Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit nem lehet enni szoptatás...

Mit nem lehet enni szoptatás alatt? Nem a tanönyv, saját tapasztalat érdekelne!

Figyelt kérdés
A ti babátoknak mitől fájt a hasa? Milyen ételt nem ettetek, és meddig?7 hetes a picim és iszonyat hasfájós!
2010. ápr. 15. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
én tejtermékeket nem igazán ettem, azon kívül mindent. nem vettem észre, hogy lenne összefüggés.
2010. ápr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fiam volt hasfájós, de hiába diétáztam végén már rizsen, krumplin és tésztán éltem, de nem lett jobb neki sajnos.

Csak a papaverines görcsoldótól lett jobb neki (nem kábult be tőle ahogy sokan írják meg félnek tőle, ugyanúgy éber volt csak nem sírt a hasgörcstöl)

Viszont ami mindkét gyerekemet kicsapta (bőrét) az a tojás és a mogyoró volt. Nem is tudom hogy jutott eszembe bármelyiket is enni szoptatás alatt...

2010. ápr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
tejtermék, szőlő
2010. ápr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ami nálunk kicsapta a biztosítékot: Tojásos rántott leves amikor kicsit több volt benne a hagyma, fokhagyma mártás, rántott hús amikor a panír kicsit megpirult, vadas mártás a mustártól, pörkölt ha több volt bent a hagyma, sült kolbász szintén a fűszerezéstől...most hirtelen ennyi jut eszembe. Érdekes nálunk a tej nem okozott problémát, pedig házi tejet ittam napi egy bögrével. Az Espumisan eleinte, később a papaverint használt nekünk.
2010. ápr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy tök egyszerű paprikás krumpli galuskával is bajt okoz, ha több benne a hagyma... A kolbászt azt el lehet belőle felejteni. A házi tej is problémás, ha túl sokat fogyasztok belőle. Napi egy bögrétől nincs probléma, de ha esetleg eszek egy tányér gabonapelyhet házitejjel, na akkor már vannak gondok. Érdekes módon a bolti "tejtől" nincs probléma... :)

Húslevesben egy kis darabka karfiol!

És bármi ami finoman fűszeres!

2010. ápr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én (a puffasztó kajákon kívül) szinte mindent ehettem...kivéve hagyma!És amitől megőrült az a tejszaporító tea!Olyan szintű hasfájása lett tőle....abba is hagytam!Ja és ugye mindig mondják h anyukák szopi alatt rostoslé....Na én semmilyet nem ihattam abból se!zöld tea+ mentes víz...csak ezt lehetett!
2010. ápr. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én babámnak nem fájt a pocakja sem a zöldbabtól, sem a borsótól (jóízűen megettem, aztán jöttem rá, mit csináltam, rettegtem is egész nap, de semmi), viszont ordított, ha paradicsomot ettem, vagy ha túl fokhagymásat. Szerintem minden baba más, változó, hogy ki mitől hasfájós.

ҝ

2010. ápr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Minden baba más és más. Ami nálunk hasfájást okozott: mandarin, narancs és tiramisu!

ÉS nem biztos, de azt hiszem picit pöttyös lett ha sok tejterméket (pl sajt) ettem.

2010. ápr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia


Nálunk semmi nem okozott nála hasfájást, kiütést. Pedig már 11 hónapos még most is szopik kétszer egy nap. Hiába gondolkozom nem jut eszembe semmi.

Viszont az első fél évben vittek tőlem tejet két picinek. Az egyiknek a paprikától lett hasfájása a másiknak meg a baracktól. Így ezeket kerültem (kevesebbet ettem) amíg vitték a tejet. De a fiam miatt nem kellett semmit sem kerülnöm. :)

2010. ápr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nállunk a mumusok szopi alatt a hagyma, banán, tökfélék és az erős fűszeres kaják voltak.

egyszer ettem meg egy nagyobb mennyiségű epret és az kicspta a bőrét a kicsimnek- tiszta pirospöty lett.

2010. ápr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!