Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha egyszerűen...

Mit csináljak, ha egyszerűen nem tudok parancsolni a 18 hós kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Megvannak az összes létező fejlesztő játékaink, próbálok vele foglalkozni, de mintha nem érdekelné.ehelyett olyan dolgokat csinál amit nem szabadna neki.ha rákiabálok meg se szeppen, ha szépen mondom abból sem ért.el vagyok keseredve, valamit én csináltam rosszul?
2008. szept. 28. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Most nem igen értem mit vársz el egy 18 hós gyerektől..neki még nem az a feladata, hogy az általad ráerőltetett fejlesztő játékokkal terheled, mert ő lehet pont olyan gyerek, aki effelé nem hajlik.

Rákiabálni nem kell, szépen mondani sem , ha egyszer ő nem tanulós tipus, akkor sose fog ez menni..

Épp annyira felesleges, mint egy 3 évesnek hegedűt nyomni a kezébe, akkor is ha nem akarja..

A mai világban itt sokalnak be a szülők, hogy azt szeretnék, ha az ő gyerekük előbb lenne mint a szomszédé, de ez nem minden gyerekkel kivitelezhető..


Szerintem hagyd, hogy ő induljon el a játék felé és esetleg többféléből engedd,hogy válasszon, ha pedig megtalálta azt ami érdekli, azzal foglalkozz.

Ez csak az én véleményem, de ha már megkérdezted....


hát leírtam.

2008. szept. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a véleményed, nem azt vártam el hogy most szupergyerek legyen, csak egyszerűen besokalltam egy kicsit.felmászik az asztal tetejére, összetőrte a telefonomat a távirányítót mindent amit lehetett és itt jegyezném meg, hogy olyan magasságban vannak, amit a mai napig nem tudom, hogy érhetett el,üti-veri az üvegajtót, és csupa olyan dolgot ami rá nézve is veszélyes.ha próbálom elmagyarázni neki, hogy nem szabad akkor meg egyszerűen kiröhög és folytatja..
2008. szept. 28. 20:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csinálsz semmit rosszul,hiszen feltetted magadnak ezt a kérdést!A helyzet az,hogy még nagyon sokáig nem fogsz tudni parancsolni neki.Nekem van egy 6 éves,és egy 17 hónapos gyerekem.Egy cipőben járunk,borzasztó eleven a kicsi,de türelmesebb vagyok vele mint a naggyal voltam,mert tudom hogy annak is csak most jött meg az esze.Kicsit szégyellem is magam,hogy talán nagyok voltak vele szemben az elvárásaim.A fejlesztést meg ne erőltesd,van úgy hogy sokkal érdekesebb egy csipesz mint a drága kockák.
2008. szept. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Azért ez nem egészen így van. Az én fiam 11 hónapos, és ha szólok, hogy nem szabad, akkor rám néz, szégyellősen mosolyog, és jobb esetben abba hagyja, de nem mindig tud parancsolni magának. Én úgy olvastam, hogy nem elég csak szólni, hanem szólsz, és közben elviszed a gyereket attól, amivel a rosszaságot csinálja. De ezt minden alkalommal. Akkor egy idő után megtanulja, hogy ha ezt csinálja, úgyis el viszik onnan és megakadályozzák a rosszalkodásban, így már jobban fog hallgatni a sima "nemszabad"-ra.
2008. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
Hallottam már ém is olyan gyerekről aki megtanulja,na az enyémek nem ilyenek voltak.Pedig a férjemmel mindíg következetesek voltunk.
2008. szept. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
én is ezt próbáltam, elviszem onnan, de rá ez nem hat.én amúgy gyerekekkel foglalkozom türelmes is vagyok, de a sajátommal meg nem bírok.köszi a válaszokat
2008. szept. 28. 20:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy kisgyerek 18 hónaposan tör-zúz, akkor mi lesz vele 3 évesen a dackorszak kellős közepén??? És még később???

A gyerekeknek lehetnek hiper szuper játékai, de ha nem tud játszani az baj. Egyébként sokkal szívesebben játszanak valami egyszerűbbel is. Az én fiam ilyen korában, míg én főztem remekül elgurigatott, ki és bepakolgatott egy kosárkányi krumplit a konyha linoleumpadlóján, szívesen tette-vette a zoknigombócokat, tologatta kisautó módjára a vágódeszkát, rátette a kisautóit is. A cipők is igen nagy kedvencek voltak, hiszen annyi mindent bele lehet rámolni. És persze egy közepes doboz mindenféle kacattal szintén jó móka ha ő találja meg a sarokban és egyesével fedezi föl benne az "anya által odacsempészett" lim-lomot.

2008. szept. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem a kicsi teljesen lefáraszt,ahogy mondod,mindenre felmászik,tönkretesz mindent pl 2 telefont.De én már csak nézem és csak a balesettől óvom.A nagyobb jó gyerek volt,csak iszonyú lusta.
2008. szept. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!