Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én látom úgy, hogy...

Csak én látom úgy, hogy manapság jóval több elkényeztetett, önző gyerek, kamasz van, mint "régen"?

Figyelt kérdés
Először is nem provokálni akarok,csupán arra vagyok kíváncsi,hogy nektek mi a tapasztalatotok.Nagyon sok helyről hallom,látom,olvasom,hogy a szülő valami felsőbbrendű lényként tekint a gyerekére és ezt másoktól is elvárja.Óvónő barátnőm is sok ilyet mesél,hogy a szülő elvárja az óvodában is,hogy az ő gyereke kitüntetett figyelmet kapjon és megtartsák az otthon megszokottakat.Pl simogassák a hátat alvásnál.A játszótéren azt csinál amit akar,elveszi más játékát,és a kutya nem szól rá.12 évesen a gyerekek cigiznek,amit sok szülő annyival elintéz,hogy legalább nem drogozik.14 évesen nem szűz,de nem baj,mert ha tiltom,a hátam mögött csinálja.Én megnézhettem volna magam a helyükben,az tuti.Bár eszembe sem jutott ilyesmi.Szerintetek ez törvényszerű,hogy az én gyerekem is ilyen lesz,vagy ezt ki lehet valahogy védeni?Tudom,nem kifejezetten babás kérdés,de szeretném jól nevelni,hogy később ilyen problémánk ne legyen.
2010. ápr. 21. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
ez nevelés kérdése. nem szigor, ne érts félre. erkölcsi nevelést kell kapnia 1 gyereknek amellett, h a társadalmi szabályokat is megtanulja. és akkor nem lesz gond szerintem. én erre törekszem. h mit látok a világban, azt lesz@rom. ha a homokozóban elveszi vki a fiam játékát, hát vegye. ettől senkinek nem lesz baja. persze ha nem akarja visszaadni, akkor elkérem tőle én. és a fiamat is arra nevelem, h ne legyen önző. elmagyarázom neki, h más is játszhat vele, ahogy ő is máséval, csak ha kéri a tulaj, akkor vissza kell adni. remélem érted a lényegét annak, amit mondani szeretnék. engem szabadon neveltek, bulizni jártam fiatalon, stb... mégis mindig tudtam, h mi az a határ, amit nem léphetek át. szóval ezt az erkölcsi "gátat" szeretném én is a fiamba nevelni, h létezik 1 pont, amit nem léphetnük már át.
2010. ápr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem csak te látod így. Tanár vagyok és tapasztalom, hogy évről-évre neveletlenebbek a gyerekek. Sajnos ez azért van, mert a szülők vagy túlságosan elkényeztetik vagy egyáltalán nem foglalkoznak velük.
2010. ápr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Én erre csak azt tudom írni,hogy változik a világ változnak az emberek a szokások stb

Nagyon sok dolgot lazábban kezelnek az emberek mint régen...

Ez bizonyos értelem jó bizonyosba nem...

Még régebben nevelhették a gyerekeket a tanárok a suliba most a gyerekek nevelik a tanárokat.

Eddig úgy voltam vele jobb volt régen úgy,viszont mióta gyerekem van úgy vagyok vele,hogy majd én megnevelem a gyerekemet és ne más tegye.

A régi időkbe azért mindenkinek volt valami munkája tsz stb most ugye fizetni kell mindent munka alig van és sok szülőbe ez akkora feszültséget stb okoz,hogy a gyereken már annyira nem idegeli magát és inkább ráhagy mindent (sokan mondták ezt nekem).

Nagyon sok pró-kontra dolgot lehetne itt írni stb stb stb Én letudom annyival,hogy én úgy nevelem a gyerekem ahogy az megfelelő lenne,azzal meg ahogy más neveli a gyerekét nem tudok mit kezdeni (sinkit nem érdekelne a beleszólásom) max magamba morgok,hogy miért nem tudták megnevelni....

2010. ápr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
10.45-ös válaszolóval TELJESEN EGGYETÉRTEK!!!!!!!!
2010. ápr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, ha csak magunkból indulok ki, nem is csodálkozom.

Nálunk apa éjjel-nappal dolgozik.

Nincs ideje ránk, és nem azért, mert pénzben akarunk bokáig járni, hanem azért, mert hiteleink vannak, amiket ki kell fizetni.

Így egyedül rám marad a gyereknevelés, és én nem látom a saját neveléselvi hibáimat.

És nem tudom, hogy ha visszamegyek dolgozni, és kifacsarnak az utolsó leheletemig, hogy lesz időm, türelmem, és energiám szegény picurkámra.

Szerintem ez az egyik oka annak, hogy a gyerekek neveletlenek.

Sajnos meg kell élni valahogy, és csak rohanva-nevelünk.


Azért remélem, hogy meg tudjuk majd oldani, hogy ne legyen egy tanárverő a kislányom... :-S

Próbálom az apjában is tudatosítani, hogy napi szinten igenis szakítson időt a gyerekre, mert később gondok lehetnek, ha már lesz ideje "nevelni", és esetleg nem fog rá figyelni, mert az elején nem foglalkozott vele.


Remélem érthetően írtam le.


Mondjuk szerintem régebben is voltak gondosan nevelő szülők, és lazák.

Emlékszem, hogy általánosban is, óvodában is mindig voltak nagyon rossz gyerekek...

2010. ápr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Galgóczy Anna ***** válasza:
42%
Ezt jól látod. Szerintem a TV számítógép az ok. A szülő munka után nem a gyerekkel foglalkozik, hanem engedi a tv szgép elé a gyereket vagy add neki pénzt és az unatkozó tini veri a nyálát a plázába stb.....Ezt olvastam a minap: [link]
2012. jan. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!