Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amíg nem tudja kiköpni, addig...

Amíg nem tudja kiköpni, addig nem lehet fogkrémet használni, de büdi a 11 hós kislányom szája, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Igazából nem kifejezetten a büdösség zavar, hanem az,hogy legjobb tudomásom szerint a szájszagot a baktériumok okozzák, amelyek a fogakat is megtámadják.


Esténként ha hagyja meg szoktam neki mostni babafogkefével, csak úgy vizesen fürdés közben, de őgy látszik ez nem segít. Aggódom a fogai épsége miatt.Végülis már annyi mindent eszik, szinte mint egy felnőtt, érthető ha kevésnek bizonyul egy sima vizes fogmosás...


Tényleg nem használhatunk még egy kis gombostűfejnyi fogkrémet sem?


Egyébként mennyi idős kortól tudják kiköpni a fogkrémet?


2010. ápr. 19. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Az én fiam 11 hónaposan már kiköpte a fogkrémet,így nem volt gond a fogmosás..de vannak olyan gyerekfogkrémek amik nem baj az sem ha lenyeli..Az én gyerek koromban ilyen volt a GABI fogkrém..(annak még az íze is finom volt)

Talán a lányodat kéne rávenni,hogy köpje ki a kis fogkrémet...

2010. ápr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
nekem azt mondta a fogorvos, hogy nyugodtan hasznaljak alacsony fluorid tartalmu fogkremet napi egyszer meg akkor is ha nem tudja kiköpni. Vekony filmretegben kell a fogkefe fejere kenni, tehat igen nagyon minimalisat. Az viszont ha büdös a baba szaja az gaz. Nem a fogszuvasodas miatt, de mas betegsegre is utalhat, erdemes megmutatni orvosnak (pl a cukrosoknak is acetonos lehellete van)
2010. ápr. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Jaa, nem acetonos... (sajnos azt tudom milyen). Egyszerűen csak olyan épolatlan szájszag, és azért nem lehet még kilóméterekről érezni, csak ha pl játszunk és rámfúj vagy ilyesmi...


Akkor holnaptól megindul a fogrém-járat...de hogy tanítom meg kiköpni????????? Már tud úgy csinálni mintha köpne, mert bármit megcsinál úgy hogy utánoz engem, csak hát ez olyan imitálás...

2010. ápr. 19. 23:09
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

11 hónaposan kiköpte,az igen! :) Adhatnál tanácsot,mert az én 2,5 éves lányom,még mindig nem tudja kiköpni,csak a hangot adja hozzá,de nem jön semmi ki... :)

Ha addig nem lehetne fogat mosni amíg nem köpi ki bajban lennénk.Nyugodtan használj neki a korának megfelelő fogkrémet,semmi baj ha lenyeli!

2010. ápr. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Első vagyok.Én úgy szoktattam rá a fiamat,hogy vele együtt csináltam,és látta,hogy kiköpöm,így ő is próbált utánozni.Persze a játékban benne volt az is,hogy "jaj vizes lettem,mert rám jött a víz":) és ez annyira tetszett neki,hogy utána mindig azt akarta,hogy vizesek legyünk..Igaz kellett egy kis idő,de elég hamar megtanulta..Előfordult,hogy lenyelte..nem történt semmi baja...

Egyébként én is azt tanácsolom,hogy az orvosnak említsd meg a szájszagot,mert nem kéne lennie..Legalábbis eddig még nem hallottam,hogy bárki emiatt panaszkodott volna..

2010. ápr. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
nenedent gyerekfogkrém.Gyógyszertárban lehet kapni.Fluorid mentes,és nagyon jó.Le lehet nyelni.A kislányom már 8 hónapos kora óta mossa a fogát(persze magának csak négy hónapja,addig én mostam),és hó fehérek a fogai.A gyerekorvos csak ámul és bámul rajta minden alkalommal,mikor látja,hogy milyen fehér.Én csak ajánlani tudom.Üdv.:19 hónapos nagylány anyukája
2010. ápr. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Kisfiam 1 éves, nem tudja kiköpni de imád fogatmosni. Én dm-es eperízű fogkérmet használok. Az orvos azt mondta jó az. Mi is próbáltuk már, hogy együtt mostuk a fogunkat, mikor kiköptem a vizet úgy röhögött, hogy majd el gurult, de ő nem köp sose, csak rajtam röhög. Nem tudom mikorra fogja megtanulni kiköpni.
2010. ápr. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan fogkrémek, amit nem kell kiköpni. A legjobb az Elmex baby, de a Nenedent is jó. Nálunk a drogériákban is lehet kapni.
2010. ápr. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

És ha ezt próbálnád ki? [link]

Tudom, nem fogkrém, nem olcsó, de egy másfajta lehetőség, és emellett próbálkozhatsz a fogkrémmel is.

2010. ápr. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
zért nem ajánlják kisgyerekeknek a fluor tartalmú fogkrémeket, mert ha lenyelik, a fluor nem ürül ki a szervezetből, lerakódik és később problémákat okoz. gratulálok annak, akinek a 11 hónaposa kiköpi a habot, erre általában 2 év fölött képesek a gyerekek... Forgalomban vannak fluormentes fogkrémek, amik lenyelhetők, nem okoznak problémát, de a tejfogakat ugyanúgy óvják, mert amin-fluorid helyett xilitet tartalmaznak. Ilyen a Nenedent, az Elmex baby, meg még néhány, kérdezz rá a patikában vagy valamelyik drogériában!
2010. ápr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!