdtem neki a ket soros harmonika konyveket felolvasni, lassan, tagoltan, mutogatva. ha epp nem erdekelte, semmi gond, letettuk jatszottunk mast...ha erdekelte akkor meg olvastam fuggetlen attol hogy egy mukkot sem erthetett belole. Az eredmeny: imadja a konyveket, 12 honapos kora ota minden heten van kedvenc konyve es azt napi 10szer kell neki felolvasni, vagy csak ul mellette lapozgatja nezegeti. most 2 eves, mar maga mondja fel a meset (verseket, mese reszleteket kivulrol ha latja a kepet, vagy csak a sajat szavaival a tortenetet, ahogyan o emlekszik ra). nagyon fontos a meseles beszedfejlodes szempontjabol is, a lanyom 14 honapos kora ota hasznal alany+allitmany+targy mondatokat most meg mar ugy beszel mint egy 3-4 eves, persze sejpitve:) ha a mesere nem figyel, konyv formajaban, akkor erdemes lehet elovenni a pluss allatokat vagy bábokat, es egyszerubb meselet torteneteket eljatszani neki...az en lanyom pl imadta nezegetni ahogy a kutya meg a maci "osszetalalkozik" es koszonnek egymasnak, elmeselik ki mit evett aznap stb...ez is van olyan ertekes mintha konyvbol meselnel :)
2016. júl. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
ja es en nem javaslom hogy este meselj, egyreszt lehet hogy pont felporgeted vele, masreszt ha raszoktatod az alvas elotti mesere az kenyelmetlen lehet ha pl tesot terveztek...nekem most uton van a kisebb es aldom az eget hogy nalunk a meseles nappali program....este leteszem az agyba es kijovok, 3 perc alatt alomba dumalja magat, nem kell altatnom ot...ez hasznos lesz ha a kisebbet viszont szoptatom, raadasul mivel ahhoz szokott hogy nappal meselek, konnyu lesz lefoglalni a nappali szoptatasok alatt...meg szellemileg is frisebb nappal, jobban tud figyelni.
2016. júl. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon is van! A két évesem már hosszú több oldalas, bonyolult meséket is megért (már magától mondja előre a részleteket belőlük), sőt folytatásos mesét is hallgat. Bőven egy éves kora előtt, szinte újszülött kortól is meséltünk már neki a korának megfelelően, az meg egyértelmű, hogy a 4 hónapos kistesója már újszülött kora óta hall(gat)ja azokat a meséket is, amiket a nagynak mesélünk. Persze a kicsi is megkapja a maga szintjének megfelelő kis mondókákat, énekeket is.
2016. júl. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Én már a 4 hetesemnek is olvastam rövidebb mesét.. tudom,hogy nem érti, de imádja a hangom,megnyugtatja.. mikor meg vicces hanglejtéssel olvasom vigyorog mint a vadalma :D
2016. júl. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
En este énekelek neki. Nálunk valahogy igy alakult. Nappal van meseolvasas. Sokszor olvasok neki, azt is élvezi de van hogy csak megbeszéljük mi van a képen, az milyen hangot ad stb. Tetszik neki. Mar felismeri a mese könyveket is. 14 hónapos.
2016. júl. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem az enyém a baba, hanem egy közeli rokonomé. :) Viszont vannak szép mesekönyveim még kiskoromból, és úgy terveztem, hogy odaadom az anyukának őket. Csak a megerősítésre vártam. :D Köszönöm szépen a sok hasznos választ! :)
2016. júl. 9. 12:07
 10/13 anonim ***** válasza:
(az én válaszommal mi a baj? 4-5)
2016. júl. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!