Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más 1 évesnél idősebb babája...

Más 1 évesnél idősebb babája is fél a hasonló korú gyerekektől? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Leginkább attól fél hogy ha vísítanak,ha hisztiznek, mindig van olyan baba aki rögtön a szemének, hajának esik,ő meg nem csinál ilyeneket, csak sírva menekül hozzám.Egyébként a szokatlan hangoktól is tart.Mikor nővi ki ezt a félelmet?
2010. okt. 11. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, az én kisfiam 18 hónapos és ugyanez a helyzet nála. Ha sír, vagy visít a másik gyerek, akkor ő is elkezd hatalmas krokodil könnyekkel sírni és azonnal anyucit szeretné, és szinte a fejem tetejére felmászna. Ő sem szereti a szokatlan hangokat pl. fúrás, fűnyíró, még némelyik zenélő játékra is elkezd sírni. Mi elkezdtünk most többet társaságba járni, mert nem voltunk játszótérre vagy játszóházba járósak. Kertesben lakunk, így a kertben megoldottuk a levegőzést, játékot. Jön a tél mosmár majd elviszem játszóházba is. Egy héten egyszer igyekszem hasonló korú gyerekek közelébe vinni, aztán majd meglátjuk, hátha változik ez a helyzet. El sem tudom képzelni, hogy hogy fog beszokni a bölcsibe....
2010. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szószerint ugyanez a helyzet nálunk is, hónapos, én is rettegek a bölcsitől,mi se jártunk játszóra,inkább sétáltunk,mert a nyáron tanult meg menni, és ezt élvezte...
2010. okt. 11. 14:59
 3/4 anonim ***** válasza:

23 hónapos a kisfiam, ő is nagyon "félős" gyerek. Én beszéltem erről a védőnővel, aki megnyugtatott, hogy ez életkori sajátosság, nem véletlen az, hogy 3 éves korban kezdődik az ovi, addig ugyanis leginkább az anyjára "vágyik" a gyerek, és nem a többi gyerek társaságára.

Mi járunk gyakran játszótérre, sokáig csak velem volt hajlandó játszani, és ha már közeledtek felé, nyúlt a kezemért. Ma is rögtön szól, hogy anya, de már odaadja például a játékokat, ha kérik tőle, és ő is el mer kérni dolgokat. Amint megtanult járni, hetente egyszer elvittem babatornára, hogy hasonló korú gyerekek társaságában legyen. Ez sokat segített, de sosem erőltettem rá semmit. Ha épp nem volt kedve játszani, akkor csak odabújt hozzám és néztük a többieket. Ide még most is járunk, mert nagyon megszerette, nektek is ajánlom, hogy ha van rá lehetőségetek, próbáljátok ki. Az első három órát még nem élvezte, de szép lassan rájött a dolgok ízére, és ma már itthon is mondókázik, tornázik egyedül:-)

2010. okt. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja és még annyi:

Amint én el tudtam engedni ezt a "problémát", és nem éreztem magam kényelmetlenül, mert ő nem akar a többiekkel lenni, a kisfiam is kezdett "felengedni", megnyugodni és érdeklődni. Adj időt neki, és lassan nyitni fog.

2010. okt. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!