Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lefejt tejet szobahőmérsékle...

A lefejt tejet szobahőmérsékleten meddig tarthatom, mielőtt felhasználom?

Figyelt kérdés
2 órája fejtem le 30 ml-t, 1 óra múlva melegíteném, azt még lehet?
2008. szept. 30. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
En ugy tudom, hogy nem szabad allni hagyni szobahomersekleten, max hutobe tenni.
2008. szept. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Négy órát állhat szobahőmérsékleten.
2008. szept. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Mért nem teszed hűtőbe?A saját tejünket sem hagyjuk a hűtő nélkül kint..utána megmelegíted neki annyira,hogy iható legyen.
2008. szept. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam szoptatni, 78 hónapon át lefejt tejet adtam. Tapasztalatból tudom, hogy 12 órán át eláll. Mivel a kislányom mennyiségileg össsze vissza evett, így én nem hűtöttem le a tejet, mert nem tudtam volna, hogy mennyit melegítsek, annyira sok meg nem volt, hogy mindig kiöntsem a felét. Én mindig teleöntöttem a cumisüveget, nem hűtöttem, amikor megéhezett odaadtam neki, nem melegítettem, szobahőmérsékleten kapta. Amit meghagyott következőre megkapta, és egyszer sem volt eddig beteg. Amikor 35 fok volt, akkor párszor hűtöttem, de akkor is csak azt, amire úgy tippeltem, hogy 4 órán belül nem fogy el.
2008. szept. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
az előző vagyok, véletlenül 2 billentyűt nyomtam. Szóval 8 hónapig fejtem, nem 78-ig :)
2008. szept. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A dokim azt mondta,h ha romlott nem issza meg.Te is érzed az ételen,ha más az íze,esetleg romlott.
2008. szept. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A 3. hozzászólónak üzenném, hogy ha csak kötözködni tud, kár írnia! Azért sem teszem hűtőbe, mert mire lefejem kézzel, majdnem adhatom is oda neki, kb. 1-1,5 órát áll csak!!! Mindenki másnak köszönöm az infókat!!! :)
2008. okt. 1. 07:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Én mindig hűtőbe teszem, mivel "előre" dolgozom. Annyira mohó meg türelmetlen a lányom, hogy az nem működött, hogy előtte fejem le közvetlenül (azért fejem mert kiszívni sem volt türelme, és mindig éhes volt). Így a kevesebbeket is, ha jött az etetés, összeöntöttem, kipótoltam. Mindig tudtam kb. mennyivel lakik jól, és annyit kapott. Ha nem volt elég, emeltem az adagokat. 180-200 ml-nél nem kap többet, most 8 hónapos, és így vált csak be. Ha többet kapott, akkor kibukta, ha meg lett volna még az üvegben, addig issza amíg ki nem pukkad, ugyanis nem fejezte be amikor elég volt neki... :-) Szval ha jött az etetés, hütő kinyit, kellő mennyiség összeönt, vízfürdőben felmelegít langyosra-kicsit melegre (az anyatej sem forró a ciciből) és odaad. Utána ha fejtem, az ment a hűtőbe a köv. etetéshez.

Amúgy jó tudni hogy 4 órát elállhat (v. esetleg többet is), volt hogy utazás miatt otthon már megmelegítettem, de csak 1-2 óra múlva ette meg, féltem elromlik. De nem lett baj. Megértem hogy nem tartod érdemesnek lehűtögetni, ha úgyis kelleni fog. Én is csak azért csináltam, mert egy napra előre dolgoztam.

2008. okt. 3. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!