Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Szuper anyukák"! Ti hogy...

"Szuper anyukák"! Ti hogy csináljátok, hogy nálatok mindig rend van, tisztaság, meleg étel és a gyerekkel is eleget foglalkoztok?

Figyelt kérdés

Én még nem végeztem a vasárnapi ebéddel, még a takarítást se fejeztem be, szerintem már azt nem is fogom mert 1 óra múlva fürdetni kell babácskámat, vasalni se volt időm 2 hete és még sorolhatnám.

arról nem is beszélve, hogy úgy nézek ki mint egy darab sz**, napi 5 perc zuhira van időm altatás előtt :S


2010. ápr. 18. 16:50
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
6%
Talán nem 11-kor kéne felkellni. és apránként kéne takarítani és a férjed is segíthetne valamibe.és nem a gép előtt kell ülni.
2010. ápr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
93%
mennyi idős a babád?egyébként szerintem szoktatás kérdése is.Nálunk tud egyedül is játszani,azt a korszakot amikor anyucin akart lógni,azt nem engedtem,mindig le ültem mellé,de sosem vettem fel.igy nem szokta meg az állandó kézben létet.szeret és tud is egyedül játszani,de amikor főzök velem van,nagyon szépen tud már segíteni,de játszik is közben,persze nagyobb kupi van mint 6 konyhában,de ez ezzel jár.amikor alszik megcsinálom azokat a dolgokat amit nélküle kell,pl a vasalás.ha nyűgös és épp anyás napja van,szórakoztatni kell vagy ilyesmi akkor azt teszem.olyankor csak főzök,mosogatok,mosok ilyenek.de nem vagyok szuper anyuka.mert estére én is elfáradok,de nagyon ám.és olyan is van amikor hagyom a fenébe az egészet.
2010. ápr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
88%

Elsőnek: hát ezzel a kedves hozzászólással biztos segítettél, gratulálok.

Kérdezőnek: nekem azt mondta a gyerekorvos még az elején, hogy készüljek fel rá, egy darabig így lesz, és ez normális. Nálunk amíg minden be nem állt - pedig a férjem mindenben segített - nem volt tisztaság, a pici ha aludt, örültem ha én is pihenhettem, nagyon nehezen indult be a tejem stb..... de utána minden kialakult, a baba napirendje, mi beletanultunk az egészbe, és azóta nem nehéz mindent összehangolni, neked is menni fog, türelem.

2010. ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagy egyedül. Én is ilyen gondokkal küszködöm.A gyerek az első.hozzáteszem, nekem 3 van.Néha próbálok segítséget kérni, akkor egy kicsit jobb.Hétköznap nem főzök, előfizetéses menüt eszem.Ismerek olyat, aki 2 naponta főz.Takarításba besegít apuka.Mindig csak annyit vasalok, ami éppen kell.Magamra általában nem sok idő jut.
2010. ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

szia.en nem vagyok szuper anyuka, de eleg jol birom meg.

aludni nem nagyon szoktam....max 4-5 orat.

amikor a lanyom alszik akkor szoktam a hazimunkat megcsinalni.igaz en csak vacsit fozok, mert a ferjem csak ejjel er haza.

Amikor szabadnapos a fejem akkor szoktam vasalni, meg a nagyobb hazimunkakat megoldani (ablakmosas stb).

Gondolom ha a babam mar nagyobb lesz nehezebb is lesz.

De meg ok.Nem tokeletes minden nalunk sem, de azert olyan allapotban van minden, hogy barmikor tudjunk vendeget fogadni.

2010. ápr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
91%
Bár én nem vagyok az általad m,egszólított "szuper anyuka", de nálunk mindennap van friss étel, a ruháki stiszták,vasaltak, a lakás is úőgy-ahogy rendben van. Így csinálom. hétköznap egyszerű dolgokat főzök és csak 1 félét, általában leves nincs. a kislányom 19 hónapos, de az első naptól arra szoktattam, hogy egyedül is ellegyen egy rövid ideig. Nem tartom ui. normálisnak azt, ha aegy kisgyerek csakis mással együtt tudja magát elfoglalni, állandóan szüksége van arra, hogy vele foglalkozzanak. Így csináltam már anno a 3 nagy tesónál is... reggelente igyekszem a gyerekek előtt felkelni, előkészíteni az ebédet, bepakolom a ruhát a mosógépbe, összesöprögetek, felmosok... Ha a nagyok elmentek iskolába, a kicsit felöltöztetem, aztán jön a házimunka, amit amíg pici volt úgy csináltam, hogy ő ott volt mellettem a hordozóban, ha elunta az egyedüllétet... Nem állandóan vele vagyok,míg ébren van, mert akkor tényleg semmire se lenne idő :)) Vasalni este szoktam, mikor a pici alszik...
2010. ápr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
70%
Ja es az elso valaszolo: mekkora egy bunko vagy!!!
2010. ápr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
81%
Úgy, hogy nincs nálunk mindíg rend. Van, hogy a vasalókosár tornyosul és van, hogy rendelünk kaját. Mindíg szakítok időt magamra. A házimunka megvár, de az élet rövid...
2010. ápr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
4 hónapos a babám. Férjem sokat dolgozik, de mikor este 8 körül hazaér, mindig segít! de így se érem utol magam :(
2010. ápr. 18. 17:11
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy szoktattam a Fiúnkat (1 éves), hogy ellegyen egyedül is. 2 naponta főzök. Akkor általában láb alatt van, pakol a konyhaszekrényből. :) Mosogatás közben szintén. Reggel 5-kor kelek, hogy mire felébred a család, már friss kenyér legyen itthon, lezuhanyzom, teát csinálok, Kicsinek tápszert. Délelőtt főzés van, ha épp nem főzős napom van, akkor takarítok (a Fiam jön a porszívó után pl.). Mosni szinte mindennap, együtt indítjuk be a mosógépet. Egyedül a vasalás neccesebb, mert abban is "segíteni" akar, de azt nem engedem. Vasalni akkor szoktam, amikor alszik. Általában a délelőttök húzósak, délután pihi van és séta, játék. Meg várjuk haza Apát. Amíg kicsi a baba, nehéz, de amint egy kicsit önállóbb lesz, szabadabb leszel Te is. És ne feledd: a házimunka megvár. Sajnos... :(
2010. ápr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!