Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, Ti elég türelmesek...

Anyukák, Ti elég türelmesek tudtok lenni a mindennapokban?

Figyelt kérdés

Van két tündér gyerekem és el vagyok kényeztetve talán, mert ha néha valami nem úgy megy, ahogy szeretném én is hamar ingerült leszek, és akár határozottan fogom meg Őket, és olykor Rájuk kiabálok.

Utána borzalmasan érzem magam, de valahogy nekem is le kell vezetnem a feszültséget. :(

SOHA nem bántanám, ütném meg, büntetést sem igen adok, max gondolkodjon a szobájában, vagy nincs édesség ma már, stb.

Imádjuk egymást és szeretek Velük lenni, sok programot csinálunk, itthon is kreatívan töltjük az időt, szeretnénk is még gyerekeket, anyagilag is rendben vagyunk, Férjem is megértő és segítőkész, mégis valahogy mostanában hamar felmegy a pumpa.


Ti mivel kapcsoltok ki?

Ha felbosszantanak a gyerekek, hogy reagáltok?


Természetesen nem ugrom én sem az első ellenkezésre, nyafogásra, alapvetően fontosnak tartom a türelmet, elterelést, beszélgetést, nyugalmat, csak néha nem megy és ez nagyon bánt, bosszant.

:(


Köszönöm ha leírjátok a Ti reakcióitokat. :)



2016. ápr. 5. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
"Utána borzalmasan érzem magam, de valahogy nekem is le kell vezetnem a feszültséget. :( " Ez sosem indok, menjél futni, vagy fejelj a falba, nem kultúrált az az ember, akinek egy védtelen gyereken "kell" levezetnie a feszültségét, tanulj már egy kis önurlmat b'szod.
2016. ápr. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jézusom, nem megverem, vagy megrángatom, hanem ha sokadszorra olyat tesz, amit nagyon nem kellene, határozottan megfogom a karját pl és elmondom, hogy ilyet nem csinálhat.

Arra értettem, hogy ha magamban robbanok fel, azt is érzik, nem jó megjátszani.

Igenis láthatja, ha rossz kedvem van és ideges vagyok, hiszen ha mindig jó képet vágok mindenhez, hiszen gyerek, miből érezze, hogy nem helyes a viselkedése és a szófogadatlansága?

2016. ápr. 5. 12:37
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Én pont így vagyok. Állati türelmes vagyok, de tényleg. Hisztizik, és türelmesen tűröm, nyugodtan beszélek hozzá, nyugtatom, elterelem, stb. De van amikor elfogy a türelmem nekem is. Pont tegnap volt egy ilyen, szó szerint tizedszer borította szét a szennyestartót és dobálta szét belőle a ruhákat, ezt valamiért viccesnek találta. Kilencszer magyaráztam el türelmesen, hogy nem szabad, és nem csinálunk ilyet, gyere szedjük össze, stb. Amikor tizedszer is visszarohant és újra kiborította az egészet, na az volt az a pillanat amikor már rákiabáltam. Én is rosszul éreztem magam utána, de mindenki emberből van. Te is, meg én is, csak az első válaszoló tökéletes, más nem... Úgyhogy nyugi. Odáig sosem tudná feszíteni a húrt egyébként hogy bántsam. A kiabálás is ritka. De előfordul sajnos :(.
2016. ápr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

En ugy reagalok hogy gyorsan elvonulok a tereprol.

Pl amikor ötödjere elmondtam szepen hogy ne dobalja az autoit es ettől függetlenül rám szorja es hatodjára felképel vele olyankor gyorsan elfutok mert legszivesebben visszakezbol adnám vissza reflexből.

Kidohogom magam a konyhában es minden megy tovabb.


Amugy sokat olvasok a gyermekekrol igy tudom hogy ez neki játek es nem rosszakarasbol csinalja stb ezek sokat segitenek lelkileg

2016. ápr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, de én nagyon kúl vagyok, ilyen a természetem, nem tudok csapkodni meg ilyesmi, de nem is fojtom el a dolgokat, csak ilyen lazán veszem. A férjem is kúl, ő ha felhecceli a gyerek, kimegy a konyhába és elmosogat. Én ugyanezt szoktam egy nagy fürdéssel, ha mégis érzem, hogy nem lesz valami oké. Mondjuk egynél több gyereket nem mernénk bevállalni.:)


Az jó, hogy a te férjed is ott van neked, ez nagyon fontos. Szerintem a kikapcsolódás lehet egy üvöltés a fürdőben, egy fürdés, egy jó szex este a férjjel, vagy menj el futni. :)

2016. ápr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jöttök ezzel a futással...

Csajok, utálok futni!! :D :D

Inkább akkor már vásárolgatok kicsit. :D

Kellenek a tavaszi darabok.

Ez jóóó ötlet. Szerintem ma délután ki is próbálom. ;)

2016. ápr. 5. 13:01
 7/11 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Mivel neki az a fontos hogy a kozelemben legyen vagy vele játszak, tulajdonképpen ezt vonom meg tőle amikor gyorsan kimegyek vagy beküldöm a szobájába a pillanat hevében.

Volt már hogy kiabáltam sajnos, semmi ertelme nincsen.

De amikor kijon a szobabol kedves vagyok vele, soha nem zsarolom olyannal hogy levegonek nézem vagy nem szolok hozzá, mert olvastam rgy gyermeknek ennél még az jobb ha üvöltenek vele mert figyelmet kap.a figyelnet nagyon szomjazzák, annak megvonásával soha nem kínzom.

2016. ápr. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*4. Voltam
2016. ápr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jelen.

Itt a sok tökéletes anyuka mellett be merem neked vallani, én is ilyen típus vagyok mint te. Csak 1 gyerekkel.

Mindenképp gyerek mentes program kell olyankor nekem min. 2-3 órás, hogy ki tudjak kapcsolni, fel tudjak töltődni. És nem itthon. Én speciel vásárolgatok, mindegy mit, lehet kaja, ruha, könyv stb., de csak nézelődni is elég néha. Csak csend legyen. A sport nekem sem jött be, nyugi.

2016. ápr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én kiabálok. Nem szereti, ha anya kiabál. Összebújtunk, és megbeszéltük, h anya sem szeret kiabálni, de amikor ő szófogadatlan (vagyis a 10. KÉRÉSRE sem reagál), akkor szólok majd neki, h anya most már kiabálni fog. Nem igazán változott semmi. Őszintén szólva fogalmam sincs, honnan veszi a bátorságot, h így semmibe vegyen? Még csak el sem kényeztetem!

Most 5 éves lett. Most látom rajta, h ha a mamiéknál voltak hétvégén, örül nekem hazavitelkor. Biztosan kell egyfajta agyi fejlődés is (az enyém közben leépül...), h a megbeszéléseinket felfogja, átérezze, ás ezzel közelebb kerüljünk egymáshoz.


Apától szoktam vásárlós-sétálós 3 órákat kérni hétvégén egyszer.

2016. ápr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!