Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy felelőtlenség sima...

Nagy felelőtlenség sima csapvizet adni a 10 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés

Nincs semmi baja tőle. Eddig Szentkiralyit kapott, de egyszer csak elfogyott es adtam neki csapvizet.

Forralt viz nagyon undorito, tiszta vizko..

Mas is adott a babajanak 1 eves kora elott csapvizet?


2016. aug. 23. 09:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem pár alkalomtól nem lesz baja.


Egyébként én azt tartom butaságnak, hogy a babavíz csak 24 óráig lehet odaadni forralás nélkül. Szerintem, ha 30 órás akkor sem lesz semmi baj.

2016. aug. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Egyszerűen azert ajánlatos forralni a vizet, mert ha megfertőződik az ivóvíz pl. csőtörés eseten, akkor a forralassal a legtöbb kórokozó elpusztithato. Babáknál mint tudjuk, egy egyszerű hasmenés is végzetes lehet. Nyilván ennek pici az esélye, tehát ha nem forralod, akkor sem lesz baja.
2016. aug. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
9 hónapos kora óta csapvizet kap, előtte forraltam. Emberek, nem Mozambikban lakunk, h vérhast kapjunk a víztől! Magyarországon még a wc-t is ivóvízzel öblítjük.
2016. aug. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Pontosan, igazatok van.

Mar nem is gorcsolok ezen. Ha ugy alakul akkor sima asvanyvizet kap ha meg nincs akkor csapvizet. Nyilvan ha nagyon feheres lenne a viz a sok klortol akkor nem adnek neki.

De amikor finom friss a csapviz akkor igen.

Ahogy az 1 eves korhoz kozeledunk egyre jobban lazabban veszek mindent.

2016. aug. 25. 13:33
 15/15 anonim ***** válasza:

Elnézést, de a vízkővel túl.képpen mi a probléma? Az nem egy halálos összetevője a víznek. Nem rakódik le a kisbabában. Hogy vki szerint gusztustalan, az egy dolog, de nem ártalmas.

A csapvizet az esetleges magasabb nitráttartalom miatt ajánljuk kevésbé, az viszont forralással sem tűnik el.

2016. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!