Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, ha egy 7 hónapos...

Normális, ha egy 7 hónapos baba iszonyatosan maszatol az ételével? Ez babafüggő, vagy le lehet valahogy szoktatni a "malackodásról"? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Persze aranyos, de minden etetésnél (a nyakába kötött ruhapelus + fölötte etetőkabát ellenére) tiszta ragacs ő is meg én is, meg az etetőszék, a konyhaasztal... A szempillájára keni, a fülébe, a hajára...
2010. márc. 10. 22:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Adsz a kezébe kanalat, amivel ő is ehet?
2010. márc. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

:) Együtt érzek veled

Az én kislányom még csak 4,5hónapos, de nálunk ugyan ez a helyzet.. sokszor már nem bírom idegekkel, de akkor széles szájjal vigyorog egyet!!!

Nahát akkor megzabálnám:D:D

2010. márc. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy itt most én leszek a fekete bárány, de én 14 hónapos koráig nem engedtem, hogy az ételbe nyúljon és kanalat sem kapott. Most 15 hónapos, már ügyesen próbálkozik önállóan is, persze maszatol, de nem úgy, mintha 7 hónapos lenne. :)) Csak az etetőszékének az asztala szokott kajás lenni.
2010. márc. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bocs hogy offolok:

A harmadiktól kérdezném, nem rossz szándékból, hogy addig hogy etetted? lefogtad a kezét? vagy cumisüvegből?

2010. márc. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem, kanállal evett rendesen, de én etettem. Kb. kétszer lett nagyon "malac", olyan kajáktól, amit nem nagyon akart megenni, azt kikente a szájából, szét a fejére... :) De mivel azért szeret enni, és szépen is evett mindig, nem volt ilyen gondunk. De egyszer anyu adott a kezébe egy kanalat, kb. egy éves volt, na hát azt a "disznóólat" amit csináltak! :)) (ezért nem adtam neki 14 hónapos korig a kezébe kanalat, és a kaját sem raktam elé, maximum a kiflit meg a kekszet.)
2010. márc. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Pont az utolsó válasz miatt kérdeztem, hogy ad-e a kezébe kanalat. Mert ha igen, akkor én azzal még várnék. Ráér még egyedül enni.

5 hós kisfiam egyébként eleinte állandóan bele akart nyúlni a tálkájába, és készenlétben álltam papírtörlővel, ha mégis megtörténne a baleset. Elég sz@r mondjuk egy kézzel őt lefogni, a másik kézzel meg etetni. Előfordult, hogy apát megkértem, ha itthon volt, hogy fogja le hátulról, mert lehetetlenség volt adni neki normálisan a kaját. Aztán egyik napról a másikra mintha ezt elvágták volna, most már gyönyörűen ücsörög, és még le sem nyelte a falatot, már tátja a száját. De nem én szoktattam így, és számomra is rejtély, hogy mitől csinálja ezt... (B)

2010. márc. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De jó nektek!:) Én már alig várom hogy ne malackodjon:) Anyósom azt tanácsolta etessem cumisüvegből, de én nem akarom, mert akkor soha nem fog megtanulni kanállal enni:)
2010. márc. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Az én babóm már 3-hósan ismerte a kanalat,és én a tápszeren kívűl mindent kanállal,még a pépet is azzal adtam,5 hósan már neki is volt kanala,22hós és mehet oviba,mert gyönyőrűen eszik,és szoba tiszta,ja és nem fogja marokra a kanalat,sose tette,pedig néha próbáltam mert hát csak stabilabb lett volna,nem akarta. Én nem is engedtem neki soha hogy maszatoljon,és ő nem is eszik rongy nélkül,ahogy a keze olyan lessz kéri a rongyot,és a száját is megtörli,keresztfiam ugyan ez,szerintem ez szoktatás,és oda figyelés,meg azt csinálja amit lát.Pl kislányom most a pólóját is fől húzatja a kezén mert apa is úgy eszik.Ne engedd neki és kapjon kanalat nyugodtan.
2010. márc. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy páran le fognak pontozni, de egy próbát megér szerintem. A gyerekeket ugyebár le szokta kötni a tévé. Ha többre nem is, de legalább pár percre. Kapcsold be a tévét, hátha egy kicsit az eltereli a figyelmét a kajáról. Kisfiam legalábbis akárhányszor ránéz a tévére, lemerevedik, és majdhogynem azt csinálok vele, amit akarok, annyira bebambul. :) (B)
2010. márc. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

utolsó előttinek:)

Amit lát:) szerintem senki nem malackodik a gyerekének és senki nem keni direktbe a hajára a kajcsit, hogy ezt leutánozza::):)

Ne haragudj, nem megbántani akarlak és nem is rossz indultaból irtam!!!!!!!TÉNYLEG

Szerencsés vagy hogy ilyen ügyes babád van:):)Grat

2010. márc. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!