Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye fog még szeretni?

Ugye fog még szeretni?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves múlt és nemrég jöttem haza a kórházból. Egy csúnya balesetet szenvedtem és bő 1 hónapig voltam bent. Férjem és a nagyszülők amikor csak tudtak, meglátogattak, de intenzíven is voltam, az az időszak kimaradt. Amikor jöttek látogatni, az elején még nem tudtam meg nem is volt szabad (na meg most sem) a sérüléseim miatt nehezet emelni, így az én Kincsemet se vehettem fel, pedig ő nagy boci szemekkel kérlelt. De próbáltam gyenge ölelésekkel és sok-sok puszival kiváltani ezt. Már itthon vagyok néhány hete, de folyton elutasít, csak az apjához bújik. :( Nagyon el vagyok keseredve. Próbálok türelmes lenni és leplezni előtte a kétségbeesésemet. Félek, hogy emiatt a hosszú idö kiesés miatt már nem szeret. Férjem amúgy nagyon aranyos, folyamatosan bátorít és segít mindenben amiben tud. Kérlek segítsetek! Akinek volt hasonló problémája (nem feltétlenül kórházi tartózkodás miatt) és sok ideig nem látta a gyermekét, visszakapta a bizalmát és a szeretetét?

2016. aug. 18. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szeret most is a lanyod, ketseget kizaroan csak szerintem nehez volt neki is ez az idoszak, nem nagyon tudta hova tenni, hogy nem vagy mellette, megszakadt a napi rutin, amit most o igy dolgoz fel. Probalj neki kedveskedni. Ugy tenni, mintha mi sem tortent volna es minden megy a megszokott kerekvagasba. Esetleg kerd meg a ferjedet, hogy hagyjon nektek idot kettesben lenni. Vidd el valahova ahol nagyon szeret lenni es tudtok egymassal foglalkozni, jatszani es beszelgetni. Ha latja rajtad a feszultseget, ketsegbeesest akkor o is frusztralt lesz, atveszi a te hangulatod. Ne mutasd elotte es lehetoleg verd ki a fejedbol az effele gondolatokat, ha vidam vagy, kozeledsz fele o is lassan visszater a megszokott medrebe. Neki is fajdalmas volt megelni a nelkuled eltoltott idot, ezert most lehet visszahuzodobb, elutasitobb. Probalj keresni kozos elfoglaltsagot, amit mindig is nagyon szeretett, peldaul egyutt sutni valami sutit, vagy jatszani vele amit o akar, esetleg amig nincs olyan huvos, mikor meleg van elmehettek egyutt setalgatni erdobe, persze a lehetosegeidhez kepest, hogy lassa, hogy nem fordult meg a vilag amig tavol voltal. A gyermeked mindig is szeretni fog, es szeret most is, fontos vagy neki, a legfontosabb, akarmi is tortenjen, a balaset nem borithatja fol a csaladi beket, ezt tartsd szem elott. Mielobbi felepulest kivanok neked.
2016. aug. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elnezest, a kozos setat az erdoben a ferjeddel egyutt gondoltam, nem volt eleg ertheto.
2016. aug. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én másfél éves voltam mikor öcsém született és anyukám 1 hétig a kórházban volt. Azt mondta anyu hogy 2 hétig szóba sem álltam vele mikor hazajöttek sőt rá se néztem, de szépen lassan visszaállt minden a régi kerékvágásba. Nagyon szeretem anyukámat és nem befolyásolta a kapcsolatunkat.
2016. aug. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató válaszokat. Szépen lassan próbálom visszahozni azokat a Kincsemmel közös programokat amiket a baleset előtt csináltunk. Szoktunk kirándulni is. Egyedül el se mehetnék, kell még mellém a felügyelet, mert az állóképességem még igen alacsony. :( De hál' Istennek azzal bíztatnak a dokik, hogy teljesen fel fogok épülni. :)

Tegnap este egyébként hozzámbújt és úgy aludt el a Kislányom. :) Ez most nagyon sok erőt adott. Férjem is meghatódott, amikor meglátott minket. Azt hiszem minden rendben lesz. :)

2016. aug. 19. 06:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen tipikus... nem akar bújni, közeledni, mert mi lesz, ha anya megint elmegy hosszú időre?

Szóval nem a szeretet hiánya a gond, hanem az elvesztésedtől való félelem.


Nálunk apa külföldi munkája miatt volt ilyen gond. És hát ő valóban mindig pár nap után el is ment újra :/ Aztán besokalltunk, és felmondott. Fontosabb volt a család.


Szóval erősítsd benne, hogy most már majdnem rendben vagy, még erősödned kell kicsit, DE elmenni már nem fogsz újra.

2016. aug. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!