Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy felelőtlenség sima...

Nagy felelőtlenség sima csapvizet adni a 10 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés

Nincs semmi baja tőle. Eddig Szentkiralyit kapott, de egyszer csak elfogyott es adtam neki csapvizet.

Forralt viz nagyon undorito, tiszta vizko..

Mas is adott a babajanak 1 eves kora elott csapvizet?


2016. aug. 23. 09:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

Ha a vezetékes víz nálatok jó minőségű, akkor nem hinném, hogy bármi baja lenne ennyi idősen.


De: a forralt víz csak akkor tiszta vízkő, ha koszos vízforralóban melegíted és nincs benne szűrő sem. Nálunk nagyon kemény a víz, mégse vízköves a forralt, csak ha szarok kitakarítani a forralót.

2016. aug. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Szuletese óta azt kapja, semmi baja.

A következő csak magán vélemény: ez az egész víz iszony egy nagy marketing fogás!

Mo-n általános jó minőségű az ivóvíz. Sem az ásványvíz, sem a babaviz nem bír semmiféle különleges hatással, nem bizonyított.

Mint ahogy a csapviz sem okoz vesekovet és egyéb betegsegeket, hiszen mindannyian azt isszuk.

Én kidobott pénznek tartom mind az ásványvizet, mind a babavizet. Vki szabályosan fél tőle, hogy vérhast kap, ha esetleg nem francia forrásvizet iszik.

2016. aug. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
A forraloban a viz azert vizkoves,mert ezek szerint nalatok elegge kemeny a viz. Ilyen esetben,ha nemtudod rendesen megszurni a forralt vizet,ne add oda neki. Na de...! Ha forralas nelkul adod,ugyanugy benne van a vizko,semmivel se jobb! Szoval en sehogy nem adnam neki nalatok a csapvizet. Esetleg vegyel szenszuros vizszuro kancsot,az jobban megtisztitja a vizet. A babaviznek amugy en nem vagyok hive,az sztem is csak marketing fogas.
2016. aug. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

3as vagyok. Amugy ha par alkalommalcsapvizet adtal neki,attol meg semmi baja nem lesz,nem vagy felelotlen:)

Engem idegesit mindenben ez az 1 eves alomhatar...mintha a szulinapjan minden gyerek varazsutesre atalakulna es onnantol ROGTON keszen all a szervezete mindenre...szoval sztem lenyeg a fokozatossag,nem az h mennyi idos:)

2016. aug. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon tévedsz elsõ. Nálunk is iszonyat kemény a víz. Többféleképp forraltam,h én vagyok-e a béna, de nem. Új vízforralót használtam, volt h gàzon kislábasban,de iszonyat vízköves!
2016. aug. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

Most le lehet pontozni,keresztre lehet fesziteni esatobbi....

En mindharomnak kb 3hos koraig forraltam a vizet tapszerhez.azutan nem.sima langyi csapvizzel csinaltam,csinalom.

Kutya bajuk.a legnagyobb mar 10 eves.megcsak beteg se nagyon szokott lenni,a kozepso sem pedig O is mar 8 eves.

Aki forralja,babavizet ad tegye.nekem semmi bajom vele.

Kerdezo,nemhiszem,hogy barmi baja lenne ha neha kap sima csapvizet.

2016. aug. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
Ha nálatok jó a víz adhatod. Sajnos nálunk nem higy vízköves rossz az íze is még mi sem isszuk szűrés nélkül. A középsőnek még mindig babavizeket adunk pedig lassan 2 éves. Viszont pl anyuméknál nagyon jó víz van ott simán adom a csapvizet is nekik és azt én is szívesen iszom.
2016. aug. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
En azt hiszem 10-11 honapos koratol mar nem aggodtam agyon a dolgot. Meg akkor is legtobbszor forraltam vagy babavizet kapott, de ha epp nem volt akkor kapott csapvizet. Aztan szep lassan mar szinte csak azt.
2016. aug. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Fiamnak 1 éves koráig vettük a drága babavizet, aztán a védőnő ajánlotta az ásványvizet, végül meguntam az egész macerát és csapvizet kapott. A kislányom kb 3 hós koráig kapott babavizet, utána már csapvizet. Forralni én is utáltam. Direkt vettünk egy külön lábost, ha abban hagytam kihűlni a vizet akkor is vízköves volt az egész, ha átöntöttem, esetleg le is szűrtem, akkor is vízköves volt, gusztustalan, én nem voltam hajlandó odaadni a gyereknek. Nem tudom, hogy más hogy csinálja...
2016. aug. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Az elso valaszolonak: nem vizforraloban forralom a vizet, hanem edenyben 5 percig. Igy elegge vizkoves lesz.

Eddig a draga szentkiralyit kapta, de most, hogy litereket megeszik/megiszik egy nap kisse besokalltam az aran.

Ugyhogy innentol kezdve csapvizet fog kapni a kislanyom 😊

2016. aug. 23. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!