Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most vettük észre, hogy...

Most vettük észre, hogy penészes a hálószobában a fal. Árt a babának, ha ebben a szobában alszunk? Költözzünk a nappaliba? Egyéves a kislányunk.

Figyelt kérdés
2012. márc. 14. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen fajta penész.De jót biztos nem tesz, akár milyen is.Kend be Szavóval, vagy fessétek le penészgátlós festékkel.
2012. márc. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

átköltözni nem kell, ki kell irtani.

vegyél savot, azzal fújd be majd 2-3 órát szellőztess és hosszú hónapokra meg van oldva

2012. márc. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Takarítsátok le minél hamarabb és utána rendszeresen figyeljétek, hogy megindult e újra. Hipós vizet ajánlom. Figyeljetek arra, hogy ne legyen túl párás a levegő, gyakran szellőztessetek. A bútorokat is húzzátok kicsit messzebb a faltól, hogy át tudja járni a levegő.

Hogy kifejezetten árt e azt nem tudom, de nem egészséges, az biztos. Én egy évig laktam olyan helyen ahol penészedett a fal és a végén már kaparta a torkomat, mert benne volt a levegőben is. De nem mindig veszi észre az ember ha a szekrény mögött történik mindez.

2012. márc. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na azóta már elindult a férjem Ultra Szavóért. Az gáz szerintetek, ha még ma éjjel abban a szobában alszunk? Holnap tudnánk lekezelni a falat.

Az tény, hogy pár napja erősen meg vagyunk fázva én és a baba, nem tudom, köze van-e a penészhez.


Köszönöm a válaszokat!!!!

2012. márc. 14. 10:23
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

figyi, nem egy nagy ördöngősség, hármat fújsz rá és kész is, nem kell erre nagyon rákészülni.

mikor mentek sétálni, előtte fél perc alatt fújd le és hagyd nyitva az ablakot míg sétáltok.

2012. márc. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt penész. A Szavó is jó meg mi mással is kezeltük (obiban vettük, nem csak fújni lehet, hanem ecsettel a falra kenni így pontosabban tudtuk kezelni a felületet)... egy a lényeg akkor csináld meg, amikor utána tudtok majdhogynem egy jó fél napot szellőztetni mert olyan szaga van hogy nagyon sokáig nem lehet megmaradni benne.

Még egy naptól semmi baja sem lesz, de figyeljétek utána hogy ne jöjjön vissza, én nagyon allergiás vagyok, és valószínűleg a penésztől asztmás is lettem. Nem a penész okozta de az hozta ki, viszont én nem 1-2 napig aludtam penészes szobában... Tehát ennyitől nem lesz gond, csak figyeljetek rá ezentúl nagyon oda, nehogy valami bajt okozzon manótoknak.

2012. márc. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm csajok! Az van, hogy a férjem hazahozza a szavót, aztán megy dolgozni, 7 után ér haza és akkor már fürdetés van, én meg egyedül ugye nem bírom félrehúzni a nagy dög szekrényt, mögötte van a penész. De ma átvisszük a matracot meg a kiságy matracát a nappaliba, és ott alszunk.
2012. márc. 14. 10:58
 8/8 anonim ***** válasza:

A házunk sajna régi építésű, szigeteletlen, szivacs falú vacak.

Direkt mész alapú penészgátló festékkel festettük ki a hálónkat, de a szekrény mögött így is tiszta penész a fal, pedig 10 centire van tőle.Gyakran szellőztetünk, sajnos a gyerekszobában is előjött ez a probléma.Mindig is ez volt, állandó küzdelem a penésszel.Mi is Szavót szoktunk fújni a falra meg a fürdőbe is a rizikós helyekre.Sajnos hosszú távon nem tudsz mit tenni ellene, hacsak nincs nagyon sok pénzed építkezni.

Egyébként persze, nem egészséges, de ha még egy éjszakát ott maradtok nem lesz semmi bajotok.Holnap pedig újult erővel húzzátok el a szekrényt még reggel és alaposan fújjátok be, majd szellőztessetek, amennyit csak lehet!

14,5 hós tündérke anyukája

2012. márc. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!