Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakötvényhez hol tudok...

Pepecske1555 kérdése:

Babakötvényhez hol tudok hozzáférni?

Figyelt kérdés

Kifiam babakötvényét szeretném bőviteni havonta szeretnék hozzá tenni hol tudom ezt elérni ?

Semmi információ nem volt a papíron csak hogy mennyit kapott az államtol !

10 hónapos a kisfiam szerintem még annyira nincs későn hogy elkezdjek havonta tenni rá !

Ti mennyivel bővititek havonta én 40 ezerre gondoltam hogy azért nagyobb korára ebbe a pénztelen világba jusson !


2016. júl. 26. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne.
2016. júl. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Igen. En ugyanezt gondoltam a magannyugdij-penztaramrol. Emlekszel, mi lett azokkal?
2016. júl. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Betu ***** válasza:
Utalàssal teheted meg, amit én kaptam papírt azon pontosan le volt irva,hogy milyen szamlaszamra kell és hogy a közleménybe mit kell írni. Azért gondolom ezt nem nyúlja le az állam. Az már kissé gerinctelen lenne.
2016. júl. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A Magyar Államkincstárhoz kell bemenni. Amin most van a kicsi pénze, az betéti számla, a babakötvény pedig értékpapír-számla. Ha bemész a MÁK-hoz, akkor megnyitják neked ezt az értékpapír-számlát, amire tudsz utalni. A betéti számlára NE utalj!

Havonta 5000 Ft-ot érdemes rátenni, erre jár az állami támogatás (évente 60000 Ft befizetése után) ennél többet nem, mert a kamata nem sok, csak az állami támogatás miatt éri meg. Ha ezen felül szeretnél még neki pénzt félre tenni, akkor érdemes más megtakarítást is keresni neki (pl. lakáskassza, életbiztosítás).

2016. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen ezt hallottam a sogornőm is mondta hogy nem érdemes sokat be tenni !

A család is jobbnak tartja az ha egy saját számla van nyitva neki mivel az biztos hogy meg lesz itt ebben az országban bármi megtörténhet !

2016. júl. 26. 23:19
 6/11 anonim ***** válasza:
Én helyi takarékszövetkezethez mentem. Ott is mindent elintéztek nekem,megkaptam a papírokat,és akkor utalok amikor szeretnék annyit amennyit gondolok. Havonta mostmár nekem a takarék küldi a számlaértesítőt.
2016. júl. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2012 óta csak a MÁK-nál lehet babakötvényt nyitni.
2016. júl. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es szépen leíra. Még annyit fűznék hozzá, hogy maximum 120 eFt-ot lehet rá évente befizetni.
2016. júl. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, köszönöm a válaszokat! :)
2016. júl. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy már a 120000 Ft-os korlátot is eltörölték. De, mint írtam, nem is érdemes évi 60000-nél többet befizetni. Ez esetben maximális ugyanis az állami támogatás kihasználása, viszont meg van szabva, hogy mire lehet felhasználni lejárat után. Ha szimpatikusak az államkötvények, akkor a maradék pénzt lehet másfajta államkötvénybe fektetni, aminek nem kötött a felhasználása, de ugyanilyen a kamatozása. Az államkötvénynek alacsony a kockázata. Aki pedig tudja, hogy lakást/házat szeretne venni a későbbiekben a gyerekének, vagy csak befektetési célra, az kössön lakástakarékot, amire szintén van állami támogatás.

Ez a babakötvény azért jó, mert elég havi 5000 Ft-ot befizetni, és már nem üres kézzel indul el a gyerek az életben. Még egy szegényebb család is ki tud ennyit szorítani véleményem szerint, már amennyiben akarnak takarékoskodni.

2016. júl. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!