Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos gyereknek hogyan...

20 hónapos gyereknek hogyan lehet megmagyarázni, hogy egyedül kell elaludni és nem kap többet cicit?

Figyelt kérdés
2 éves lesz augusztusban a kislányom és ősztöl bölcsibe nemme, de még mindig cicivel alszik el vagy úgy, hogy mellette fekszek. Azt mondták szoktassam le róla, de nem tudom hogy fogjak hozzá.
2010. ápr. 19. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az egyik ismerősön hasonló helyzetben volt tavaly, mint te. A kisfia szeptemberben volt 2 éves, akkortól jár bölcsibe. Ő is szopott még (napi x alkalommal, nagyon sokszor...), emellett cicin is aludt el... Anyuka megpróbált sokmindent, de igazán semmi nem jött be, teljes volt a kudarc és az ő kétségbeesése... Eljött az első bölcsis nap és nagyon félt, hogy mi lesz... Hát, semmi se történt, a kisfia egész nap nem is törődött a cicivel, a többiekkel együtt nyugodtan el is aludt... Azóta is bölcsis és ott minden rendben van vele, de otthon még cicizik :)
2010. ápr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ. nem aggódnák rajta, ha nem mondták volna, hogy szoktassam le. de majd megoldják az altatást azért vannak. nem fogom nézni ahogy itthon szenved és ordít a ciciért.
2010. ápr. 19. 15:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Kolléganőmnél hasonló a helyzet.Kislánya még szopizott mikor dolgoznia kellett menni.A nagyszülők vigyáztak rá.2éves volt észre vette,hogy ő nem szopzik.12órában dolgozunk,éjjel is.De az én kislányom is cicin alszik(13hónapos).Többet nem is szopzik csak az alváshoz.De mikor alvás időben sétálunk elalszik a kocsiban is,de aludt már a hintában is.Jön a jó idő szerintem valami ilyesmihez folyamodj.Vagy egy-két napra vidd el a nagyszülőkhőz.Én is hagytam már anyunál siettem az alvás időre vissza és már aludt is.Nélkülem.
2010. ápr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, a barátnőm bimbóvédővel szoktatta le. Kislánya rég már csak cumizott a cicin, azon aludt el, úgy ahogy nálatok is. Feltette a bibmóvédőt, és úgy kínálta meg. A kislánynak meg nem kellett a "kalapos" cici. Nem is volt semmi gond belőle, egyszerűen leállt vele. Pár nap és már nem is kereste a cicit.
2010. ápr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!