Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ordít? (Bövebben lent...

Miért ordít? (Bövebben lent csak rövid a kérdés a rendszer szerint - már semmit nem lehet szabadon. )

Figyelt kérdés

7.5 hónapos babám kislány, soha nem aludta végig az éjszakát, 3, max 4 órát alszik éjjel egyhuzamban. Rendben fejlődik, 2 foga már kibújt....elkezdtük a hozzátáplálást is. Most 2-3 hete alig fohad el gyümi vagy főzelék pürét. Elkezd ordítani, részben mert nem adom a kezébe az ételes edénykét, csak maszatolni hagyom. Ha adok neki tejet (tápszert), azt viszont egész szép mennyiségben elfogyasztja 2-4 óránként eszik. Miért nem fogadja el a pépeseket? Mit tudok tenni h megint szépen egyen? Negatív élmény nem hiszem h érte, sose erőltettem túlságosan.

A másik amiért ordít a pelenkázás. Ez is olyan 1.5-2 honapja van újra...elötte már eut is jól viselte. És általában a hanyatt fektetést nem szereti, azonnal hiszti...ma 15 percig szó szerint visított/sikítozott mint akit nyúznak...probáltam túlkiabálni, tapsolni hogy kizökkentsen, de csak nég nagyobb orditás lett belöle.... szégyenlem magam a szomszédok előtt, hogy mit szólnak....idegeim meg persze valahol az űrben ilyenkor és persze sz@r anyának érzem magam...sose volt olyan igazán felhőtlen, nyugis napunk. Néha már ott tartok h még egy ilyen nap és inkább kiugrok az ablakon. Ja, többnyire estig én vagyok vele, éjjel is én kelek, apa sokat dolgozik sajnos. Kérdés más is keresztülmegy/ment ezen? Mi a baja a hanyattfekvéssel?


Elöre is köszi a válaszokat.


2016. júl. 13. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Sok a változás ebben az életkorban. Bújnak a fogacskák, nemsokára elindul a mozgásfejlődés. Szeparációs szorongás.


A szomszédok meg gondolnak amit akarnak, próbáld meg a kedvét keresni a feladatokat hanyagold. Ilyen korú baba kis kóstolással tápszeren is elvan. Előbb utóbb enni fog, ha önállóan akar engedd meg neki a maszatolást, hagyd felfedezni.

2016. júl. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!ismeros a helyzet, es ne aggodj elmulik. Nalunk se birta a hatonfekvest, egyaltalan nem. Az en fiam korababa volt, es feszes volt egy picit a valla, karja, hata. Nem latszott, de ebben pl.tokeletesen megmutatkozott. Torna segitett.

Az is lehet, hogy most nott egy nagyot, es az izmok nem nottek egyszerre, ezert kenyelmetlen most neki haton. Ezert voltak nalunk viszaesesek ebben a feszessegben.

Az evesnel zavarhatja a foga, erzekeny az inye, ezert nem eszik. Ha a tapszert elfogyasztja, nincs gond, ez is valtozni fog. Probalkozni kell, mikor mit akar megkostolni. Es igen, hagyd neha, hadd tapicskoljon a kajaban, ezzel is tanul. Kitartas!

2016. júl. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen. A fiam most tíz hónapos, és a pelenkázás ugyanez, kb. pont ennyi idős kortól. Amint hanyatt fektetem,megpördül, elkezd mászni, ha újra hanyatt fektetem, ordít. Így a két perces pelenkázásból tíz perc is lehet...Én már megszoktam. Ő még nem. Néha beválik, hogy valami új dolgot adok a kezébe, amit még nem látott. Éneklés, mondóka, bohóckodás ilyenkor nem segít nálunk. A kajálás is hasonló, ugyan mostanra (egyik napról a másikra) megoldódott, de vagy kilenc hós koráig a kanalat se fogadta el, meg egyáltalán semmit. Egyszer csak rákapott, de meg nem mondanám, hogy mi volt a megoldás...gondolom, ez is egyénfüggő.
2016. júl. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!