Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Óvszerrel védekező Anyukák!...

Óvszerrel védekező Anyukák! Miért így védekeztek? Nem drága?

Figyelt kérdés

Kiszámolva, ha egy 3 darabos óvszer 1000 Ft, akkor egy hét alatt mondjuk fogyjon csak másfél doboznyi, akkor is az 4 hét alatt kb. 6000 Ft. Én régóta hüvelygyűrűt használok, ami egy drága fogamzásgátló, de még az is olcsóbb ennél.


Megéri az ára ellenére is az, hogy az ember nem használ hormont? Vannak ugye a szoptatás alatt adható fogamzásgátlók is, de mégis sokan írnak itt óvszerről.



2016. júl. 28. 11:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%

Miért lenne drága a hüvelygyűrű??? HAvi kb 3000 Ft. A tabletta sem olcsóbb.

Aki gumit használ, lehet érzékeny a hormonális dolgokra.

2016. júl. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Èn a fogamzásgátló elhagyása után (mikor babát szerettünk volna.) annyit kínlódtam h megfogadtam h soha többet nem fogok szedni!

Csomókban hullott a hajam,hónapokig tele volt az arcom gyulladt pattanással.. Ès majdnem 10hónap volt mire összejött a baba,olyan lassan ürült a gyógyszer. Pedig ez olyan volt ami kevès hormontartalmú.


Most mi egyèbkènt is olyan zűrös heteket,hónapokat èlünk hogy örülünk ha heti egy alkalommal együtt vagyunk a párommal.

Szóval így az óvszer jobban megèri

2016. júl. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
az az igazság, hogy sajnos ritkán tudunk együtt lenni, főleg így a második születése után. Hormont nem akarok, mert húsz évig használtam, mindig volt valami bajom tőle (utoljára hüvelygyűrűt), aztán meg kiderült, hogy csak lombikkal lehet babám ...szerencsére spontán összejött, utána 8 hónapos korában jött meg először. Miután lettek ciklusaim, csak a "kritikus" napokon használtunk óvszert, máskor nem. Persze mivel szerettünk volna kistesót, nem számított volna, ha véletlen "becsúszik". De nem estem teherbe csak amikor már a kritikus időszakban sem használtunk óvszert tudatosan. A kicsi 6 hónapos, gondolkodtam a spirálon, de végül oda jutottam, hogy maradunk a régi módszernél. Amíg nincs ciklusom, addig használunk óvszert, de kb 1-2/hét, ha lesz ciklusom, akkor meg 1-3/hó lesz kb.
2016. júl. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

1. Nem dràgàbb, mint mèg egy gyereket nevelni min. 18 éves koráig.

2. Szerencsére nem az óvszeren kell spórolnunk. A 12 db-os 2400 Ft egyébként.

3. Betegség miatt már nem hasznàlhatok hormonális fog.gátlót.

4. Ha a babànk egy èves lesz, utàna szeretnénk próbálkozni kistesóval. Ha szedhetnèk fog.gátlót, akkor sem érnè meg ilyen kis időre megkeverni a szervezetet. Az orvosom is így gondolja.

5. A férjemet nem zavarja.

2016. júl. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
2: nagyon sajnálom, durva időszak lehetett.
2016. júl. 28. 11:40
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is óvszert használtam, bevált, a férjemet se zavarja, így terhesség után is megmaradtunk ennél. Én 10 db-osat szoktam venni 600-700 Ft-ért! (az egyik legismertebb márkáról van szó), szóval egyáltalán nem drága, sőt, csak nem mindegy, hol veszi az ember.
2016. júl. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
a fogamzasgatlonak koszonhetem hogy kishijan meddo lettem. szoval azt passzolnam eletem hatralevo reszeben..a spiral maceras es mivel jo ha heti egyszer egyutt vagyunk a ferjemmel, nem eri meg sem az sem mas olyan eszkoz ami miatt orvoshoz kell jarni
2016. júl. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én semmi hormont nem szedhetek, mert a hormonháztartásomásik így sem jó, így tabletta,gyűrű, injekció,mirena spirál kilőve. Megszakítás,pharmatex nem elég biztonságos, ráadásul legjobb résznél abbahagyni?

Sokat beszélgettem a dokimmal,maradt a sima spirál meg az óvszer. Sima spirált rakattam, de le kellett venni, mert folyamatosan vereztem mellette, végül utána is még 6 hónapig, volt küretem stb. Maradt az óvszer. De hülye azért nem vagyok, hogy ilyen drágán vegyem. Vagy dm-ben vettem kuponokkal,amikor akciós volt nagy kiszerelésben,így darabja alig volt 150 Ft. Vagy írtam a fosulis koleszos barátaimnak, mert ők szoktak rendelni egy honlapról,ahol nagy tétel esetén hatalmas kedvezményt adnak. Nah egy fosulis kolesznyi ember már nagy tételt tud rendelni. Nálunk heti öt db fogyott kb, így egy hónapban 3 ezer Ft körül megvoltunk.

2016. júl. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

Drága??? 10db-os kb 1000Ft. Ha minden nap szexelnénk is kijönne 3000Ft-ból egy hónapban.

Egyébként szoptatok, nem akarok gyógyszert, amúgy is link vagyok a beszedése terén. Minden más dologtól ódzkodom. Második babàt nem szeretnék és az óvszer megbízható.

Mivel meg ritkán vagyunk együtt(közös igény) ezért egy doboz bõven elég egy hónapig.

2016. júl. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
44%

Én nem használok semmilyen módszert, ami abortív, és sajnos az összes IUD (méhen belüli eszköz) és tabeltta ilyen.

Mindemellett a semmilyen hormonnak sem teszem ki feleslegesen a szervezetem.


Mi 10 éve a természetes módszert kombináljuk óvszerrel, vagyis ha a termékeny, vagy a lehetségesen termékeny időszakban szeretnénk együtt lenni, akkor óvszer, ha a terméketlenben akkor pedig semmi.

2016. júl. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!