Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek változott meg lényegesen...

Kinek változott meg lényegesen a párkapcsolata a baba születése után? Neg irányban.

Figyelt kérdés
2 hónapos a kislányom, a férjem meg egy elégedetlen arrogáns bunkó lett. Vagy az a baja hogy nincs időm elmosogatni, mert a baba nyűgös egész nap, vagy a gyerek húzza fel amikor ordit.. ő akarta a babát, tervezett volt, nem tudom mi a baja...
2011. márc. 17. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem készült fel eléggé a babára, és mondjuk nem is lehet, mert mégis csak egy ismeretlen helyzet ez. Viszont nem lenne szabad akkor sem így viselkednie. Főleg, hogy terveztétek, vártátok.

Egy kisbabával nem épp sétagalopp az élet, és igenis vannak fennakadások, ezeket pedig kettőtöknek kell rendbe tenni.

Beszélj vele, mond el te mit gondolsz, hogyan lenne jobb.

Alkalmazkodni kell a kisbabához, és lehet, hogy neki ez lassabban megy.

Ha pedig nincs időd elmosogatni, akkor kérd meg, hogy tegye meg ő. Párom, ha látja rajtam, hogy kicsit kivagyok, és sok dolog összejön, akkor kérés nélkül is segít. Mondjuk ő alapvetően segítőkész.

2011. márc. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van:(((!6 év után sikerült a baba,és nagyon vártuk,most meg ki nem állhatom a férjem,mert nem bírja elviselni ha a baba sír,nyűgös!!!!Üvöltözik velünk!ÁÁÁÁ iszonyat!9 hónapos a babám.Mintha nem is ismerném ezt az embert!
2011. márc. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Eddig ő is megcsinálta, ez mostanában kezdődött. Mert hogy én nem törődöm vele, rideg vagyok stb. Jó hogy felhúzóm magam amikor kiabál a gyerekkel, estére meg hulla fáradt vagyok, nem tudok az ő lelkivilágával is állandóan foglalkozni. Ha mondok neki valamit, hogy mit hogy csináljon akkor meg az a baj hogy kioktatom, "okoskodok" és nekem semmi nem jó amit ő csinál. Én vagyok a gyerekkel egész nap, jobban tudom hogy mikor mi van, és normális hangnemben szoktam neki szólni. beszélni meg nem lehet vele mert úgyis mindig neki van igaza.

Belefáradtam... ennyit a boldog családi életről.. szegény kislányom...

2011. márc. 17. 11:51
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem is :(
2011. márc. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nagyon sajnállak.

Remélem rendeződni fog majd a dolog.

2011. márc. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Nálunk is ez volt az elején, már a váláson gondolkodtam, mert egy csomót veszekedtünk, nem segített semmiben és azt éreztette, hogy egy kövér trampli lett belőlem a szülés után (nem vagyok kövér egyáltalán és arra mindig kínosan ügyelek, hogy ne legyek ápolatlan, pedig az első hetekben nagyon megerőltető volt számomra ez is!).

Szóval mi meg tudtuk beszélni a problémákat, már megosztjuk a házimunkát, a fürdetést, ha itthon van akkor át is pelenkázza a picit és játszik vele stb.; de magunkra is szánunk időt, újra rendbe jött a szexuális életünk is.

5 hónapos a picink, és mi is terveztük őt, sőt hosszú sikertelenség után váratlanul spontán jött össze, biztos ezt volt olyan nehéz feldolgoznunk!

Az első időszak pedig mindenkinek nehéz, össze kell szokni...

Próbáljatok meg beszélni a problémákról és legyetek néha kettesben is (már rá lehet majd néha 1-2 órára bízni egy olyan személyre a picurt, akit sokat lát, jól ismer, semmi baja nem lesz, nektek meg rendbe jöhet a kapcsolatotok!

Meg az is fontos, hogy néha az apuka is legyen kettesben a babával, jobban kialakul a kötődés közöttük is (persze csak akkor, ha már képes pelenkázni, büfiztetni, nem esik kétségbe, ha fel kell venni, ez minden férfinél szerintem az elején problémás)-addig te elmehetsz barátnőzni, vásárolni, szintén 1-2-3 órára. Sokat számít, ha az ember már nincs bezárva a négy fal közé.

Szóval próbáljátok meg, megéri. Én drukkolok, hogy sikerüljön...

2011. márc. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hűű ez nagyon gáz...de csak Te tudsz rajta változtatni, azzal hogy észhez téríted. De ha Te is arrogáns vagy, akkor olaj a tűzre. Tudom milyen érzés, én is szültem, én is fáradt voltam. nyelni kell egy nagyot és tűrni..ha Te kedves vagy, ő is az lesz. És le kell ülni beszélni!!!!!! Mond el neki, hogy a pici azért sír, mert máshogy nem tud kommunikálni. Próbáld bevonni a dolgokba. Ha többet van vele, megszereti (ami nem megy ám mindenkinek elsőre) és sokkal jobban fogja élvezni ő is. Persze ahogy nő majd a kicsi, egyre jobb lesz, mert egyre többet tud vele majd foglalkozni, meg a pici is kimutatja a szeretetét. Csak addig el ne fajuljon a helyzet. Kitartás anyuka!!!Ha ideges vagy a gyerek megérzi és szörnyű nyűgös lesz.
2011. márc. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is tervezett baba volt, nagyon akartuk, nehezen jött össze. Aztán nyár elején megszületett és a férjem elkezdett menekülni. Nem bírt otthon maradni, eljárt a strandra, pizzázni, motorozni, horgászni, focizni. Éjszaka csak nagyon ritkán maradt ki, de a nyári estéket nem töltötte velünk.

Mikor itthon volt, ritkán segített. Engem nagyon bántott ez, mert szoptatási nehézségekkel is küzdöttem, sok baj összegyűlt.

Aztán mintha elvágták volna, az ősszel mi lettünk a mintacsalád. Együtt mentünk mindenhova, a család volt a szent számára is.

A következő nyáron már elmúlt egy éves a gyerek, mindenhova vittük. Azóta sem volt semmi hasonló probléma.

Azt gondolom, hogy ezzel a viselkedésével ő hárította a felelősséget, az apaságot. Annyira új volt neki a helyzet a régi életünkhöz képest, hogy egyszerűen nem tudott átállni.

Mivel veszekedések nem voltak köztünk, így én is türelemmel ki tudtam várni, hogy mikor "tér vissza" hozzánk. :)

2011. márc. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen ilyen az eletem mint soknak, es ott tartok hogy nem birom tovabb mar. Lelkileg ugy erzem idegroncs leszek lassan.
2018. máj. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!