Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felsorolnátok, pár arisztokrat...

Felsorolnátok, pár arisztokratikus nevet? Vannak ilyenek egyáltalán?

Figyelt kérdés

2016. aug. 26. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Richárd, Albert, György, Viktória, Eleonóra, Zsófia

Én mindig az uralkodó nevekről gondolom, hogy arisztokratikus csengésűek.

2016. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Anasztázia, Dorottya, Ludmilla
2016. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Veronika,Viktória,Valéria,Aida
2016. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

Keresztnévre vagy családnévre gondolsz?

Magyar vagy külföldi vonatkozásban?


családnév magyar nyilván a régi nemesi családok alapján pl. Almássy, Batthyány

Családnév külföldi pl. angolszász területen az egyes országrészek neve (hiszen régen ott a címek a birtokolt területek neve is volt: pl. lord Cambridge)


Kersztnévnél megintcsak a 200-300 évvel ezelőtti nemesi családok gyermekeinek nevét érdemes megnézni pl. Szidónia, Krisztina lehetett ilyen hazánkban, de az orosz királyi családban az Anasztázia vagy a Habsburg családoknál a többes keresztnevezés Teresa Christina stb.

Ezzel együtt a Közel-Keleten (arab világban) pedig a nemesi jelzés inkább közvetett, a minél hosszabb családi leszármazásjelölés pl. a nevekben (amikor ilyesmi ismétlődik jó hosszan):

Hassan ibn Mubarak ibn Hussein.... családnév


Jó lenne tudni, miért kérdezed...

Mivel a gyermeknevelés kategóriában van, csak sejtem, hogy a gyermekednek kereshetsz nevet.

Nos ma, itt a demokratikus Európa közepén szerintem ez egyáltalán nem szempont, nehezen is lehet érdelmezni a kérdést és ha a családban a felmenőid között nincs értékelhető nemesi származású, aki után a hagyományt tovább vinnétek, úgy értelme sincs sok.

2016. aug. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

Mátyás, Beatrix, Diána


Esetleg Glória, Afrodité(ha jól írtam), Apollónia, Auróra, Cézár, Brútusz, Dáriusz (meg minden -isz, -usz-ra végződő)


Lightosabbak talán Stefánia, Ráhel, Aida

2016. aug. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Nekem ezek hangzanak úgy: Izabella, Annabella, Johanna, Karolina, Sarolta
2016. aug. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Keresztnév érdekel. Nincs még gyerekem és gyereket sem várok, nem azért kérdeztem. Ez volt a téma valakivel, ez a kiírás oka.
2016. aug. 26. 19:17
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Régi királyok, nemesek neveit keress. Pl. Erzsébet, Mária, Viktória, Géza, László, Ferdinánd...
2016. aug. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%

Géza, István, László, Endre, Imre, Lajos, Mátyás, Ferenc, Rudolf, Ferdinánd, József, Albert, Gábor, Arisztid, János, Miklós

Sarolt, Gizella, Erzsébet, Johanna, Kunigunda, Margit, Piroska, Mária, Anna, Julianna, Júlia, Karolina, Terézia, Julianna, Eugénia, Róza,

2016. aug. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%

Lány: Zsófia, Anasztázia, Amália, Konstancia, Rozália, Terézia, Albina, Cecília, Donáta, Erzsébet, Emília, Eugénia, Felícia, Glória, Hedvig, Hermina, Heléna, Izabella, Johanna, Júlia, Julianna, Jusztina, Karolina, Kornélia, Klementina, Katalin, Laurencia, Letícia, Lúcia, Magdolna, Margit, Magdaléna, Otília, Paulina, Patrícia, Stefánia, Teodóra, Valéria, Valentína, Zsuzsanna


Fiú: Albert, Alfonz, Alajos, Celesztin, Dénes, Edgár, Eugén, Ferenc, Ferdinánd, Felicián, Frigyes, Félix, Fülöp, György, Gotlíb, Henrik, István, Jakab, János, József, Jusztin, Károly, Kázmér, Konstantin, Lajos, Ludvig, Leonárd, Leopold, Mihály, Miklós, Móric, Nándor, Ottó, Ottokár, Péter, Pál, Richárd, Rókus, Rudolf, Rajmund, Szilveszter, Sámuel, Teodor, Ulászló, Vilmos, Viktor, Vencel, Valér, Zsigmond


Továbbá én nemesi családból származom,nálunk ezek voltak a leggyakoribb nevek minden generációnál:

Blanka, Zoltán, Lajos, Mária, Júlia/Julianna

de volt Xandrina, Kilna, Babilla nevezetű régi rokonom is,de ezek a nevek már nem anyakönyvezhetőek.

2016. aug. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!