Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek több neveletlen...

Szerintetek több neveletlen gyerek van mint régen?

Figyelt kérdés
Eszem ágában sincs provokálni,de többektől hallottam mostanában,hogy "bezzeg ilyen a mi időnkben nem volt".Az élet bármely területén értem.Játszótéren,orvosnál,boltban,stb
2010. aug. 12. 11:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%

Minden felnőtt korosztály ezt mondja. Én is ezt mondom, pedig fiatal vagyok. :)

A gyerekek gyorsabban nőnek, szélsőségesebbek, más, extrémebb dolgokban találják meg önmagukat.

Ha belegondolok, hogy amikor apukám volt fiatal, neki hosszú volt a haja, lázadónak, "rosszfiúnak" számított. Ma pedig meg sem lepődünk egy hosszú hajú fiún.

Nem mondom, hogy minden jó, amit a következő degeneráció csinál, de változtatni nehéz rajta.

2010. aug. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen.

Ha csak az én gimis koromat összehasonlítom a mostani gimisekével,háááát ég és föld.

Pedig nem vagyok vén, csak 30 éves múltam.

Az általános iskolai osztályfőnököm is nagyon panaszkodott a múltkor, hogy milyen jó volt, amikor még mi voltunk a gyerekei, mert most már a gyerekek mindent megengednek maguknak, de még a szülők is.

2010. aug. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem igen, több. Azt vettem észre, hogy a mai szülők kevesebbet törődnek a gyerekekkel, mint régen. Valahogy nincsenek úgy megnevelve, mint kellene. Túl sok minden rájuk van engedve. Ezzel szembesülök én is nap mint nap a városban. Nekem is van babám (4 hónapos), de én biztosan nem fogok belőle ilyen vad gyereket nevelni!

Igenis azért van az a szülő, hogy foglalkozzon a gyerekével, és rendes embert neveljen belőle!

2010. aug. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokkal több! Ahogy a második is írta, össze se lehet hasonlítani az én középiskolás koromat a mostani viszonyokkal. Tényleg ég és föld, pedig csak 26 vagyok.
2010. aug. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, de a mostani gyerekeket a mi generációnk neveli, pedig mi nem így nőttünk fel. Remélem az én gyerekem "normális" lesz, de erre nincs garancia, hiába próbálom normálisan nevelni.
2010. aug. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Ha viszont így van,van értelme nevelni a gyerekeinket?Úgy értem,ha mindenki azt csinál amit akar és minden rá van hagyva,akkor az érvényesül,aki gátlástalanabb.Tehát ha én azt mondom,hogy ezt és ezt nem szabad,de más megteszi,akkor hátrányt szenved,nem?
2010. aug. 12. 12:24
 7/27 anonim ***** válasza:
85%
Igen, jól írtad. A mai világban az érvényesül, aki gátlástalanabb, a gyengéket, visszahúzódókat eltapossák, kigúnyolják. De én nem akarom, hogy az én gyerekem ilyen legyen, de én is félek, hogy nem fog majd tudni érvényesülni. De abban is bízom, hogy mire felnő változik a helyzet. Végülis az egész társadalom ilyen, csak a politikusokat kell megnézni.
2010. aug. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%

mire nagyobb lesz, változik majd. mert mi látjuk ez így nem jó, és máshogy neveljük őket, nem olyan szabadosan.

amúgy, ha nem is változik: lehet, hogy ez hülyeség, de én úgy gondolom, hogy inkább érvényesüljön kevésbé, de tudjon tükörbe nézni, mintsem mindenkit letaposson, és a lelkiismeretről csak hírből halljon.

2010. aug. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Az idősebb korosztály bizony minden korban hangoztatta, hogy "bezzeg a mi időnkben", de sajnos ez ma tényleg valós probléma.A legtöbb gyerek szülei dolgoznak látástól kukulásig, így egyre kevesebb idő jut a gyerekre... hétvégén meg inkább ráhagyják a dolgokat, mert úgyis olyan keveset vannak együtt... A másik hatalmas probléma a nagy liberalizmus... sok szülő úgy gondolja, hogy azzal, hogy korlátokat állít a gyereke elé, azzal visszafogja a gyereket, pedig a korlátok nem gátolják, csupán segítik a gyerek személyiségfejlődését. Hallottam már olyat is, mikor anyuka azt nyilatkozta, neki csak szeretnie kell a gyereket, a nevelés az óvoda,iskola dolga... Persze, hogy nagyon sok gond van a gyerekek viselkedésével.. Tanítónőként, óvónőként elég sok problémával találkozom épp a gyerekek viselkedése miatt... de sajnos a szülők is sok fejtörést okoznak. A mai szülő egészen máshogy áll pl. egy pedagógushoz,mint a mi szüleink... Nem csoda, ha a gyerekeik se tisztelnek senkit.
2010. aug. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
szerintem meg az idő megszépíti a dolgokat, és szüleink, nagyszüleink "elfelejtették" a mi hisztijeinket.stb...
2010. aug. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!