Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok anyukának ment szét a...

Sok anyukának ment szét a házassága, párkapcsolata a baba születése után, miért van ez?

Figyelt kérdés

Sok olyan család van akik külön válnak a baba születése után, miért van ez, miért romlik meg a kapcsolat?

Sajnos én is kezdek ebben a cipőben járni. A férjemmel egyre többet vitatkozunk. 9 hónapos a kislányunk, imádja de én mégsem vagyok boldog. Egyre többet jár el itthonról. Van 2-3 haver aki mindig elhívja valahová, beszélgetni, ezt azt venni.Ha lemegy csaknem elfelejt hazafelé jönni. Én felhúzom magam és hívogatom mikor jön.Azt mondja szeret és nem hagyna el minket semmiért és senkiért de én mégsem tudok neki hinni, bízni benne. Nagyon ki vagyok. Szeretem de félek, hogy jó vége mégsem lesz.


2010. ápr. 17. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Mi is pont így vagyunk a férjemmel.Épp az előbb panaszkodtam a barátnőmnek, hogy a férjem állandóan úton van.A haverok mindig elcsalják valahova.Sajnos nagy motoros, és most kezdődik a szezon.Tegnap bejelentette, hogy mostantól nem lesz itthon hétvégenként.

Nem lenne gond, ha párszor menne el, de ez már állandósult.Ha viszont én szeretnék elmenni a babámmal együtt a barátnőmhöz, akkor már ki van akadva.Most 7 hónapos a gyerkőcöm, de eddig csak egyszer voltam barátnőzni.Akkor is egy óra után közölte, hogy indulás hazafelé.

Ez sajnos nemcsak nálunk van.Rengeteg ilyen családot ismerek.

Nem értem, hogy sok férfi miért így áll a dolgokhoz a baba születése után.Sajnos megbeszélni sem lehet a dolgokat.Persze ismerek kivételeket.

Mivel lehetne hatni a férfiakra?Tud valaki jó tippeket?Könyörgöm írja le!

2010. ápr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Lehet hogy nem ért még meg az apaságra!!!Nem akarok bántani senkit ezt most leszögezem!!!Sokszor az a gond hogy a baba után ő a második lesz és ez nem tetszik a férfiaknak.Tudom hogy a babával többet kell foglalkozni de ha hazajön a párunk próbáljuk meg hogy ő legyen a középpontba persze a babát nem kell elhanyagolni de mi nők azért profik vagyunk abban hogy több helyre figyeljünk egyszerre!!szóval próbáljuk meg "körberajongani ""a párunkat (mert ugye minden férfi olyan mint a nagy gyereked nem?)!!ha a pici 1.5 2 éves lesz akkor meg nem fogod megkaparintani a gyerekedet az apjától!!!ilyenkor tudnak már az apák igazán foglalkozni a babával!!sok sikert nektek!!
2010. ápr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

barátnőmék is most mentek zét.sok évig szép és jó volt köztük mindenaztán megszületett a baba és 7 hónap múlva szétmentek.igaz ők nem olyan ok miatt h a pasi sokat csavarog.más miatt de mégis szétmentek.ezen én is csodálkozom h mért megy tönkre annyi kapcsolat miután megszületik a baba.?remélem mi nem fogunk erre a sorsa jutni.


35+3 hetes km

2010. ápr. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Lássuk be, az is fáj nekünk, hogy ő oda megy ahova akar, mi meg nem! Nem így van? Eddig is mászkált, nem? Csakhogy mostmár elvárjuk, hogy velünk legyen és ne mással. Ha nem mondjuk el, mit érzünk, nem érünk el semmit. Kértem, hogy találja meg a középutat. A párom megtette. Ő is motoros, mégsem tenné, hogy elmegy egész hétvègékre. Ezt azért nem kell szó nélkül hagyni! Nekik kell rájönni, hogy mi a helyes arány, ne engedjünk mindent nekik! Nem kell megsértődni, szakitani , elköltözni, hanem mond me mi nem tetszik! Reméljük nem menekülnek el...
2010. ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most mindenki meg fog haragudni, de nem tudom a véleményemet magamban tartani. Szép kis pasi az "ilyen"!!! Még hogy több időt rászánni, azért hogy ne csavarogjon! Egy nő a szülés utána amúgy is fokozottan érzékeny állapotban van a hormonok és egyéb miatt. És igen is a szülés után egy ideig a baba van a középpontban.

Szomorú ilyen esetekről olvasni. Az én tanácsom csak annyi, hogy okosan, nem durván, veszekedősen az érdekeidet képviselni. Nem kell mindenbe belenyugodni, mert nem fog tisztelni és elmegy a jó kis barátokkal. Csinálj, Te is programot a babával és hívd el a férjedet is. Ha pedig nem tetszik valami higgadtan mondd el neki.

Fel a fejjel! (tudom, nagyon nehéz lehet)

Üdv!

2010. ápr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, elszomorító, hogy sok anyuka van hasonló helyzetbe. Nem tudom mi lehet a megoldás. Hiába lesem a kívánságait egy idő után ez már természetes. Megértem, hogy az embernek szüksége van a baráti társaságra de szerintem az első akkor is a család legyen. 9 hónapos a kislányunk, minden nap valami új dologgal kápráztat el, amiről apa rendszerint lemarad. Tervezett baba, mind a ketten akartuk. Mégis úgy érzem, mintha csak én nevelném. A legnagyobb gond akkor kezdődött szerintem mikor apának megszűnt a munkahelye, azóta csak tengődik, itt egy hetet, ott kettőt, de nincs egy stabil munkahelye. hitelünk persze az van. A szüleim segítenek de ez sem mehet így, én szégyenlem magam, hogy a szülők segítenek. Ha mondom, hogy kevés a pénz akkor jó tudom. ez rá a válasz, meg, hogy őt is idegesíti. Nem tudom mi ütött bele de régen teljesen más volt, eső volt a fizetnivaló, aztán a szórakozás. Mintha nem is hozzá mentem volna feleségül néha úgy érzem. Nagyon nehéz így.
2010. ápr. 18. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!