Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra ürül ki a tejfehérje?

Nagynori212 kérdése:

Mikorra ürül ki a tejfehérje?

Figyelt kérdés
Kisbabámnál refluxot állapítottak meg 3 hete, onanntól kezdve szigorúan tejfehérjementes tápszert kell ennie, mert elképzelhető, hogy a tejallergia váltja ki a refluxot. Kérdésem lenne, hogy tudja-e valaki, hogy a szervezetből mikorra ürül ki a tejfehérje? Ha emiatt van a reflux, akkor 3 hét alatt nem kellene már jelentősen javulnia?

2016. júl. 23. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
nekünk magángasztrológus 6 hetet mondott,hogy teljesen,de előbb látszik a javulás. a lányomnak görcsei voltak+reflux,de pár nap után azért volt javulás. szoptatni szoptatod,vagy csak tápszert kap? (szoptatásnál több a diéta hiba,ezért kérdezem) melyik tápszert kapja,és azon kívül semmi mást,hozzá táplálva sincsen? elvileg akkor pregomint eszik a babád, nem feltétlenül kell jobban lennie,abban hidrolizált tejfehérje van,a legtöbb baba elbírja úgy,de nemm ind,a nagyon érzékenyek még ezt sem,nekik a neocate nevű tápszer van,az már aminosav alapú. igaz macerásabb a felírása (egy doboz majdnem tízezer forint,van rá 90% kedvezmény de utána kel járni,hogy kaphatod meg) én megpróbálnék legalább egy ideiglenes javaslatot erre beszerezni,vagy legalább egy havit kííratni,és akkor eldől ettől van-e a refluxa mert neocate mellett javulnia kell. később van savcsökkentő is,ha nagyon rossz a helyzet (nem kell adni ha nem rossz,de ha pl. már fájdalmat okoz neki,és már hányások is vannak) még arra figyelj szója alapú tápszert se kapjon,sok tejfehérjés a szóját sem bírja
2016. júl. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mintha icipici javulás lenne, de még mindig nagyon-nagyon sokat sír.

Ő nem bukik sokat, hanem nyeldekel, látjuk és halljuk is. Amikor befejezi az evést, rögtön elkezd ordítani (ekkor már jön vissza neki vagy a tápszer vagy a sav) és nagyon nehéz megnyugtatni, látszik hogy fáj neki. És ez így megy legalább egy órát evések után. Most vagyunk a 8. hétben, már csak tápszert eszik, 3 hete a Milumil peptit - ezt irta fel a gasztros orvos és kaptunk mellé savcsökkentőt, Losecet. Amikor elkezdtük adni a Losecet, kb. 4 napig volt javulás, de olyan mintha hozzászokott volna a szervezete, szinte ott vagyunk ahol elkezdtük. Kétszer egy nap kell 1 mg-ot szednie, lehet ez kevés neki. Voltunk ultrahangon, ahol megerősítették a refluxot, azt mondták, közepes foku. A vizsgálat alatt 3 visszafolyást látott (de ekkor nem sírt, és ugye ezek sem jöttek ki, valószínűleg ez is csak garatig). A Neocate gondolod jó lehet neki? Mindenképpen megpróbáljuk! És ha mégsem tejfehérje allergia, akkor azért kinőhető a reflux ugye? Borzasztóan el vagyok keseredve, rengeteget sírok vele, nagyon sajnálom őt.

2016. júl. 23. 20:32
 3/9 A kérdező kommentje:
Hozzátáplálás még nincs, mert még csak most lesz 2 hónapos. A Peptibe sűrítőt teszek, de ez is...nagyon ovatosan kezdtem adagolni, mer féltem hogy székrekedést csinálok neki. Először csak egy kanállal tettem, majd lassan adagoltam. Most ott tartunk hogy a 120 ml-hez teszek 2 kanállal. Nem sok szerinted ez? és még mindig nyeldekel, ugyanugy van tünete :( Hálisten székrekedése nincs tőle. Növelhetem még a Nutritont a tápszerbe?
2016. júl. 23. 20:37
 4/9 A kérdező kommentje:
Nektek mikor kezdődőtt és mikor múlt el teljesen? Akkor ti is a Neocate-et ittátok? Hogyan görcsölt a kislányod? Mert nekünk olyan van, hogy úgy ordít néha, hogy egy pillanatra mintha nem venne levegőt.
2016. júl. 23. 20:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták 4-6 hét ha allergia vagy pár nap ha laktózérzékeny. Pregomint írtak fel és nem volt vérvétel így csak gyanú maradt. (Végül kiderült, laktózérzékeny csak.) Ugyanúgy bukós volt nagyon a babám és durván hasfájós. A bukás nem szűnt meg de a hasfájást elvágták pár nap alatt.
2016. júl. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nekünk azt mondta gasztrós, hogyha a Losec nem segít 2 hét után, akkor menjünk vissza és emel az adagon, Súlyfüggő az adagolás,nekünk 5 kg-os volt a babánk, amikor 2*2,5 mg ot írt fel, és még mellé Domperidont. Domperont nem ír fel minden doki kapásból, mert úgy hat, hogy felgyorsítja az étel mozgását, így megterheli az összes izmot, a szívizmot is.Csak a 2 gyógyszer együtt segített, a Losec magában nem. Losecet érdemes étkezés előtt adni főleg kora reggel , hogy minnél üresebb gyomorra kaphassa.Nálunk Neocate diéta mellett is van reflux ( de sokaknál a kiürülés önmagában megoldja a dolgot), de így is kinőhető, nagyobbikunk már kinőtte.Sajnos amúgyis a 8. hét tájékán nagyon sokat sírnak a babák, a 3 hónap végére már sokkal kevesebbet szoktak. Kitartást !!!
2016. júl. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1es vagyok,a savcsökkentő gondolom neki is por? érdemes rákérdezni, laktózzal keverik-e be,vagy szacharózzal? az első dobozzal nekünk laktózzal keverték,csodálkoztam is,miért van,hogy beadom és szinte rosszabb utána (igaz tejfehérjés volt,de úgy mondták a laktóz sem jó neki) 4 napos korától görcsölt, felhúzott lábak, ökölbe szorított kezek és keserves ordítás egész álló nap :-( 7 hónapos korában derült ki,a háziorvosa nem foglalkozott vele,akkor vittem el magánba,mikor egy bukásnál befulladt. 9 hónapos korig szoptattam (a diéta kezdetétől 2 hónapig volt tejem pillanatok alatt kezdett apadni,még egy szelet kenyeret sem tudtam enni mindenben volt nyomokban tej és akkor még nem tudtam mit-hol vegyek ezért nem tudtam sok mindent enni) utána pregomint kapott,szerencsére az bevált neki,másfél éves volt mikor elhagytuk neki a savcsökkentőt,2 éves kora előtt pedig szerencsére kinőtte a tejfehérjét. rajtunk kívül egy (vagyis ugyanannál a családnál) 3 gyerek van itt tejfehérjés, és náluk pl. csak a neocate vált be,de sokat nézem fb-s csoportot is ebben a témában,és van azért akinek csak az volt jó. érdemes megpróbálni,mert ha nem is válik be,tudni fogod,hogy nem a tejfehérjével van a gond,mert ha azzal sem javul akkor valami más. akkor meg egy magángasztrológust kellene keresni, ő elvileg kideríti mitől van a gond (vagy a tűzoltó utcai gyerekgasztrológiáról jó tapasztalataim vannak) refluxot azt mondják ilyen korban még kinővik,de ha nem is nővi ki nem biztos,hogy gondot okoz a mindennapi életben,férjem pl. nem nőtte ki,de csak akkor jön a sava,ha nagyon csípőset eszik,vagy sok szénsavasat iszik,vagy sok gyümölcslét de enni pl. jól tudja a gyümölcsöket szóval nem akkora gond már neki. a húzós időszakban én hordoztam, neked is jó,mert nem sír egész nap,és nem kézben cipeled,meg a babának is,mert függőlegesben nem marja annyira a torkát
2016. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, por formájú a losec és glükózzal keverik. és azt nem tudjátok, a losechez nem lehet hozzászokni? hogy majd amikor el akarjuk hagyni, utána nem lesz visszaesés ugye? vagy addig záródik a gyomorszáj? Azt még megkérdezhetem melyik az a fb csoport? mert én is nézegettem a témában, de nem találtam ilyent, csatlakoznék!
2016. júl. 26. 21:36
 9/9 anonim ***** válasza:

nekem ranitidint kapott,ahhoz nem szokott hozzá. jó ha nekiáll ugrálni az ágyon vacsora után,akkor hallom,hogy visszanyel egyet,de kaja plussz kakaó után ez nem meglepő :D

Ételallergiások csoportja: tej,tojás,szójamentes diéta a csoport neve

2016. júl. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!