Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg sokat alszik a babám?...

Tényleg sokat alszik a babám? Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés

Mindenki (szülők, barátnők, védőnő) azt mondja, hogy ilyet még nem láttak..


4. babám

3 hetes kora átalussza az éjszakákat...ez eddig oké szerintük.

Babám 5 hónapos, de 3 hónapja ilyen...este 10-kor elalszik, néha már korábban is és másnap reggel 9 előtt nem ébred fel.

Semmi mocorgás, semmi nyöszörgés... (légzésfigyelő+bébiőr is van, tehát még az sem lehet, hogy nem ébredek fel rá)


A nap úgy telik el, hogy eszik, nézelődik, forog (hasról-hátra és hátról hasra is már 1 hónapja) és alszik...nem kell ringatni, nem kell babakocsi...a járókában oldalra fordul és alszik :)


Én igazából örülök, hogy ilyen jó baba, mert az első 3 babámnál jutott ki nekem a "jóból" :) éjszakáztunk rendesen :)


Amúgy amikor ébren van, érdeklődő, mosolygós, "beszélgetős" kisbaba


Volt valakinek ilyen jó alvó babája, vagy hagyja komolyabban beleültetni a bogarat a fülembe?


Védőnő furcsállja, doki nem mondott rá semmit, csak annyit, hogy örüljek...majd elromlik :)


2016. júl. 14. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Tényleg örülj. Nekem ix harnafjára jutottak ilyen babák, már másfél évesek, de még mindig 12órát alszanak éjszaka pisszenés nélkül, meg vagy kettőt nappal. Nincs ezzel semmi baj.
2016. júl. 15. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is 11 órát aludt éjjel ennyi idősen, néha 12 órát is. Viszont nappal alig, csak 30 perceket. Kb 7 hónaposan voltak változások, azóta kevesebbet alszik éjjel (9-10 óra kb) és többet nappal. Nappal minimum 1,5 de néha 2,5 óra is, 2x alszik, de 8 hónaposan még 3x aludt nappal. Szóval jó alvó, neki nagyobb lehet az alvásigénye, mint pár másik babának. Egyébként bekavar a fogzás is és a mozgásfejlődés is de visszaáll a rend előbb-utóbb, pár nap max 1-2 hét és annyi.
2016. júl. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen, már 4 éves és nem romlott el sosem az alvása. Örülj és ne aggódj szerintem.
2016. júl. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

A miénk is ilyen, ne aggódj. Mondjuk nálunk mi is nyugodtak és jó alvók vagyunk. Nekünk senki se mondta, hogy nem hallott ilyenről.


A dokinak meg legközelebb én szintén "viccelődve" azt mondanám, most jól elvan a pár beteggel, aztán 10 év múlva majd beosztják mindenhová a Magyarországon maradt 10 orvost, aztán mit csinál majd a traumatológián?!:D

2016. júl. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nagy örülés!!!! :))) Nekem a második lett jobb alvó, mint az első, de nekem is fura volt, amikor 3 hónaposan átaludta az éjszakát, igaz, ő 9-6-ig stabilan.
2016. júl. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam még csak 3 hónapos, de ugyanez. Kb 2 hetes kora óta átalussza az éjszakát, kb 10-11 órát alszik éjjel. Emelett napközben is, összvissz 4-5 órát biztos. Felnőttek között sem egyforma alvó mindenki, a férjem simán képes lenne aludni egész délután meg éjjel is, nekem meg bőven elég 6 óra.
2016. júl. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is nagyon jó alvó,este fél 9 körül le teszünk aludni és másnap 9-10-ig alszik😀most 5 hónapos,igaz volt kitöl örökölnie mert mi is nagyon jó alvók vagyunk a férjemmel,nekünk azt mondta a dokink hogy szerencsések vagyunk és hogy teljesen normális hogy ennyit alszik,ennyire van szüksége😀
2016. júl. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!