Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon megüthette magát?

Nagyon megüthette magát?

Figyelt kérdés

Kisfiam 9 hónapos, a felüléssel próbálkozik, de már többször, a pillanat törtrésze alatt volt, hogy hanyatt esett vagy oldalra. Nem mindig sírt fel, volt, mikor csak meglepődött, és ha fel is sírt, kis ölelgetés után gyorsan vigasztalódott. Kérdésem, hogy lehetett-e nagyobb baja az esésektől? Próbálom őt óvni, amennyire csak tudom, de néha olyan hirtelen mozdul, esik el...nem túlságosan vastag padlószőnyegen esett. Fejlődése tovább alakult, látszólag nincs baja.


Ti hogyan tudjátok kivédeni ezeket az eséseket? Állandóan ott vagytok mögötte, mikor játszik? Vagy kipárnázzátok a körülötte lévő teret?



2016. júl. 10. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Ettöl nem lesz baja, feltéve, hogy nem kövön van, akkor egy igen pici lehetösége lehet.


2. Ez hozzátartozik a mozgásfejlödéshez, akadályozni nem kell és nem is szabad. Így tanul meg esni és késöbb ezért nem lesz baja, ha elesik.


3. Amit tehetsz, hogy szönyegen tartod a gyereket, akkor kevésbé kellemetlen a dolog neki.

2016. júl. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ültem állandóan melette, de ha ott voltam sem mindig tudtam elkapni.

Megvártam, hogy lesz-e sírás, ha nem ok. Ha igen, akkor megsimiztem a fejét, ekkor meg is tapogattam, hogy van-e valami rendellenesség rajta.

Pluszban, ha extra nagyot koppant figyeltem, h nincs-e agyrázkódása.

Fiam 11 hónaposan már támasztotta magát a könyökével, ha ülésből dölt hátra. Ha mindig elkapom, ezt tuti nem tanulja meg. (Soha sem jártattam, így gyönyörüen támaszkodott le a földre a kezeivel, mikor még csak tanult járni, pár hét után nagyon ritkán esett el)

A poén az, hogy a legnagyobbakat nálunk akkor koppant a feje, mikor melette voltam...

Szóval nyugi. Ha gyanús lesz valamikor vidd be a kórházba. Inkább legyen plusz út. Mi is voltunk bent ujjtörés gyújával. Rendesek voltak.

2016. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Snorri ***** válasza:
Nem lehet sajnos ezeket mindig kivédeni. Nem lesz baja ne félj. Én kisfiam is koppant párszor. Szerintem nincs olyan, aki ne esett volna ilyeneket.
2016. júl. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
4%
Az en fiam 6 honaposan allt fel, ekkor meg nagyon fejletlen volt az egyensulyerzeke, meg minden, gondolom gyenge volt stb. Namost szerencsetlen szerintem tobb honapig (de legalabb egyig biztosan) napi szinten vagodott hanyatt álltabol... fejre. rettenetes volt. Nem lett semmi baja.
2016. júl. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi olyan rettenetes abban amit írtam? utoljára írtam én.

Az a baj hogy a fiam elesett és nem tudtuk elkapni minden egyes alkalommal?? Köszönöm.

2016. júl. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem én pontoztalak le.
2016. júl. 12. 13:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, nem is rád gyanakodtam. Csak nem értem..
2016. júl. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!