Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye, hogy a macskák is...

Ugye, hogy a macskák is tudnak szeretni és nem csak érdekből vannak a gazdajukkal?

Figyelt kérdés

2016. jún. 1. 00:03
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Persze, hogy szeretnek, csak nem tudják vagy alarják úgy kifejezni mint pl. a kutyák
2016. jún. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
79%
Ebben 100%-ban biztos vagyok. Az enyem meg az arcom is simogatja,ha felveszem. Sot.. 2 napig nem latott,es mikor hazajottem akkor odajott,hogy felvegyem es ugy bujt hozzam,mint egy gyerek. Atolelt es a fejet a nyakamba bujta. Ejjel pedig atkarolta a kezem.:D en biztos vagyok benne,hogy vannak erzeseik,csak jol kell veluk banni.:)
2016. jún. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
A macskák nagyon tudnak ragaszkodni a gazdájukhoz. Nekem volt egy cicám, sajnos már nem él, aki szabályosan reklamált, ha pár napra elutaztam. Jött utánam egy fél napig, mikor hazaértem, és nyávogva reklamált, hogy miért mentem el. Amikor öregen és betegen meg kellett operálni, az altatásból ébredezve fölemelte a fejét és kis nyávogással üdvözölt a kórházban, a szivem szakad meg érte azóta is. Nagyon közeli kapcsolatba tudnak kerülni a cicák a gazdájukkal. Persze nem minden cica egyforma.
2016. jún. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
79%

Sőt én még azt is hozzátenném, hogy a macskákban a szeretetten túl hűség is van.

Elég nagy baromság, hogy csak "érdekből" kedvesek...Ez is jellemző, de 24 éves vagyok és emlékezetem kezdete óta volt macskánk szóval bátran állítom, hogy tudnak szeretni, jól kimutatják és hűségesek is(már ha a gazdája kiérdemelte)

2016. jún. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
77%
Okos és öntörvényű lény a macska, az akarata ellenére nehéz rávenni bármire, nem szolgalélek. Kicsit viccesen azt mondanám, hogy nem mi tartunk macskát hanem őkelme tart kiszolgáló személyzetet az-az gazdát.:D Természetesen kötődik az őt körülvevő emberekhez de az is igaz, hogy főként érdekből és megszokásból vannak velünk. A szobacicák akik jobban ráutaltak a gazdájukra és ingerszegény környezetben élnek jobban ragaszkodnak mint a szabadban is élők.
2016. jún. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Egyértelműen.

Hiába mondják, hogy a macska egy önző, csak kajára váró lény, de nem ilyenek.

Az én macskáim pl nagyon kötődnek. Volt, hogy kórházba voltam, vagy elutaztam, vagy valami. A cicám mindig nyávogva rohant elém amikor meglátott.

Érdeklődnek az ember iránt, és igen nagy érzelmi skálájuk van. Öntörvényűek, ez igaz, ha megunják a simogatást van, hogy faképnél hagynak. Az is gyakori, hogy ő most úgy gondolja, hogy MOST játszol vele, és MOST dörgölőzik hozzád. De alapvetően ugyan úgy képesek szeretni mint a kutyák, és egyéb sok más állat is egyébként. Csak ők máshogy fejezik ki magukat, kicsit lustán, néha kicsit megvetőnek tűnő tekintettel, de a szeretetük semmivel nem kevesebb mint egy kutyának.

Illetve, mivel ők sokkal önállóbb természetűek, és jobban vágynak a magányra mint a kutyák, ezért tűnhetnek néha kicsit együgyűnek.


Az pedig, hogy milyen hisztit képesek levágni néha a kajáért... nos az meg a finnyásságukból/falánkságukól fakad, semmi másból. :D A kutyák is simán kinézik a kaját a szádból, csak ők nem nyervognak rád mint az őrült, hanem kiskutyaszemekkel néznek, ezért kevésbé feltűnő. :D

2016. jún. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Salx Narval, az én macskáim, akikről írtam mind kintiek mivel kertes házunk van, szóval erre is rá tudok cáfolni. :D
2016. jún. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Mármint mire?:D
2016. jún. 1. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

Az én cicám már-már betegesen ragaszkodik hozzám, fél nap távollét után is órákig "szid mint a bokrot" ha hazaérek. :D Mindenhova jön utánam, vécére, fürdőszobába is. Ja, és ha nem vagyok otthon, hiába van neki kirakva kaja, addig nem eszik, amíg haza nem jövök. :O

Aggódom is rendesen, h mi lesz ősztől, ugyanis úgy hozta az élet, h ki kell költöznöm Németországba. Sajnos mivel nagyon sokat kell majd utaznom, egyelőre úgy néz ki, h nem fogom tudni magammal vinni. A szüleim ugyan felajánlották, h egyelőre lakhat náluk, csak kérdés, h elfogadja-e majd őket. Apukámmal még csak-csak jóban van, de anyukámtól vmiért fél (pedig kettejük közül édesanyám az, aki macskarajongó).

Ja, és amúgy a nőket nem szereti, fél tőlük, a férfiakat jobban csipázza, hozzájuk magától is odamegy. :D

2016. jún. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%

Egyértelműen. Nagyon is. Én ezt a kialakult képet hogy a macskák egoisták baromságnak tartom.

Amúgy például szerintem a kutyáknál sokkal jobban számít az, hogy a kaján keresztül kötődnek egy személyhez. És a kajával abszolút zsarolhatók.

A macska csak önállóbb, de nem egoista.

2016. jún. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!