Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féléves babátok mennyi időt...

Féléves babátok mennyi időt játszik önállóan? Ez életkorfüggő, vagy babafüggő?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam nem szeret egyedül játszani, szinte csak akkor tudok bármit csinálni, ha alszik. :( Max 10-20 percet ha nagyritkán elvan a játékaival. Sokat segítene, ha ellenne kicsit a járókában, amíg vasalok, ruhát hajtogatok, vagy a pihenőszékben egy játékkal, amíg odateszem az ebédet. Hiába vagyok egy szobában vele, beszélek hozzá, magyarázom, hogy mit csinálok, mindig rövid időn belül nyivákol. Most is elkezdte... :(
2016. júl. 22. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
semennyit nem játszott. 5évesen is 15-20 perc önálló játék az elvárás.
2016. júl. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Babafüggő. Az enyém elég sokat elvolt egyedül ha nem volt semmi baja már kisebb korától kezdve.
2016. júl. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Ugyan meg csak 4hos.de jol elvan egyedul.

8hetes koraig kihisztizte magat :D azota igazan jogyerek lett.

A jatszoszonyegen szeret a legjobban.kepes fel-1 ora onallo jatszas utan szepen magatol elaludni ott.

Szerencsem van vele.

2016. júl. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
nekem nemrég volt fél éves és a második. Ebben a korban kezdődik igazán az unatkozás, mert már rendkívül érdekli minden, de még nem tud pl kúszni-mászni, hogy el is induljon felfedezni. Az enyém is max 20 perc a pihenőszékben, akkor csinálok konyhás dolgokat gyorsan, utána szőnyegre, ott is elvan egy darabig, de amikor kezd fáradni, akkor kezdi a nyűglődést, ezért váltogatni szoktam, jön egy kis közös hancúr, aztán ha bírja, akkor még a szobájában szőnyegen játszik, de ilyenkor már sokszor ha leteszem már nyivákol. Néha beteszem a rugós ugrálóhintába, ott még bohóckodik egy darabig, de ha már ott is nyűglódik, akkor dajkálom, és lefektetem. Nézi a körforgót, cumit kap és általában 5 perc alatt elalszik (tehát a nyűglődés oka már a fáradság). Viszont ő olyan, hogy többször alszik keveset, szóval napi 3-4x fél órát, vagy 3x szűk egy órát. A nagyobbik ilyenkor már csak 2x aludt másfél órát, ezért fura most ő nekem, de hát ez van :)
2016. júl. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Lassan másfél éves, de még mindig nincs el egyedül. Sosem volt.
2016. júl. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szintén fél éves. Inkább attól függ, milyen napja van. Ha jó, akkor elvan 20-30 percet hogy korzózik a játékai között, kúszik-forog a szoba egyik végétől a másikig. Máskor meg azt is végigüvölti, ha pisilni megyek.
2016. júl. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

ez részben babafüggő, de lehet hozzá szoktatni hogy egyedül legyen, például úgy, hogy a nyivákolásra nem ugrasz, csak a sírásra :)


egyébként a lányom kb. 3 hónapos korától 15-20 percet volt egyedül (hasfájós is volt), fél éves korától meg kb. már 1 órát....én is úgy csináltam hogy ha csak nyüszögött meg méltatlankodott akkor nem mentem hozzá oda hanem énekkel nyugtattam, aztán amikor már sírni kezdett akkor odamentem hozzá. Az ilyen önálló játszós blokkokat mindig igyekeztem a napi renden belül ugyanakkorra időzíteni, hogy felismerje, és lehetőleg reggelre, amikor jó kedvű és kipihent.

én sem fiúban sem lányban nem ismerek olyan babát/kisgyereket, aki ne lenne el önállóan fél éves kora óta X időt - feltéve hogy ezért tett is az édesanyja...olyat ismerek, ahol nem tett, és nincs is el egyedül. De ennek ellenére eltudom képzelni, hogy van olyan babóca aki tényleg ilyen típus, annak ellenére hogy az anyja sosem pattant....nem ismerek ilyet de biztos van :) szóval ha így is lesz, nem biztos hogy hibás vagy ebben.

2016. júl. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!