Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy tudtok türelmesek lenni?

Ti hogy tudtok türelmesek lenni?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, remélem csak olyan nyitja meg a kérdést aki nem esik nekem..Van egy 13 hónapos kislányom, nyilván mindenki tudja akinek van hogy szereti, imádja az ember, de vannak nehezebb napok..Most két hete tart nála hogy konkrétan hisztizik..Ha nem rá figyelek, ha valamit nem kap meg, de azonnal mert látja hogy beteszem a bevásárlókocsiba a túrórudit, és neki egyből kell, akkor elég szép műsort ad elő..Ha nem sikerül neki bedobni a formabedobót, vagy kivenni vmit a játékos ládából akkor is nyomja..Persze enni is ő szeretne szóval minden etetés, egy igazi kis háború..Ma engedtem neki, és fogta a bébikajás üveget, és neki hajította a laptopnak..Ott elszakadt nálam valami, és adtam neki egy elég nagy pofont..Most meg itt alszik mellettem, és egyszerűen nem tudok túllépni hogy, hogy tehettem ezt..Teljesen verés ellenes vagyok, de annyira oda van a türelmem..Ti mit csináltok mikor teljesen, totál kiakaszt a lurkó?Elszámoltok 10ig?Nekem az nem jött be..Oda adom Apukájának, és akkor egy álom jó gyerek..A Férjemnek nem mertem elmondani mit tettem, mert ő nagyon, nagyon verés ellenes..Valahogy rá annyira hallgat ez a Babó..Mit rontottam el??
2016. júl. 14. 21:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%

bakker hogy tudsz megütni egy 13 hónapost??


a lányom 24 hónapos, most kezdődik nála a hiszti korszak, rendszerint a kaja a hiszti forrás, tegnap pl nem kaphatott ropit ezért egy az egybe hozzávágta a tányérját kajástul a földhöz a frissen kimosott hófehér szőnyegre, úgy, hogy holnap vendégek jönnek...én rákiabáltam, de még ezért is meg haragudtam utólag magamra...


nehéz türelmesnek lenni, ez biztos, és azt sem kétlem, hogy a gyermeked nehezebb ügy lehet mint az enyém, mert az enyém 13 hónaposan még egy angyal volt, de ha már most így fegyelmezel, mi lesz 1 év múlva amikor valóban belép a dackorszakba?

Hogy mit ronthattál el? hirtelen természet lehetsz, valószínű tőled örökölte szokás mondani amilyen a szülő olyan a gyerek. és ezt nem bántásból mondom, de tényleg az a tapasztalatom hogy a habitus nagyrészt öröklődik...

próbálj nyugodt maradni, ne úgy ülj elé etetésnél hogy már reszketsz mi fog történni, próbálj kiegyensúlyozottan és lazán viselkedni mert ez fog rá átragadni, ha meg idegroncs vagy akkor az idegesség.

2016. júl. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Nekem segit, hogy kívülről nézem magam. Paráztatom magam olyanokon pl mi lenne,ha kamera lenne beépitve es a jelenetet lejátszanák a neten.


Vagy a lelkiismeret is segít.

2016. júl. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
18%
1-es vagyok: egyébként hogy kerül a laptop az etetés közelébe?
2016. júl. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Ez a dackorszak egy átmenet nála,nem direkt csinálja és talán észre se veszi... elhiszem,hogy elszakad a cérna, de egy egy éves gyereket(sem) nem veréssel kell nevelni.. Próbálj igazodni kicsit, úgy ahogyan az éjszakai felkelésekhez, sírásokhoz is kellett.. Persze ez egyéni vélemény, nálunk is lement ez, most pedig álom jó fiúcska. :)
2016. júl. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Semmit sem rontottál el...lesz ez még rosszabb is,hogy megnyugtassalak :D

Az enyém is egy extra hisztis,2 évesen volt a csúcspont,most 5 éves,már az akaratát próbálgatja erőteljesen.Verhetném minden másnap,mert vannak húzásai,de nem érnék vele semmit.Én is sok mindent megpróbáltam.Hosszú távon csak az válik be,hogy megerőszakolod magad,és azért sem hagyod,hogy kiborítson.De ez nálatok még nem biztos,hogy beválik,hiszen kicsi,nem tudatosan csinálja mint egy 5 éves.Nem tudok mást mondani,csak hogy kitartás,nem vagy egyedül.

2016. júl. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

Habár egy éves korában az segitett hogy adott szitunál ahelyett hogy robbantam volna, elkezdtem megfigyelni a gyereket hogy mit miert csinal.rájöttem pl tobbszor probál jelezni ha nem figyelunk ezekre akkor a végén már tehetetlenségében okoz olyat ami kiborito.

Kicsit le kell lassulni a napi rutinban es figyelni őt

2016. júl. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
3-mas most komolyan: nem mindegy??? Ilyen hülyeségen fent akadni. Vagy várod,hátha írja,hogy azon kapcsolt neki mesét,hátha bele tudsz még valamibe kötni???
2016. júl. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az tuti hogy soha többet nem szeretném így letenni aludni, és ilyen nyomorultul érezni magam..Amúgy egy imádni való, meg tényleg totál az én természetem, de olyan jó lenne ha ilyenkor lenne vmi kis praktika ami segít, és nem szakad el a cérna..Olyan más minden amióta anya vagyok..Elötte ha kiakadtam akkor maximum kifortyogtam magam, átkozódtam, de most nem tehetem mert van egy pici szivacsom aki szívja magába a példát..A férjem meg mindig mondja hogy ő úgy örül, mert mindig is eleven gyereket szeretett volna, és csak mosolyog a műsoron, meg oda megy megszeretgeti, és vége is a dolognak..Én akármit tehetek, akkor is folytatja addig amíg el nem éri amit akar..Szerintem nem szeret engem..:(
2016. júl. 14. 22:09
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
A mi fiunk 10 hónaposan elkezdte a hisztit, mindennek úgy kellett volna lennie, ahogy ő akarja, de ő a nem tetszését azzal fejezte ki a síráson, ordításon kívül, hogy lefejelte a falat/padlót. Pont ma nézegettem a videókat róla és van egy "gyöngyszem", amin 1 évesen két kockát próbál egymásra rakni, de nem sikerül neki és felpattan, neki rohan a falnak és ha nem hozzuk el onnan, akkor talán még most is azt fejelgetné. Nála 2,5 évesen tűnt el az egész hiszti, fejelgetés, amikor elkezdett beszélni. Egyik napról a másikra egy tomboló, hisztiző gyerekből egy áldott jó, nyugodt gyerek lett. Gyógypedagógus, akinél jártunk a fejelgetés, aggresszió miatt azt mondta, hogy nem rontottunk el semmi, higgyük el, ahogy megtanul beszélni és ki tudja fejezni magát, el fog ez tűnni és így is lett. Addig egy őrület volt minden nap, azóta meg semmi gond nincs. Nekem nem is lett volna hozzá türelmem, nem bírtam volna ki ép ésszel, de a férjem van itthon gyeden, most már gyesen, és ő egész jól viselte. Férfiként voltak érdekes megoldásai, ugyebár más aggyal vannak ők megáldva, de túlélte, nem ütötte meg soha. De neki ment az otthagyom, ha már nagyon nem tudok vele mit kezdeni módszer és engedékenyebb is mint én. Az ő akar enni kérdést pl megoldotta férjem azzal, hogy pelenkára vetkőztette, belerakta a székébe és hajrá egyél felkiáltással engedte neki, hogy azt csináljon, amit akar. Két nap után már nem volt érdekes neki az étel, utána újra hagyta, hogy etessük rendesen. De még ezer meg egy ilyen módszere volt. Nem tudjuk, hogy helyesen cselekedett-e, hogy a szakirodalom szerint így kell-e gyereket nevelni, de ahogy most kinéz a dolog, bevált.
2016. júl. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

barmilyen hihetetlen nem kotekedesbol kerdeztem de nyugodtan ess nekem...es nem.bantasbol irtam az elso kommentem se...de nyugodtan pontozgass csak ha ezzel ki tudod elni magad..


kerdezonek meg: azert kerdeztem a laptopot mert szeretnem felhivni ra a figyelmed hogy az etkezessel jaro dobalast maszatolast csak ugy lehet idegileg elviselni ha az ember beletorodik hogy naponta takarit majd...ehhez pedig a serulekeny targyakat nem art elpakolni a kozelbol...nem kotekedesbol kerdeztem de ha stressz mentes etkezest szeretnel akkor fogadd el hogy ez maszattal jar.

2016. júl. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!