Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti mit szóltok ehhez...

Anyukák, ti mit szóltok ehhez az jelenséghez?

Figyelt kérdés

Az utcán egyre gyakrabban látom-bár az is lehet, hogy csak jobban észreveszem, amióta nekem is van egy 8 hónaposom- hogy azok az anyukák, akik kerékpárral mennek boltba a kicsi gyerekükkel, nem viszik be a boltba. Helyette egy sokkal "gyorsabb" megoldást választanak: a biciklit a gyerekkel együtt nekitámasztják valaminek (ez lehet biciklitároló, fal, stb.) Ha mellette áll egy felnőtt azt mondom rendben. De amikor a felügyeletet a "nagy" testvérre bízzák, komolyan nagyon ki tud borítani. Valahogyan azt az érzést váltja ki belőlem, hogy "ennyit ér neki az a baba?!"

Éppen most is láttam egy ilyen anyát. Amikor jöttem ki a boltból a kislány a bicikliben ült (a tűző napon), és igaz, hogy ott volt kőrülötte a 7 év körüli testvére, de azt minden jobban érdekelte, mint a húga. (számomra érthető módon) A pici kislány üvöltött, de már úgy hogy levegőt sem kapott, a kisfiú meg néha odakiabálta neki, hogy mindjárt jön anya. Egy ideig néztem ezt a helyzetet, nem mertem elmenni, mert a kislány ugyan pici volt, de már tolta ki magát az ülésből úgy sírt. Aztán szóltam a kisfiúnak, hogy nézzen be az óriási bolt üvegén, hátha látja az anyjukat. Erre mondta, hogy még sehol sincs. Na ennyi elég volt nekem. Az én babámmal és a kislánnyal az árnyék alá mentünk. Majd az anyuka kijött, meg sem lepődött, annyit mondott, hogy nem gondolta, hogy majd eddig tart. (még vagy 15-20 percig voltam velük) A kislány feje tűzforró volt. A hab a tortán pedig az volt, amikor odafordult a fiához és leszidta, hogy miért nem vigyázott a húgára!

Ettől az esettől függetlenül, én eleve elítélem azt, ha egy babát így magára hagynak. Bármi történhet. És komolyan ilyenkor az anya azt gondolja, hogy majd a nagyobb vigyáz rá? Egy 6-7-8 vagy akár 10 éves éppen elég ha magára tud vigyázni, nemhogy egy másik életre. Ez a szülő feladata. És ha baj történt volna, még a testvér lenne a hibás?

Sajnálom, de az ilyen esetek engem kiborítanak. Ahogy én ki tudtam venni a babát úgy bárki más kivehette volna. Akkor is lehetne a testvért hibáztatni?

Szeretném ha olyan válaszok elerülnének, hogy "mi közöm hozzá?"; "nem az én gyerek!"; "miért zavar?"stb...

Engem az érdekel, ha más anya ezt látja, akkor mit érez? Külön örülnék egy olyan anya véleményének, aki már így hagyta kint a gyereket, akár 10 percre is!



2016. júl. 8. 11:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyet még az életemben nem láttam. Bár apósom hagyta már a bicikliülésben az egyik fiát a falnak támasztva otthon, fel is borult a bicikli, a gyereknek meg betört a feje.
2016. júl. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Mióta gyerekeim vannak, engem is kiakasztanak az ilyen esetek.


A legrosszabb, amikor a saját gyerekednek kell magyaráznod, hogy attól, hogy a másik gyerek éppen marhaságot csinál/csinálnak vele, még nem válik követendő példává.

2016. júl. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
ilyet még én sem láttam..de én sem birtam volna elnézni..Lehet ha környéken rendőrt látok akkor még szólok is neki-hogy figyelmeztesse az anyukát
2016. júl. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Igen, sok ilyen van.

Engem a gyerekülés nélküli autósok zavarnak. Sokat látok sajnos, és nem faluban lakom, hanem egy 15ezres városban...

Egyik nap a bölcsibe menet egy régi swift hátsó ülésén hoztak 4-5 gyereket, 2 ment a bölcsibe, addig a többi várt a kocsiban...

Simán otthagyják az ovisokat egyedül a kocsiban, amíg beviszik bölcsibe a gyereket.

De hogy ennyi gyerekülés nélküli szülő/nagyszülő van. Bennem ekkor merül fel a kérdés, hogy "ennyit ér nekik a gyerekük?"


És én is megkaptam már, hogy mit törődök vele, közlekedjek szabályosan, és akkor nem okozok balesetet, nem sérül meg a gyerekük.

(nekem egy 3 éves fiam van, rengeteget autózunk, mindegyik kocsinkban van gyerekülés).

2016. júl. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem láttam még ilyet, de nem helyes, amikor gyerekre bíznak gyereket. Biztosan én is odamentem volna hozzá.

A bicikliülésben alapból nem hagyunk gyereket, ha nem fogjuk...meg mi az, hogy meg sem lepődött, hogy a gyereke egy idegen nővel van??

Itt elég nagy a baj.

2016. júl. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom az anya reakciója engem is meglepett. Amikor láttam a kislányt sírni, egyszerűen kivettem, mert már nem bírtam nézni. De azután, ameddig vártunk rá, felkészültem arra, hogy talán az anya mindenfélét mond majd, amiért kivettem. De nem így történt.

Nagyon örülök a válaszoknak. Sokszor azt mondják, hogy túl aggódom a dolgokat, de szerintem ezt nem lehet. Szóval, most megnyugodtam, hogy nem velem van a baj!

2016. júl. 8. 12:35
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen anyukák túlságosan naivak. Úgy gondolják, hogy úgysem történik baj, fényes nappal, hisz ott van a testvére, gyors lesz, stbstb...

Szomorú.

2016. júl. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ez felelőtlensèg. Èn nem merem kinnt hagyni egyik gyerekemet se. Főleg a tűző napon?! Ez egy idióta, Sehol semmilyen formában nem hagyom kinnt a gyereket, csak ha velük vagyok akár az udvaron is
2016. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kisvárosi vagyok, nálunk történt gyerekrablás úgy, hogy anyuka kint hagyta a babakocsiba a kisbabát, és mire kijött a boltból eltűnt a baba. Én ott őrülnék meg...
2016. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
En Bp-en lakom. Itt ilyen nem tortenik, legalabb is meg nem lattam ilyet. Azt viszont nem hiszem, hogy 15-20 percig bent volt a szulo! Szerintem nagy izgalmaban a kerdezo nem jol erzekelte az idot. 5 perc?
2016. júl. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!