Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez talán a szeparációs szorong...

Ez talán a szeparációs szorongás lehet? Mikor fog ez el múlni?

Figyelt kérdés

Most lesz 1 éves a fiam. Mindig barátságos baba volt mikor jöttek hozzánk rég nem látott rokonok meg hozzájuk is ment. Most egy két hete megváltozott. Sosem aludta végig az éjszakát volt hogy 2x3x felkelt de most óránként is akár,igaz most a foga is jon. Akkor ha Elmegyek ithontol vagy a húgom vigyáz rá s látja,hogy megyek el elkezd ordítani. A masik eset kint vagyunk az udvaron s a sógornőm babakocsiva tologatja az udvaron hogy tudjak tanulni s ahogy távolodnak ordít.

Apósom akit napi szinten lát hozzászólt s elkezdett sírni.

Meddig fog ez igy lenni?

Ha itt hagyom valakire addig sir meg Elmegyek utánna nincs gond elvan,de ha meglát mikor jövök haza kezdi a sírást.

Bocsánat ha egy kicsit hosszúra sikeredett.

Úgye elfog ez múlni?



2016. aug. 29. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tok normalis, altalanos reakcio hogy sir ha elmesz. De lehet hogy rosszul gondolom.

A kisfiam minden reggel sirdogal kicsit ha elmegy az apja dolgozni.

2016. aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az enyém minden fognál kikel magából, 8 hónaposan láttam szepa "tüneteket". 10 hónapsan ugyanígy viselkedett, mint a te babád, akkor biztos voltam benne, hogy mégse szepa volt 8 hónaposan, hanem amikor 10 hónapos volt. Pár nap múlva ahogy kijött a foga megint ugyanolyan volt. 1 hónap szünet, most megint kikelt magából és megint jön foga. Gondolom csak érzékenyebb szegény, több babusgatásra vágyik és engem akar, nem mást. Pedig imádja a nagymamáját is. :)



Amúgy ha szepa is, nyugi, nem tart örökké. Pár hét és lemegy. Utólag belegondolva nálunk 4-5-6 hét volt olyan, hogy tényleg nem tudtam megmozdulni tőle és éjjel nem volt ami amúgy szokott, hogy ad ki 1-2 sírós hangot utána nem hallom (fogzás miatt), hanem amint meghallottam azonnal indulhattam is. Majd mikor nyugodtabb lett pont az tűnt fel, hogy megint nem kell azonnal menni hozzá, 2 másodperc alatt néha visszaalszik magától. Meg nem azonnal jön utánam, hanem csak pár perc múlva. Viszont a felvett szokások megmaradtak. Korábban elég volt visszaadni a cumiját, azóta meg bent kell lenni vagy 10 percet nála.

Szintén 1 éves lesz.

2016. szept. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Hát remélem hogy elmúlik.
2016. szept. 14. 08:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia..Hát az én lányom dettó mint a második válaszoló..Jön a fog, és teljesen elveszítjük a barátkozós babánkat..Helyette már van hogy földhöz veri magát..Volt olyan hogy 2 napig nem láttuk mosolyogni..Amint kijön a fog minden tova száll, és kapjuk az álom babánkat..most jön a szemfog..Nagyon félek, de valahogy csak túl leszünk rajta.Már a legutóbb is ültem, és sírtam hogy egyszerűen nem bírom már..

Viszont a kérdésre válaszolva..Az én Lánykám mikor betöltötte az 1 évet, elkezdett bizalmatlan lenni az emberekkel..Engem, és az apukáját örömmel fogad, mindig mosolyog ha nem jön a foga, de akiket ritkábban lát annak le kell futnia egy pár kanyart..Feloldódik ő, meg nem antiszociális, rengeteget járunk közösségbe, de megváltozott mióta ébred a kis tudata..Én ezt elfogadtam, és megtanultam kezelni..Tehát erre is gondolni kell..Tudom milyen jó mikor extra mosolygós a baba, és hogy mindenki olvadozik tőle, de van olyan hogy ez elmúlik..Mindig vannak időszakok..Nálunk mikor szepás akkor még az apukájánál sincs el annyira sír utánam..Én ezt úgy kezelem hogy leteszem a földre, és a fülébe súgom hogy most elmegyek, de mindjárt jövök haza..Vagy társaságba ahol sok a számára idegen ott is a fülébe súgom hogy itt mindenki szereti, és hogy játszon nyugodtan anya, meg apa bármibe segít..Egész jó eredményeket érek el vele nála..Soha nem lopózok ki előle, vagy hagyom hogy egyedül megbírkózzon a rengeteg infóval amit kap..és mostanában mindenkit megkérek akit rég látott, vagy nem is látott még hogy várja meg míg ő közeledik, mert általában mindenki érdekli, csak először nézegeti, figyeli aztán úgyis odaviszi a játékát, vagy elkezd dumálni amire lehet úgy reagálni hogy nem féljen..Egyébként sokan nem tudom miből vannak összerakva..Ma is egy néni puszit kuncsorgott tőle, és megjegyzést tett a gyerekre mert elkezdett sírni..Ilyenkor szívem szerint hívnék valami marcona alakot leültetném a nénit, és megkérném hogy puszilgassa már meg..Bocsi ha kicsit hosszú lett..

2016. szept. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó. A válaszodban magunkra ismertünk. De már mióta a kérdést kiírtam javult a helyzet sokkal. Multnap voltunk a boltba és a volt kémia tanárommal találkoztunk s rendesen a fiam kérődzködött az ölébe,holott Sosem látta én meg csak ámultam bámultam.
2016. okt. 11. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!