Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor kire hallgassak,...

Most akkor kire hallgassak, hozzátápli babapuding, babajoghurt, tejpép? Mindegyik TEJET tartalmaz az nem baj?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt mondják hogy ne adjunk tejes dolgokat, a védőnő is azt mondta hogy ha van anyatejem (márpedig van) akkor az menjen továbbra is a 6 hónapos babámnak.De akkor ezek a tejpépek,pudingok (az van ráirva hogy 4 meg 6 hós kortól) kinek vannak kitalálva a tápszeres babáknak?
2010. ápr. 21. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Így van, a tápszeres babáknál 4 hós korban ajánlott megkezdeni a hozzátáplálást. Ha van tejed, és mivel már 6 hónapos a babád, akkor inkább gyümit adj neki, almával szoktak általában kezdeni az anyukák. B.
2010. ápr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, igen azt tudom el is kezdtük, csak most jártam úgy hogy hoztak ilyen babajoghurtot meg babapudingot Humana-s azt hiszem és mondták a rokonságban hogy nyugodtan adjam azt neki, merthogy az nem olyan mint a felnőtteknek való joghurt meg puding, hanem az direkt csecsemőnek való és ők milyen jót akartak.

Én meg ugye olvastam az összetevőket és hát teljesen az van odairva hogy TEJ-ből van.

2010. ápr. 21. 15:04
 3/6 A kérdező kommentje:
nem akarok ilyen "paramami" lenni, meg megbántani se szeretném őket mivel jó drágák ezek tudom, viszont nem szeretném hogy allergiás legyen a bébim. (mivel én sajnos az vagyok).
2010. ápr. 21. 15:05
 4/6 anonim ***** válasza:
A Nagykönyv szerint a 6 hósaknak el kell kezdeni a gyümölcs és a zöldség valamint a húsfélék fogyasztását,vagy főzve vagy nyersen.A tejtermékeket pedig a 10hónap után de inkább az egy éves kor betöltése után kell fogyasztaniuk.ám az élet nem olyan amit forgató könyvben leírtak és be lehet tartani szóról szóra! A tejes dolgok amiket akár 4 hónapos kortól ajánlanak nem csak tápszeres babáknak lehet adni, de ha anyatej van akkor tényleg felesleges.Könnyen súly felesleget okoz a babáknál, és ez később más problémákhoz vezet. A cégeknek akik 4hónaposoknak ajánlják viszont megéri anyagilag.Én anno, a 6hós fiamnak már uzsira vagy vacsira tejterméket adtam és mellette szopiztattam...aztán csodálkoztam miért kövér.Az viszont biztos hogy a legtöbb baba szivesebben eszik baba pudingot, mint répa pürét.
2010. ápr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én mindenesetre eltenném későbbre. Kisfiam 7 hónapos lesz egy hét múlva, kezdettől tápszeres is volt, mégsem adtam neki még egyszer sem babapudingot, tejpépet is kb. négy alkalommal, amikor éppen nem volt kedve megenni a tápszert. Nálunk úgy néz ki, hogy napi 3x kap tápszert, 2x főzeléket (1 húsos, 1 hús nélküli), és napi 1x nasinak gyümölcsöt. De mondom, babapudingot még egyszer sem kapott, így is 9 kg (mondjuk nem duci, mert hosszú is, és a csontjai is nagyon erősek), nem akarom még jobban hízlalni ilyesmivel. B.
2010. ápr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hú köszi, akkor asszem nem fogom odaadni neki...tekintve hogy így csak anyatejen is írtó duci a lányom...
2010. ápr. 21. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!