Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 hónapos anyatejes babám pár...

6 hónapos anyatejes babám pár napja kóstolgat, azóta kicsit sem érdekli a szoptatás - mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés
A kislányom jövő héten lesz 6 hónapos, eddig szopizott, nem mondom, hogy jaj de lelkesen, de eddig elég volt neki. 2 hónapja, amióta minden érdekli, nem nagyon köti le a szopi, ezért sokszor keveset esik, mert ha pl. meghallja a 2 éves bátyus hangját, azonnal kiköpi a cicit. 2 hetes kora óta nem kellett kelnem hozzá, este 7 és reggel 9 között alszik, szopi nélkül. Pár napja elkezdtem kóstoltatni gyümiket kanállal, nagyon lelkes és azóta egyáltalán nem akarja elfogadni a cicit. Ennek megfelelően a tejcsi is egyre csak kevesebb lesz. Ha nem kanalat adok neki, nyüszít. Megszokja majd az "újdonságot" és visszatér a szopizához néha, legalább reggel és este, vagy már nem akart többet cicit. Én nem bánom az utóbbit sem, de kíváncsi vagyok mások véleményére, tapasztalatára. Köszönöm előre is!
2011. okt. 20. 23:49
 1/3 xStefix ***** válasza:
Személyes tapasztalom nincs ezügyben, de ha szeretnéd folytatni a szoptatást (legalább azért, hogy elkerüld a tápszer plusz költségét), akkor szorgosan kínálgasd őt szopival, amikor úgy tippeled, elfogadná. Ne erőltesd, de kitartóan kínáld, hátha visszajön egyszer a kedve a szopihoz. Kétesélyes, de ha te kicsit bíztatod, van esély a folytatásra.
2011. okt. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha egyáltalán nem akar napközben szopizni, akkoris kínálj, a lefejt tejet pedig turbózd fel almával, sárgarépával.. stb.

Azért próbáld mindenképp a szopizást, mert ez lehet csak az újdonság varázsa is!

2011. okt. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.
2011. okt. 22. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!