Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért várják el (szinte) a...

Miért várják el (szinte) a nőktől, hogy olvadozzanak a gyerekektől? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Láttam már hasonló kérdést, de mégis másokat: a legtöbb ilyen kérdés olyan, hogy "miért várják el, hogy olvadozzak a gyerekekért, ha sosem akarok szülni és idegesít mind".

Nálam más a helyzet:


Én szeretnék majd gyereket, igen. A párommal néhány éven belül szeretnénk kettőt is. Az a gondom inkább, hogy sokan elvárják tőlem (néha a párom is), hogy mivel én nő vagyok, olvadozzak a gyerekektől, mindegyikkel el tudjak beszélgetni, gügyögjek a babáknak, ilyesmik. És én nem vagyok rá képes. Én nem vagyok olyan, hogy az utcán (falu) babakocsit toló, ismerős anyukát megállítsam, hogy gyönyörködjek a gyerekében. Vannak olyan babák/picik, akikért oda vagyok, mert szépek, édesek, stb... De nem mindegyikért, és ez bosszant, hogy megkaptam már, hogy milyen 'kőszívű' vagyok, mert xy gyereke 'hidegen hagyott'.

Édesanyám óvónő, imádja a gyerekeket, és sokszor volt, hogy ilyen facebook-on/youtube-on terjedő gyerekes videókat mutogatott nekem (pl. két 1-2 év körüli gyerek 'magyaráz' egymásnak, ül és nevetgél a kocsiba, ilyesmik), hogy milyen cukik. És én nem tartom annak, oké édes, de ennyi, nem nézegetek ilyen videókat, nem olvadozok, hogy jajj de aranyos... És akkor is megkaptam, hogy 'milyen vagy már'.

Miért elvárás egy nőtől, csak azért mert nő, és szunnyadó anyai ösztönök vannak benne, hogy minden gyerektől olvadozzon? Miért kell egyből 'kőszívűnek' titulálni, ha nem az az élete, hogy cuki babás videókat nézzen, vagy társasában ész nélkül egy babának gügyögjön? (Nem én vagyok az egyetlen ilyen, van még néhány ismerősöm, akik szintén sátánnak vannak titulálva emiatt)


2016. júl. 26. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Aki elvárja ezt, az egy hülye. Az emberek annyi mindent elvárnak és annak ellenkezőjét is: legyél gazdag, de ne is, legyen saját lakásod, de miből van, ha van, legyen férjed, de sznob vagy, ha házasodsz, az csak egy darab papír. Dolgozz végig terhesség alatt, de micsoda karrierista dolgozik már terhesség alatt, az a gyerekre való készülés ideje. Menj vissza dolgozni, amint lehet, mert elbutulsz, de mi az, hogy 3 éves kora előtt közösségbe megy. Ebből állnak ki az emberek, az ítélkezésből.


Van gyerekem (csecsemő), sose állítok meg más anyukákat, hogy megnézzem a gyerekeiket, az anyukákkal beszélgetünk a férjemmel a dokinál, nem a kisgyerekekhez. Szerintem attól, hogy nő vagy, nem kell szeretned a gyerekeket. Sőt, elég majd a sajátodat.:)

2016. júl. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

hogy elvárás lenne nem tapasztaltam.

egyébként számomra nagyon kedves mondás hogy a babával anya is születik. és ez teljesen így is van...ha megszületik a tiéd, majd te sem bírsz elmenni a babák mellett mosolygás nélkül :) nem tudom leírni miért, de én így tapasztaltam...azelőtt én sem szerettem mások gyerekét/babáját, és most is nagy nehezen vagyok csak kibékülve a fiú gyerekekkel, a lányokkal még kb. elvagyok, a 6-7 éves formákat nem bírom akik locsognak fecsegnek állandóan, de azért a pici babákon, gyerekeken nem tudok elmenni mosolygás nélkül :) játszani is szépen megtanulsz majd velük, ha ezt csinálod napi 12 órában a tieddel :)

2016. júl. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Mert valamiért ez a nőkkel szembeni elvárás, de ez is csak egy sztereotípia. Engem sem hoz lázba minden kisgyerek, én sem állítottam meg soha babakocsist. Ha van a társaságban gyerek, akkor persze szólok hozzá egy-két szót, de ennyi. Van gyerekem, de én sem várom el másoktól, hogy a láttán olvadozzanak. Olvadozok én, és a család épp eleget. :)
2016. júl. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Van gyerekem, es amig nem volt is szerettem gyerekekkel lenni. Altalaban ok is velem. Hogy ez most nar az olvadozos-e, itelje meg mas. De vannak olyan anyukak pl jatszoteren, stb, akik tok jol megvannak a sajat gyerekukkel, de a maseval nem tudnak, nem is akarnak mit kezdeni. Szerintem te is ilyen leszel. Ha nem arrogans v banto a passzivitas, akkor ezt en es a tobbi anyuka nagy resze is jol toleralja, elfogadja. Szerintem nem kell aggodnod, addig figyelnek argus szemekkel, amig nincs gyereked es csak talalgatni tudnak, vajon milyen anya leszel. Ha lesz, 1. ez is megvaltozhat, 2. inkabb mar csak az fog "számítani", h a sajatoddal milyen a kapcsolatod
2016. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Én is voltam hasonló helyzetben párom munkatársánál voltunk kb 5 hónapos volt a gyerek de nem vettem fel nem kérdeztem meg hogy felvehetem e nekünk kb 1,5 , 2 év múlva lesz saját meg egyébként is tesóm babáját hamarabb felveszem :)
2016. júl. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem az olvadozasrol van szó. Amikor egy kisgyerek rádnéz, akkor valami reakciót vár. Ez általában a mosoly a másik fél részéről. Így a baba boldog. Tudja h nyithat a világ felé. De ha reakció nélküliséget kap, akkor ez formalja a picit. Nem kell gügyögni, olvadozni.... Amikor csecsemő, akkor is a mosoly az ami által fejlődik. Ezt nem én gondolom, gyerekpszihologia.. gyakran én is megyek az utcán a fiammal, 2 éves, szerintem ilyenkor a legaranyosabbak, babanyelven dumál, odatotyog emberekhez, sztem fura az ha semmit nem vált ki az emberbol. Bár volt ilyen is. Le lehet pontozni, de sajnos a világot mi romboljuk, ha ezt sem értjük már meg. A társadalmat ők fogják alkotni, és nem mindegy mit kapnak már kiskorukban...
2016. júl. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nekem is van rokon baba, akitől elájulok, annyira gyönyörű, és szívesen veszem ölbe. Azzal van a bajom, amikor idegen gyerekekkel kapcsolatban várják el tőlem azt, hogy hasonlóak érezzek. Nyilván édesnek találom őket, és szépnek, de nem vált ki belőlem minden gyerek ugyan olyan érzést, van, amelyik tök semleges, és van, amitől szinte bekönnyezek, mert annyira szép, és remélem, hogy egyszer az enyém is olyan szép lesz. Csak nem szeretem ezeket az 'anyatigriseket', akik tukmálják rám azt, hogy én nő vagyok, és amúgy is, milyen anya leszek, miért nem ájulok el egy youtube videón nevetgélő gyerektől...

utolsó, értem a te válaszodat is. És persze az is benne van, hogy nekem nincs gyerekem, valószínűleg máshogy fogom látni ezt az egészet, ha mellettem is fog totyogni egy kis édesség, csak azt nem szeretem, ha oda jön hozzám egy gyerek, és akkor 'ugye milyen édes'?

2016. júl. 26. 16:21
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

" azt nem szeretem, ha oda jön hozzám egy gyerek, és akkor 'ugye milyen édes'?"


hát, azért az elgondolkodtató, hogy egy gyerek személyesen (nem youtube videón), maga keresi veled a kapcsolatot s ez belőled nem vált ki semmilyen pozitív érzést, reakciót. A fiam 3 éves, tipikus kisfiú és mogorva arcú, "buflák" meglett 50-es férfia (!) is "olvadoznak", amikor odamegy és elmeséli, hogy ez itt egy parkoló Ford a járda szélén, és ő áthajtott egy pocsolyán a motorjával...


ha a személyes kontaktus se vált ki belőled semmit nagy többségében, akkor azért lehet a hidegszívűségben vmi :-/

2016. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Én sosem szerettem más gyerekének gügyögni, én se állítottam meg őket, hogy had nézzem meg a gyerekét. Nem is várta el senki tőlem. A barátnőim nem ilyenek, szaladnak oda ahol babát látnak én meg meghúzódok a háttérben. Szerintem nincs ezzel baj. Most 4 hónapos a kislányom, ő az életem, igazi anya lettem, de továbbra sem köt le más gyereke.
2016. júl. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Csak azért, mert egy idegen gyerek nem váltja ki belőlem azt, hogy jajj de édes, akkor már hideg szívű vagyok? Na, pont erről beszéltem. Ezt nem szeretem, ebből van mondhatni elegem. Kiváltják belőlem gyerekek ezt a 'cukiságot', de nem mind. Nem hinném, hogy ettől kevesebb lennék, nem kötelességem minden egyes gyerektől elájulni. De gondolom, utolsó előtti író, ezt mint anya úgy értelmezed, hogy a te gyermekedtől sem olvadnék el - aki számodra nyilván a legtökéletesebb, legszebb, miegyéb, és ez rendben is van. De ne akard rám, vagy más idegenre tukmálni, hogy hasonlóan gondolkodjunk. És ezt negatívum nélkül írom..
2016. júl. 26. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!